VW Passat 1,9 TDi - Tandemové čerpadlo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Marek1919
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28.03.2008 11:33
Zdieľať na Facebook

VW Passat 1,9 TDi - Tandemové čerpadlo

Príspevok od používateľa Marek1919 »

Ahojte.

Mám VW PASSAT 1,9 TDi r.v. 2002 74KW PD a prestala mi ist nafta do motora. Podavacie cerpadlo v nadrzi je v poriadku. Servisak si mysli ze to bude TANDEMOVE CERPADLO... Auto prestalo ist počas jazdy, zhasol motor, prestali isť posilovace riadenia a brzd. Naštartoval som asi na 10x, ked som drzal štartovanie asi 5 sekund! Stane sa mi to tak 1x do týždna. Ako sa prosim javí pokazené tandemové čerpadlo a aka je jeho cena?

Ďakujem ze všetky postrehy.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nabudúce prosím ťa založ tému aj v iných sekciách, veď dve si nemusí každý všimnúť! [img]http://www.mitsubishiclub.cz/graphics/c ... e/9005.gif[/img]
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moja slaba skusenost s pokazenym tandemom je ta, ze hlavne cerpadlo to lavou zadnou pretlaci. O co islo : mal som napad ze si spravim tajny vypinac na tandemak. Rit palovu, auto odide aj bez neho lavou zadnou.

bohuzial... co to znamena pre teba? Neviem, toto bolo na Sharane 96kW ale ta technologia je ta ista.
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

tandemové funguje mechanicky, otáča ho vačka. ako si ho chcel spraviť na vypínač??? :3906:
Toretto
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 05.06.2006 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toretto »

skus naftový filter dať nový.
dr.risko
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dr.risko »

Neviem presne ktore modeli passatov to mali ale boli to TDicka myslim a bol problem rozbehnut vstrekovanie ked sa system zavzdusnil - kratky okruh.
Mne co sa stavalo na tom tandemaku bolo to ze ked som si tam smykol lacnej nafty tak mi hocikedy za jazdy zdochlo a musel som sakra dlho tocit kym motor chytil. Od kedy tankujem kvalitne paliva tak sa problem neobjavil. Dokonca som casom objavil aj opacne zapojeny hadicky na cerpadle z nadrze co je dost problem lebo napr. palivovy filter ma 4 ci 5 vyvodov a kombinovat sa to hocijako teda neda...
Skontroluj si v prvom rade hladinu paliva v palivovom filtri jeho zapojenie - zapojenie na nadrzi a pak ostava uz len ta nafta co si natankoval... Toto mas najlacnejsiu radu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> tandemové funguje mechanicky, otáča ho vačka. ako si ho chcel spraviť na vypínač???


ved vravim ze som mal bombovy napad :) a potom ma uviedli do reality ze to nie je mozne a ze to ani nepomoze (lebo hlavne cerpadlo vraj staci samo dostatok?). Tak potom som mal sfleku dalsi bombovy napad ze budem vypinat to hlavne cerpadlo v nadrzi a tam ma tiez uviedli do reality vraj to skusali a tandemak potiahne naftu az z nadrze.

nevies nahodou ako je to v skutocnosti? Ked vypnem hlavne cerpadlo, prejde autak este par stoviek metrov na naftu v trubiciach a fajront alebo bude veselo jazdit dalej aj bez hlavneho cerpadla? Lebo keby autiak bez hlavneho cerpadla nejazdil tak je to relativne prijemne prekvapenie pre zlodeja - cmajzne ti auto, prekona zabrany atd, vybehne na hlavnu cestu (osvetlena, semtam tade prejde auto aj o stvrtej rano, zvlast u nas v Bratislave... ) a tam mu auto skape lebo nebude mat naftu. Neviem ci by mal taku drzost aby to na mieste polhodinu riesil :)
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 15.05.2010 20:05, upravené celkom 2 krát.
martin.bolek
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 02.02.2005 00:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin.bolek »

Vies, keby si mal normalneho servisaka, tak by vedel, ze tlak tandemoveho cerpadla a aj prietok filtrom nie je problem odmerat a vies ci je vadne, alebo ci splna podmienky startu. Nemusi mat podozrenia, hadat a menit dookola. Ale o tom to tu cele je....namiesto toho aby auto opravovali ludia ktori tomu rozumeju sa opravuju na forach .....potom to trva ovela dlhsie....stoji viac penazi, lebo sa povymiena co koho napadne...a tak....Ale cest vyniimkam, lebo niektore pikosky na foum patria...a prave s nimi by sa mohli ludia podelit. Na to su fora :) zakladne opravy nikdy nikto na fore neurobi, pretoze dnes k diagnostike a oprave treba merania a auto... Bohizial cez net to nejde. Tak vela stastia
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Len tych normalnych servisakov, ktori vedia pouzivat diagnostiku, tlakomery, multimetre a nebodaj osciloskop je pramalo. Skor sikovny forista sa najde.
Ak o nejakych vies, sem s nimi (mesto/obec a kontakt) - ak by to neslo takto verejne, tak SS.
martin.bolek
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 02.02.2005 00:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin.bolek »

:) nechcem robit reklamu..to sa na forach nema. Len chcem obhajit tych servisakoch...ktori vedia co robia, vo vybaveni maju viac penazi ako stoji mensie parkovisko aut a potom ked si povedia 20 eciek na na hodinu kazdy ide odpadnut. Ze je to nakoniec vzdy najlacnejsie...si nik nevie uvedomit. Nehovorim, stanu sa aj tak pripady, ze sa nejaky problem nepodari vyriesit. Nik je je neomylny ani vsevediaci. Nestava sa to casto, ale stane sa. Za normalnych okolnosti je diagnostika motora pomerne rychla zalezitost....horsie je to s komfortnym vybavenim vozidla... ale to uz je o niecom inom :)
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

mp3turbo napísal:> tandemové funguje mechanicky, otáča ho vačka. ako si ho chcel spraviť na vypínač???


ved vravim ze som mal bombovy napad :) a potom ma uviedli do reality ze to nie je mozne a ze to ani nepomoze (lebo hlavne cerpadlo vraj staci samo dostatok?). Tak potom som mal sfleku dalsi bombovy napad ze budem vypinat to hlavne cerpadlo v nadrzi a tam ma tiez uviedli do reality vraj to skusali a tandemak potiahne naftu az z nadrze.

nevies nahodou ako je to v skutocnosti? Ked vypnem hlavne cerpadlo, prejde autak este par stoviek metrov na naftu v trubiciach a fajront alebo bude veselo jazdit dalej aj bez hlavneho cerpadla? Lebo keby autiak bez hlavneho cerpadla nejazdil tak je to relativne prijemne prekvapenie pre zlodeja - cmajzne ti auto, prekona zabrany atd, vybehne na hlavnu cestu (osvetlena, semtam tade prejde auto aj o stvrtej rano, zvlast u nas v Bratislave... ) a tam mu auto skape lebo nebude mat naftu. Neviem ci by mal taku drzost aby to na mieste polhodinu riesil :)
jednoduchšie je spraviť vypínač na vstrekovače. a z autom neodídu zaručene :300f:
rsservis
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.04.2007 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rsservis »

Tandemove čerpadlo mám na predaj cena 150 EUR, ak máš záujem treba mi zavolať na 0911826293.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> jednoduchšie je spraviť vypínač na vstrekovače. a z autom neodídu zaručene


to ja viem a planujem tiez plus este dve fičúry.
miki199
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 13.01.2005 06:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miki199 »

Nekupuj tandemove cerpadlo da sa to opravit. Uz aj ja som si tak pomohol s passatom 1.9TDI 96kw. Pozri: http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=3 ... a&start=34
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

mimo temu,neda mi nenapisat
martin.bolek mas pravdu
najde sa zopar dobrych opravarov co su dobre vybaveni technikou
aj im to pali v gebuliach :28b7: ,no tychto je tak stvrtina

vacsina opravarov co maju dobre vybavenie chcu ludi osmeknut
o co najviac penazi,hlavne ked zistia ze sa ludia nevyznaju
v aute alebo ide o tazko zistitelnu pricinu poruchy.v tomto pripade
sa vacsina z nich meni z opravarov na vymienacov a hadacov
a menia vsetko okolo a mnohokrat aj drahe veci.ved zakaznik plati. :40bd:
ved treba splatit drahe vybavenie servisu.
a v tomto je problem potom sa ludia boja ist do autorizovaneho servisu,
lebo po skusenostiach svojich a inych uz vedia co ich asi caka :41c2:

podla mna su najlepsi garazovi mechanici ktori robia alebo robili
v dilerstve nejakej znacky alebo v dobrom servise a osamostatnili sa
alebo popri tejto praci po veceroch robia auta.
tito vacsinou urobia svoju robotu a nesnazia sa osmeknut zakaznikov.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných