Renault Fluence - Vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Renault Fluence - Vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa x77x »

http://renault.sk/nove-vozidla/osobne-vozidla/fluence/

Jedna sa my o to ze chcem kupit druhe auto a dnes rano mi ako z neba padol letak :3906: ze novy Fluence uz od 11 000 E . Pozeral som to teda na nete na Renaultackej stranke a celkom sa mi to pozdava . Samozrejme mal by som zaujem o motorizaciu 1.5 dci 78kw 6st manul co robi asi tak 15 000 E . Ale kladiem si otazku ci sa to oplati vzhladom na tu cenu ?? Vidi sa my to byt dost malo na to ze je to funglovka a udajne "limuzina".Lebo dnes sa to vsetko robi na KVANTITU nie KVALITU .Aky je vas nazor ?? Prosim normalne odpovede :4012:

dodavam este recenziu

http://auto.sme.sk/c/5148162/prva-jazda ... sedan.html
Naposledy upravil/-a x77x v 08.02.2010 13:35, upravené celkom 1 krát.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

limuziny od renoltu mali vzdy problem s kvalitou, ci to bol velsatis alebo laguna. Takze tu by som bol tiez trosku opatrny, co nam to renault priniesol na trh :d :D
Spravne si povedal, robi sa na to kvantitu. Limuzina za 11 tis eciek? To nejde dokopy nejak
nany1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.03.2007 12:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nany1 »

Tak na tie normálne odovede som zvedavý aj ja. Tiež som si ho bol pozrieť minulý týždeň, za tie peniaze si mi to zdá ozaj dobré, slušná výbava v tej cene aj s navigáciou, dieslový motor, čo som chcel, celkový priestor. Myslel som si z letáku, že je to niečo malé ako Mégane sedan, ale je to iba o 1 cm mešie ako VW Passat. Jednej veci sa akurát obávam, či nebudú kazové ako Renault Mégane I,II.
sutrak
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 21.06.2008 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sutrak »

1-cena vzdy nieco odzrkadluje!
2-je to novy model,tz. nove muchy,nove problemy,v konecnom dosledku vyzsie naklady na servis

radsej by som sa poobzeral po modely auta ,kt. sa vyraba uz nejaku dlhsiu dobu
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

nany1 napísal:Tak na tie normálne odovede som zvedavý aj ja. Tiež som si ho bol pozrieť minulý týždeň, za tie peniaze si mi to zdá ozaj dobré, slušná výbava v tej cene aj s navigáciou, dieslový motor, čo som chcel, celkový priestor. Myslel som si z letáku, že je to niečo malé ako Mégane sedan, ale je to iba o 1 cm mešie ako VW Passat. Jednej veci sa akurát obávam, či nebudú kazové ako Renault Mégane I,II.
myslim, ze sa nemusis obavat, ved to je priam iste ... :-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vsetko co ste povedali je spravne... renault, nechvalne znama kvalita, nechvalne zname problemy s elektrikou (lagunam odchadzali snimace tlaku v pneu pravidelne po prvej zime), s turbami, vstrekovacmi...

novy model, nic nevychytane...

cena mala, co zrovna neukazuje na premiove suciastky...

ale viete co? Je to nove auto. Ked fesak nenajazdi 90.000km rocne, snad to tri-styri roky vydrzi s nie prilis velkym poctom drahych a komplikovanych zavad. Hadam tam bude nejaka zaruka. Hadam sa uz renoltaci naucili vybrat si kvalitne vstrekovace a nie tie blatove ako doteraz. Hadam...

... alebo nie?



fakt neviem :) ja by som si za 15.000e kupil trojrocne ojazdene auto vyssej triedy ako je toto za 11.000e a mam 4.000e na servis. Ja osobne som zatial za 15rokov nedal 4.000e do servisu VSETKYCH MOJICH OJAZDENYCH AUT KTORE SOM MAL DOHROMADY. Pripadne taka Laguna 2007... je to vacsie auto ako Flujens, cenovka 7500eur, zostava ti dalsich 7500e na servis. Tolko predsa nemozes nikdy minut...

... alebo v pripade Renoltu mozes?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

za tie peniaze by som riešil radšej toyotu corollu, alebo toyotu auris - nie sú na trhu prvý rok... mám corollu, 350 tis km, maximálna spokojnosť.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

nany1 napísal:Myslel som si z letáku, že je to niečo malé ako Mégane sedan, ale je to iba o 1 cm mešie ako VW Passat.
Ten 1 cm rozdiel je v rázvore, v celkovej dĺžke je rozdiel 14,5 cm. Rozdiel triedy je badateľný aj v interiéri - Fluance je jednoducho Mégane sedan postavený na predĺženej podvozkovej platforme rovnako ako kombi. Ale hlavne je to najnepraktickejší typ karosérie...
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Mal som 3 roky meganII diesel a nič sa mi nepobabralo.Neviem v čom je tá karoséria nepraktická.Mne sa práve sedanz páčia a idem do toho nového fluence:-)Beriem benzín.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nepraktická je v tom, že do veľkého kufra je malá diera, cez ktorú je problém niektoré veci prestrčiť hoci vovnútri je miesta dosť...
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

My čakáme teraz prírastok a pozeral som že kočík tam v pohode dám.Keď skončí doba kočíkov tak bežné rodinné a dovolenkové veci tam dám.Je to velký kufor.Keď si myslel na rozmernejšie veci ako telka,práčka a pod tak to nepotrebujem.Nenosím také veci často a dnes Ti už aj tak všetko donesú z obchodu rovno domov.Podla mňa to auto priestorovo postačuje.Tiež mám trošičku obavu z toho pomeru cena/výbava,ale necelý rok som mal nový megan coupeéIII benzín a bolo to super vozenie.Aj kvalita spracovania a materiálov.Tento fluence je vlastne meganIII z vnútra.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nemusí to byť zrovna práčka, ale raz za čas väčší vstupný otvor oceníš. A nemusia to byť len rozmerné veci, ale napr. aj keď máš niečo založené ďalej od kraja - v liftbacku to pohodlne vyberieš zhora, v sedane musíš najskôr vyložiť veci, ktoré sú vpredu. Takisto dizajnovo sa mne osobne viac páčia liftbacky. Sedany majú zasa výhodu vo vyššej tuhosti karosérie...
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Určite máš v niečom aj pravdu,ale ja si neviem pomôcť vždy som pozeral po sedanoch.Lenže pekné sú len vo vyšších triedach.Tento sa mi fakt páči.Keď sa nebude kaziť tak budem spokojný.Zá 15000bude v plnej výbave.To kupátko som lutoval predať,ale bolo to len auto pre dvoch viac menej.Ale okolnosti ma donútili.K tej kvalite mám taký názor že dnes už vela vecí robia automaty a tie sú skoro všade rovnaké.V podstate dnes skoro každý už vrába autá ako spotrebák.A či to robí turek v turecku,alebo v nemecku je asi skoro jedno.Teraz nevravím o luxusnejších autách.Aj kvalitné VW sa robí na slovensku.
sutrak
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 21.06.2008 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sutrak »

nejde o to ze to robia automaty,ale o to,ze je to koncepcne novy voz,nove navrhy,nove prepocty,nove konstrukcne riesenia tz. kopec problemov
ochran
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 26.06.2005 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ochran »

Myslím že som niekde čítal že podvozok je v podstate prebratý z megane II.Aspon predné nápravy.Myslím že tu spojily už viac overených vecí.No netvrdím to.V práci používam novú fábiu a to auto by som nechcel ani zadarmo.Mám ho od novoty a od začiatku sa tam hocičo rozpadáva.Keď porovnám cenu fábie a tohto fluence tak neni čo riešiť.Fábia v tej výbave by stála o 3000€ viac a priestorovo by to bola furt len fábia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných