Astra F 1.6 16V vysoka spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Currado
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 15.03.2007 17:49
Zdieľať na Facebook

Astra F 1.6 16V vysoka spotreba

Príspevok od používateľa Currado »

Auticko som kupil prednedavnom a moc som na nom nejazdil ale teraz som si vsimol ze mi nejak rychlo pada palivova rucicka.Najprv som si myslel ze je pokazeny plavak ale pri dalsom tankovani som zistil ze to auto ma spotrebu 13litrov na 100km pri celkom normalnej jazde..Je pravda ze par krat som mu prepalil sviecky ale neverim ze to moze tak zvysit priemernu spotrebu na 400 KM..Neviete niekto v com moze byt problem???
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

jazdíš čisto len mestský cyklus? aké vzdialenosti si jazdil, zohrial sa Ti motor? ako si vytáčal auto pri studenom motore? čo to znamená , že si mu pár krát prepálil sviečky?
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Mam tiez 1,6 16V, avsak Leon. Stale tankujem doplna a pocitam (neverim palubnemu). Mestsko-dialnicny cyklus priemer na jedno tankovanie (cca 650 km) 7,6 litrov - posledny udaj spred tyzdna. Cisto dialnicny cyklus s opatrnou nohou (130 - 150 km/h) 6,7 L. Dialnicny cyklus pri uponahlanej jazde (nad 180 km/h) pod 8,5 litrov nemam sancu.
Takze podla mna ten Opel zerie vela... :4012:
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: Astra F 1.6 16V vysoka spotreba

Príspevok od používateľa petyy »

Currado napísal:Auticko som kupil prednedavnom a moc som na nom nejazdil ale teraz som si vsimol ze mi nejak rychlo pada palivova rucicka.Najprv som si myslel ze je pokazeny plavak ale pri dalsom tankovani som zistil ze to auto ma spotrebu 13litrov na 100km pri celkom normalnej jazde..Je pravda ze par krat som mu prepalil sviecky ale neverim ze to moze tak zvysit priemernu spotrebu na 400 KM..Neviete niekto v com moze byt problem???
problém može byť v štýle jazdy. predpokladám, že prepáliť sviečky znamená, že si mu poriadne nakladal a to nieje 13 litrov žiadny div. uplne normálna spotreba, hlavne ak si mal predtým aj nejaké krátke studené jazdy a štarty v meste a hotovo. tých 7-8 l/100km to auto robí v pohode, ale tým sa má na mysli zahriaty motor a priemer mesto-mimo mesta a s normálnymi rozbehmi, lahkou nohou a ustálenými rýchlosťami. Ja mám dvojliter benzín a ak si dávam pozor, robím okolo 8,5-9l/100km a ak si pozor nedávam a šlapem mu na krk, v pohode 13-14l/100km. Od štýlu jazdy záleží strašne vela..
kolega si kupil kvoli spotrebe 2,0tdi,býva 5km od práce a za 3mesiace bol raz mimo BA a inak len a len do práce, prípadne do auparku čo má asi 3 km od domu. včera mi vyplakával, že každý tvrdí ako málo žeru tie motory a jemu vychádza priemerná spotreba za 3 mesiace okolo 10l/100km!!!...a on čakal že to bude tak 5-6 v meste... Ano dobre čítate, 2,0tdi -mesto, studený motor, krátke trasy, časté rozbehy a brzdenie, časté štarty a aj zázračné tdi motory zrazu vela žeru-div sa svete :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neverím! To tu už naozaj nikto nič negarantuje?! :41c2:
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Re: Astra F 1.6 16V vysoka spotreba

Príspevok od používateľa mjz »

