MÝTO-jazdná súprava nad 3,5T

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Noro28
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.05.2006 17:06
Zdieľať na Facebook

MÝTO-jazdná súprava nad 3,5T

Príspevok od používateľa Noro28 »

No,super..sem tam si chodím vziať von autičko ktoré si potiahnem za /Sharanom+ autoprepravník/ doposial mi stačila dialničná známka od 3,5-12T..a čuduj sa svete od 1.1 2010 je realita takáto: registrácia na emýto.sk do 31.12 podpisanie zmluvy a následne vyzdvihnutie OBD/palubná jednotka/.Sadzby ,,super"moje euro 3 ma 0,086 € /km t.j 2,60 sk bez dph.Raz do 1/2 roka musite íst s OBD na dialnicu inak dostanete penále je to registrované na SPZ auta.A ešte niečo auto ma 2 nápravy + vozík 2..takže platíme za 4 nápravové vozidlo...
Teketo info som dostal na emýto.sk
02/35111111
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

takychto príspevkov tu bude za chvílku plno . . . .
pekne pekne :41c2:

a kolko je pokuta ak nepojdeš raz za 1/2 roka na dialnicu ??

kua to su ftakoviny . . . :d :D
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

Ale no, nepodliehajte panike a trochu hľadajte.
Toto sa riešilo, či človek, čo občas za sebou potiahne vozík a prekročí 3,5t musí platiť mýto.
Záleží od toho, či máš Sharana ako N1 alebo normálne skupinu M.
Asi takto:
Jazdná súprava tvorená vozidlom kategórie M1 a prípojným vozidlom spoplatneniu rovnako nepodlieha. Tieto vozidlá nie sú ani nákladnými vozidlami ani autobusmi a nemajú stanovenú sadzbu mýta podľa nariadenia vlády č. 350/2007 Z. z.
Jazdné súpravy nad 3,5 t tvorené vozidlom N1 a prípojným vozidlom podliehajú spoplatneniu, pretože ide o jazdné súpravy určené na prepravu tovaru podľa zákona č. 25/2007 Z.z. o elektronickom výbere mýta, čo vyplýva z kategorizácie vozidla N1 ako vozidla projektovaného a konštruovaného na prepravu tovaru, teda nákladného vozidla.

Ale aby som tu zbytočne necitoval nejaké vyhlášky pozri si tento link
http://www.telecom.gov.sk/index/index.p ... prm2=70172
Noro28
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.05.2006 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Noro28 »

Nedalo mi to tak som im tam zavolal odvolavajus sa na ten tvoj zakon č.350/2007 Z.z ,,,,a uz bola odpoved ina : tuto kategoriu /M1/este nemaju vyriesenu bud:
1,Zaregistrovat a budeme rieseny ako vynimka alebo..
2,Vydaju este dialnicne znamky

takze cakame ,,co bude
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Keby ste vedeli aky je chaos akolo elektronickeho myta ... toto je mozne len na slovensku ... darmo sa zaregistrujete dopredu cez internet je to trt platne lebo im nefunguje system a musite sa ist zaregistrovat este raz osobne takze vlastne je celkom zbytocne to robit cez internet tam si to vystojite este raz ... nestihaju to vybavovat lebo je toho strasne vela a ako vzdy to podcenili ... vobec vam nevedia povedat ako je to s M1 nad 3,5t jedny hovoria tak druhy zas opacne na infolinke nevedia vobec ze vraj to este nemaju doriesene ... ani nie za mesiac to ma platit a oni to este nemaju doriesene ... uviedol som presne tento pripad co si pisal a bolo mi povedane ze pokial je to na prevoz aut tak musim mat myto ale ze vraj mam este pockat lebo ze vraj mozno budu na to aj nalepky dodatocne ... za tri tyzdne su vianoce a potom uz nevybavi nikto nic a oni este nevedia ... za tri tyzdne nevybavia ani vsetky nakladne a autobusy hlavne ze mozete vyhrat listky na F1 :d :D ... robia reklamu na bilbordoch a v telke ako na miss ale konkretne vam nikto nevie nic povedat ... no proste slovensko :40bd:
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

nekomentujem ...
vwauto
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09.04.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwauto »

Ja komentujem, debilčava slovenska. Aj v Rakúsku stačí na osobné auto s autoprepravníkom dialničná nálepka do 3,5 t. Ale u nás nie, sa tu stavím, že bude potrebné mýtne. Ak pôjdeš čo i lem raz do roka budeš potrebovať OBD, a ešte pre istotu dostaneš pokutu , že ideš iba raz do roka. To je unikát to Slovensko. Všade v Európe maju vycapené GPS na čelnom skle, ale na Slovensku sa to zakáže, za nedho bude potrebná kontrola originality pri každom prepise. Čo je toto za štát. Len jak doje..ť vlastných ľudí. Ale hore si rozdávajú miliardy. To je neskutočne čo sa tu deje!!!!!
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

náš štát je mafia, to si si ešte nevšimol?

ešte aj konský povoz bude musiet mat OBD na čele a zapalovač strčený v rit1.
kapado
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 12.03.2009 10:32
Zdieľať na Facebook

e

Príspevok od používateľa kapado »

tento nas stat je cely na hlavu v rakusku ma staci znamka na osobak a tu chcu hned zarabat miliony degesi
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

Noro28 napísal:Nedalo mi to tak som im tam zavolal odvolavajus sa na ten tvoj zakon č.350/2007 Z.z ,,,,a uz bola odpoved ina : tuto kategoriu /M1/este nemaju vyriesenu bud:
1,Zaregistrovat a budeme rieseny ako vynimka alebo..
2,Vydaju este dialnicne znamky

takze cakame ,,co bude
No a ja som teraz videl v TV ako Vážny hovorí to isté, čo som ti napísal. Neviem kam si volal, ale zrejme pravá ruka tu nevie, čo robí ľavá, prípadne ten komu si volal nemal nové informácie.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

jalabert napísal:No a ja som teraz videl v TV ako Vážny hovorí to isté, čo som ti napísal. Neviem kam si volal, ale zrejme pravá ruka tu nevie, čo robí ľavá, prípadne ten komu si volal nemal nové informácie.
No ja som volal na infolinku Emyta a tam by hadam mali mat tie najaktualnejsie informacie a tam mi nevedeli povedat ako to je ... je necely mesiac pred spustenim myta takze si myslim ze informacie koho sa myto bude tykat a komu staci nalepka mala byt uz davno vyriesena a jasna uz davno a nie ze na poslednu chvilu ... toto su zasadne veci a nie nejake upresnujuce informacie ... a ked sme uz pri tom co povedal vazny v telke tak povedal aj to ze aby ludia usetrili cas a nervy tak by sa zaregistrovali cez internet a vies aka je realita? pred mesiacom som sa zaregistroval cez internet s predstihom aby som si to ako poriadny obcan nenechal na poslednu chvilu ... poslali mi potvrdenie o tom ze som sa uspesne zaregostroval a ze ma vyzvu kedy si mam prist pre palubnu jednotku a podpisat zmluvu ... no a kedze sa vyse mesiaca nic nedialo tak som sa tam snazil dovolat ale na zakaznickom mieste v BB mi nikto nedvihal telefon tak som volal priamo na infolinku tam mi povedali ze som uspesne zaregistrovany a ze mam cakat potom som sa konecne dovolal do BB a tam mi povedali ze maju problem so systemom ze moja registracia sa k nim nedostala a tak tam musim ist osobne a zaregistrovat sa este raz osobne vystat si tam radu na cely den takze zbytocne som chcel byt zodpovedny a nenechat si to na poslednu chvilu teraz budem musiet aj tak v strese vybavovat a zabijem kopec casu takze aj nabuduce budem pocuvat co Vazny povie lebo urcite to bude presne naopak ... ale keby som to nestihol vybavit nie mojou vinou tak 1.januara mi hrozi ze nebudem moct jazdit lebo mi hrozi 1.650€ pokuta a to len zato ze na slovensku je bordel
patys1
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.07.2008 22:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patys1 »

spoplatnenie jednoznačne hovorí o nákladných vozidlách.Čiže N1.ked máš sharan,alhambra,galaxy M1 môžeš tahať čo chceš pokial ti to maximálka v osvedčení dovolí,stále budeš osobné vozidlo M1 a NEMUSIS NIC PLATIT.
makrodrummer
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.08.2009 14:36
Zdieľať na Facebook

diaľničné známky pre jazdné súpravy nad 3,5 t

Príspevok od používateľa makrodrummer »

od 15.5.2010 platí vyhláška 197/2010 kde sú určené ceny a systém nalepovania diaľničných známok na jazdnú súpravu nad 3,5 t... týždňová 5 €, mesačná 10 €...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, uwa0910493017 a 48 neregistrovaných