:::ZAZNAM O NEHODE...::::

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bobpetnz
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 06.01.2009 22:03
Zdieľať na Facebook

elephant

Príspevok od používateľa bobpetnz »

Myslím, že som zodpovedal na Tvoju otázku. (Aj keď si si ju v po formálnej stránke, citáciou paragrafov, zodpovedal sám).
nanobb
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 11.06.2007 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nanobb »

Ale chyba mi tu rada - odkial si mam taketo tlacivo zohnat ??
Ja mam auto poistene v Kooperative a ti ti poslu akurat upomienku aj ked si uz zaplatil :3035:
bobpetnz
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 06.01.2009 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobpetnz »

Vypýtaj si v ktorejkoľvek pobočke.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Tu je to jasne napisane na strankach ministerstva vnutra http://www.minv.sk/?postup-v-pripade-skodovej-udalosti

Citujem:
Škodovou udalosťou sa rozumie udalosť v cestnej premávke, ktorá sa stane v priamej súvislosti s premávkou vozidla a pri ktorej
a) nebola usmrtená ani zranená osoba,
b) nebola poškodená cesta alebo všeobecne prospešné zariadenie,
c) neunikli nebezpečné veci alebo
d) na niektorom zo zúčastnených vozidiel vrátane prepravovaných vecí alebo na inom majetku vznikla hmotná škoda zrejme neprevyšujúca jedenapolnásobok väčšej škody podľa Trestného zákona (pozn.: 3.990 eur (120.202,74 Sk)).

Za škodovú udalosť sa nepovažuje (a je teda dopravnou nehodou, ktorú treba ohlásiť policajtovi) ak:
a) nie je splnená niektorá z povinností účastníka škodovej udalosti,
b) je vodič zúčastneného vozidla pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky alebo
c) sa účastníci škodovej udalosti nedohodli na jej zavinení.

Najdôležitejším rozlišovacím znakom popri výške škody je výslovná dohoda na zavinení dopravnej nehody.

Na tejto stranke je aj moznost si stiahnut tlacivo o skodovej udalosti !!!
marauder66
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 19.11.2008 22:23
Bydlisko: Hurka
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marauder66 »

nanobb napísal:Ale chyba mi tu rada - odkial si mam taketo tlacivo zohnat ??
Ja mam auto poistene v Kooperative a ti ti poslu akurat upomienku aj ked si uz zaplatil :3035:
http://www.allianzsp.sk/tmp/image_cache ... nehode.pdf

http://www.uniqa.sk/uniqa_sk/cms/img/Sp ... -19198.pdf

http://www.netfinancie.sk/nf/pdf/postup ... nehode.pdf

http://www.generali.sk/files/servis/1/Z ... nehode.pdf

http://www.skp.sk/_documents/sprava_o_nehode.pdf

Nech sa paci,je ich tu zopar na vyber. :zg282:
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

Ak nebudete mať pri nehode svedkov tak si s tým tlačivom môžte akurát tak vytrieť r.ť :40bd:
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

Pripajam sa ku kolegom vyssie. Hned volat policiu ak ten druhy tvrdi ja nic ja muzikant. Ona sa to nemusi zdat, ze mas volaco poskodene. Do mna pred mesiacom nacuvala slecna s touaregom a tiez prva obhliadka vsak iba prasknuty naraznik. Ale pri blizsom pohlade a riadne obhliadke to bol naraznik, prevalena kapota, ohnuta vystuha narazniku, posunuty chladic atd. Skoda 700 Euro. A to rozhodne nepotesi. Ale aspon si priznala chybu cize ten lepsi pripad.
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

marauder66 napísal:
nanobb napísal:Ale chyba mi tu rada - odkial si mam taketo tlacivo zohnat ??
Ja mam auto poistene v Kooperative a ti ti poslu akurat upomienku aj ked si uz zaplatil :3035:
http://www.allianzsp.sk/tmp/image_cache ... nehode.pdf

http://www.uniqa.sk/uniqa_sk/cms/img/Sp ... -19198.pdf

http://www.netfinancie.sk/nf/pdf/postup ... nehode.pdf

http://www.generali.sk/files/servis/1/Z ... nehode.pdf

http://www.skp.sk/_documents/sprava_o_nehode.pdf

Nech sa paci,je ich tu zopar na vyber. :zg282:
nazdar tu prikladam univerzal:

http://www.superpoistenie.sk/media/pzp/ ... nehode.pdf
bbf
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.11.2006 20:48
Zdieľať na Facebook

treba sa ucit... urcite si to precitat

Príspevok od používateľa bbf »

dna 7.12.2009 som mal dopravnu nehodu "skodovu udalost", kedze vinnik si nechcel priznat vinu, zavolal som policiu, policajt vinnika oboznamil z tym, ze je vinnik, ale kezde skoda nebola vysoka a neboli splnene ostatne podmienky ... vyssie uvedene, aby ho odbremenil od pokuty, ponukol moznost, aby sa to riesilo ako skodova udalost...a my sme sa dohodli ze je vinnik...:-\\
podpisali sa papiere...
vinnik nahlasil v termine na svoju poistovnu sposobenie skody....
po mesiaci sa rozhodol ze napise na svoju poistovnu cestne prehlasenie, ze sa neciti vinny.
to bola voda na mlyn pre likvidatora, ktory celu udalost ukoncil, lebo vinnik sa neciti vinny....
a dnes 8.3.2010 som o tom dostal domov vyjadrenie pisomne
:3c90:
policia mi uz teraz niijako nepomoze, ze sa to malo riesit vtedy ako dopravna nehoda. teraz o tom nie je zaznam....
:342a:
vinnik telefon nedviha a mne ostava len ist na sud...

dvere a spatne zrkadlo mam na aute 3 mesiace s velkym krizom poznacene....kym si sam nezaplatim opravu
:28b7: :-\ :-\
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

VOJTO55 napísal:...Ja som si dal poistit auto v AXE /toto nieje reklama/...a tam som vyfasoval také puzdro ako vačší peračník kde sú komplet tlačivá,fotoaparát,baterka,pero a neviem čo ešte,skrátka dobrý počin od poisťovne...takže už mám... :2f93:
Tiež to vozím v aute,nakoľko minulý rok som mal 5 áut v AXE,ale mám aj záznam o nehode,kde mám momentálne poistenie.Mám to v skrinke na doporučenie poisťováka a to som ani netušil že to bude povinné.Ale mám to tam hlavne preto aby mi v skrinke nehrkali rôzne ženiné zabudnuté šminky,žiarovky,baterka,poistky a podobné nezmysly. :d :D Dúfam že to nebudem musieť použiť
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

mam ho v aute aj s poistnou zmluvou a komplet celou zlozkou co som dostal pri poisteni, jednoducho sa mi nechcelo to niest domov a ostalo to v prirucnom :42f9:
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

osobne si myslim ze v pripade akejkolvek skodovej udalosti by som volal policiu uz len pre krizove spravanie sa poistovni v poslednej dobe...

pokial nemas relaciu od policie tak sa poistovna na teba vykasle, spochybni svedkov, prekruti vinu, nedopasuje auta vyskovo na seba, popis nehody nezodpoveda rozsahu poskodenia, obvini ta z podvodu...

takisto si myslim ze malokto vie aspon zhruba odhadnut skodu pri nehode, na niektore auto stoja dvere 300EUR na niektore 1300EUR, takisto nemusis hned vidiet oblamane uchyty naraznikov, svetiel, hmloviek, prasknuty chladic klimatizacie, geometria, disky krive, pneumatiky s bublinou... takisto poskodenie kabelaze pri nehode moze sposobit odpalenie niektorej z riadiacich jednotiek za niekolko 100 az 1000 EUR a nik nebude robit po nehode pojazdnu STK ani skusat vsetku komfortnu vybavu...
zizinka
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zizinka »

marek4 napísal:takisto si myslim ze malokto vie aspon zhruba odhadnut skodu pri nehode, na niektore auto stoja dvere 300EUR na niektore 1300EUR, takisto nemusis hned vidiet oblamane uchyty naraznikov, svetiel, hmloviek, prasknuty chladic klimatizacie, geometria, disky krive, pneumatiky s bublinou... takisto poskodenie kabelaze pri nehode moze sposobit odpalenie niektorej z riadiacich jednotiek za niekolko 100 az 1000 EUR a nik nebude robit po nehode pojazdnu STK ani skusat vsetku komfortnu vybavu...

mas a nemas pravdu,
1 - vo vlastnom zaujme by kazdy majitel mal poznat aspon orientacne ceny ND na svoje auto,
2 - pri skodovej udalosti sa len oznaci,pripadne spise co je viditelne poskodene,nikto po nikom nechce aby si skumal a na ceste rozoberal co vsetko sa poskodilo,
to uz zisti servis a vyfakturuje si to,servis uz dava podrobny zoznam co vsetko bolo poskodene,co sa menilo,poistovna to pripadne preskuma ci mohlo dojst k takemu poskodeniu alebo nie (ak ti to neuznaju tak to urcite este ide nejako riesit ale urcite to bude "beh na dlhu trasu")
3 - momentalne plati,pri skodovej udalosti ak skoda nepresiahne sumu 4000Eur na jednom poskodenom vozidle (cize nie obe auta dokopy,kazde samostatne) nie je treba volat policiu,ak sa nedohodnete samozrejme treba zavolat ale to je uz o inom

este dodam,
ak zavolas policiu a ide "len" o skodovu udalost a nie si vinnik,jednoznacne zabezpecis ze vinnik dostane 70euro (to ti moze byt jedno) pokutu hned na mieste,ale kludne sa moze stat ze pokutu dostanes aj ty za volanie policie ku skodovej udalosti kde nedoslo k prekroceniu stanovenej sumy a mohla sa teda riesit len medzi vami,
bol som na to upozorneny pri volani policie ku skodovej udalosti
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

zizinka napísal:
marek4 napísal:takisto si myslim ze malokto vie aspon zhruba odhadnut skodu pri nehode, na niektore auto stoja dvere 300EUR na niektore 1300EUR, takisto nemusis hned vidiet oblamane uchyty naraznikov, svetiel, hmloviek, prasknuty chladic klimatizacie, geometria, disky krive, pneumatiky s bublinou... takisto poskodenie kabelaze pri nehode moze sposobit odpalenie niektorej z riadiacich jednotiek za niekolko 100 az 1000 EUR a nik nebude robit po nehode pojazdnu STK ani skusat vsetku komfortnu vybavu...

mas a nemas pravdu,
1 - vo vlastnom zaujme by kazdy majitel mal poznat aspon orientacne ceny ND na svoje auto,
2 - pri skodovej udalosti sa len oznaci,pripadne spise co je viditelne poskodene,nikto po nikom nechce aby si skumal a na ceste rozoberal co vsetko sa poskodilo,
to uz zisti servis a vyfakturuje si to,servis uz dava podrobny zoznam co vsetko bolo poskodene,co sa menilo,poistovna to pripadne preskuma ci mohlo dojst k takemu poskodeniu alebo nie (ak ti to neuznaju tak to urcite este ide nejako riesit ale urcite to bude "beh na dlhu trasu")
3 - momentalne plati,pri skodovej udalosti ak skoda nepresiahne sumu 4000Eur na jednom poskodenom vozidle (cize nie obe auta dokopy,kazde samostatne) nie je treba volat policiu,ak sa nedohodnete samozrejme treba zavolat ale to je uz o inom

este dodam,
ak zavolas policiu a ide "len" o skodovu udalost a nie si vinnik,jednoznacne zabezpecis ze vinnik dostane 70euro (to ti moze byt jedno) pokutu hned na mieste,ale kludne sa moze stat ze pokutu dostanes aj ty za volanie policie ku skodovej udalosti kde nedoslo k prekroceniu stanovenej sumy a mohla sa teda riesit len medzi vami,
bol som na to upozorneny pri volani policie ku skodovej udalosti
A policajt pride s cennikom nahradnych dielov a vypoctovym programom poistovne a hned pripad uzavrie aka je skoda? :40bd:

Jednoduchy priklad : Oprava zadneho blatnika po nehode...

1.moznost : vytiahnut, pretmelit nastriekat 200-300EUR
2.moznost : vymenit, prestriekat 1000-1800EUR

Kto je opravneny rozhodnut akym sposobom bude likvidovana skoda?
zizinka
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zizinka »

marek4 napísal: A policajt pride s cennikom nahradnych dielov a vypoctovym programom poistovne a hned pripad uzavrie aka je skoda? :40bd:

Jednoduchy priklad : Oprava zadneho blatnika po nehode...

1.moznost : vytiahnut, pretmelit nastriekat 200-300EUR
2.moznost : vymenit, prestriekat 1000-1800EUR

Kto je opravneny rozhodnut akym sposobom bude likvidovana skoda?

Vies co je skodova udalost a co dopravna nehoda?
Pre upresnenie,policajt neurcuje vysku skody ale kto nehodu,skodovu udalost sposobil.

ak vies ze tvoj naraznik stoji napr. 1000eur (si majitelom drahsieho auta asi,mna to vyslo "len" 500eur,origo naraznik-novy) a mas znicenu polku auta,treba zavolat policiu,netvrdil som ze ju nemozete volat,len som chcel poukazat na skutocnost ako moze policia postupovat,nic viac-nic menej

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0910493017 a 41 neregistrovaných