petyy napísal:
Currado napísal:Auticko som kupil prednedavnom a moc som na nom nejazdil ale teraz som si vsimol ze mi nejak rychlo pada palivova rucicka.Najprv som si myslel ze je pokazeny plavak ale pri dalsom tankovani som zistil ze to auto ma spotrebu 13litrov na 100km pri celkom normalnej jazde..Je pravda ze par krat som mu prepalil sviecky ale neverim ze to moze tak zvysit priemernu spotrebu na 400 KM..Neviete niekto v com moze byt problem???
problém može byť v štýle jazdy. predpokladám, že prepáliť sviečky znamená, že si mu poriadne nakladal a to nieje 13 litrov žiadny div. uplne normálna spotreba, hlavne ak si mal predtým aj nejaké krátke studené jazdy a štarty v meste a hotovo. tých 7-8 l/100km to auto robí v pohode, ale tým sa má na mysli zahriaty motor a priemer mesto-mimo mesta a s normálnymi rozbehmi, lahkou nohou a ustálenými rýchlosťami. Ja mám dvojliter benzín a ak si dávam pozor, robím okolo 8,5-9l/100km a ak si pozor nedávam a šlapem mu na krk, v pohode 13-14l/100km. Od štýlu jazdy záleží strašne vela..
kolega si kupil kvoli spotrebe 2,0tdi,býva 5km od práce a za 3mesiace bol raz mimo BA a inak len a len do práce, prípadne do auparku čo má asi 3 km od domu. včera mi vyplakával, že každý tvrdí ako málo žeru tie motory a jemu vychádza priemerná spotreba za 3 mesiace okolo 10l/100km!!!...a on čakal že to bude tak 5-6 v meste... Ano dobre čítate, 2,0tdi -mesto, studený motor, krátke trasy, časté rozbehy a brzdenie, časté štarty a aj zázračné tdi motory zrazu vela žeru-div sa svete :d :D
vela ludi sa uz ojebalo a potom zistuje ze tie smradlave klepotaky ,nie su uz tak o spotrebe,,,kazdy kto predava vypisuje o spotrebe 4,5 l a podobne picoviny a este vacsie auta,,v meste zeru vsetky a klepotak v meste a v zime na kratke trasy a caste starty vela,,,,,,,,,,a este k tomu draha udrzba,ovela drahsi nakup auta,,klepot a ranne strarty v mrazoch des a hruza,nekuri,, ak to vobec chyti a kym sa to rozdycha,,kudol dymu a je to tu, preco je nafta len na umytie ruk,,,,,,,,,,este kym sa kradla z JRD som to chapal ale dnes,tie bandaskove nafty tymto fajnovym zmrdom - motorom, moc nepasuje,,,,,,,,,,
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Astra F 1.6 16V vysoka spotreba

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

MJZ: ale no :b:

ja mam na naftaku priemer do 5 litrov. Ale jazdim 35km do prace a spat okolo 100kmh tacho.. Po dialnici do 6 litrov.

Kto si kupi do mesta diesel a nie je taxikar - je podla mna divny. to su auta stavane na inu prevadzku ako brkat po meste.. :4012:
tomy123
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 05.11.2008 15:15
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomy123 »

a čo takto vadná lamda sonda? nesvieti ti check motora? teda ak tam je tá kontrolak vôbec. lebo nemôže žrať 13l/100km smiešna 1,6 16V.moja 325i 2004 žerie do 9,5 v zima a mesto! mimo mesta z BB do LC na snehu predpisovo 7,0!!! No proste taká spotreba nie je a nemôže byť v poriadku alebo že slý štýl jazdy. niečo určite nie je v poriadku tomu kúr! :3020:
coudy0007
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 01.12.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

vysoka spoterba

Príspevok od používateľa coudy0007 »

urcite to bude lambda sonda 13litrov spotreba to lambda hlavne upravuje spotrebu pichi to na pocitac a uividis
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

WV Caddy 1,4 16V normalna sptreba 7,po odpáleni lambda sondy 10 aj to s velmi lahkou nohou na plyne.Ked išla na počítač tak sa ukázalo že tie lambda sondy má až dve a ešte aj chyby v RJ.
cucarik
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cucarik »

Ja mam na svojej astre 1,4 teraz spotrebu v meste okolo 11-12 litrov,tiez mi to pripada dost divne kedze niesom pretekar a chodim dost kludne.myslel som ze je to zimnym obdobim,ale sem tam mi zasvieti kontrolka asi servisu ,budem s tym musiet nieco asi robit.No velmi som nepomohol ale napisal som aky mam problem ja.Inac je to astra H
Currado
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 15.03.2007 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Currado »

No je sice pravda ze som mu sem tam prijebal ale to fakt iba asi 3 krat na mozno 5 kilometrov..Auto sice jazdi mesto ale nie studene. Ved ked to nastartujem tak za necelych 10 minut je zohriate na 90.Na pocitaci som to uz mal..Bolo tam par picovin ale nic take co by s tym mohlo mat nieco spolocne..Nasiel som vsak nieco ine.....vylomene dvierka na palivovej nadrzi a stupel nieje na kluc takze dal som plnu a idem to zasa zmerat.... Nezda sa mi to ale asi sa fak este najde kokot co je schopny kradnut benzin
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných