Celorocne pneumatiky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď

Pouzivate celorocne pneumatiky?

Hlasovanie ukončené 10.12.2009 22:44

Ano
3
9%
Nie
27
79%
Rozmyslam Nad tym
4
12%
 
Celkom hlasov: 34

jonyx5
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.11.2009 22:42
Zdieľať na Facebook

Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa jonyx5 »

Zdravim chcem vas vsetkch opytat..kedze vsade je rec o zimnych pneumatikych ako to je s celorocnymi mozme ich mat alebo nie?
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Pokial nie je na ceste suvisla vrstva snehu ladu alebo namraza mozes mat obute co len chces ... aj slapky :d :D

Este by ma zaujimala definicia co je to celorocna pneumatika ... lebo celorocna je kazda pneumatika ktoru mam obutu cely rok :d :D
Davidoff007
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 09.09.2009 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Davidoff007 »

mozes mat celorocne pneumatiky,ale podmienkou je aby na boku pneumatiky boli vhodne symboly, v zime treba mat pneu s oznacenim S+M ,co znamema sneh a blato myslim, ked su tieto symboly na boku pneumatiky, tak nebudu problemi, ale ziadna ceolorocna pneumatika nenahradi zimnu pneumatiku,lebo je velky rozdiel v teplote, ktoru by musela celorocna pneumatika zvladnut, rozsah +40 az -30. preto je lepsie mat zvlast letnu a zvlast zimnu pneumatiku, aby boli zarucene vzdy idealne podmienky na jazdu. :zg282:
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

davidoff to povedal, ja to zhrnem. celorocna pneumatika je na p..u v lete, na p..u v zime na beznom aute. offroad je ina kategoria.
jal
Príspevky: 584
Dátum registrácie: 15.10.2008 19:43
Bydlisko: Blava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jal »

to este mudrlanti nevideli testy, ze ako zle funguju zimne pneumatiky v porovnani s dobrymi celorocnymi za typicky zimnych podmienok - sucha ci mokra cesta, teploty okolo 0

neplati to na snehu, ale takych oblasti je stale menej, kde sa jazdi na snehu
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....odkedy som vyskúšal zimné a letné už nad univerzálmi nerozmýšľam, nemá to zmysel....už som jazdil s letnou v zime.....to bolo oničom aj na suchej ceste pri 7 a menej stupňov a ešte ak nedajbože zapršalo.....v snehu už vôbec.....to by som jazdením nenazval, to je potom už nezmyselné riskovanie.....a jedno leto som prejazdil na zimných.....normálne sa tavili do asfaltu, boli ako žuvačka.....ale počas silného lejaku sa im letné nevyrovnali ani zďaleka.....ale to sú extrémy.....
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

autickar presne vystihol podstatu celorocnej pneu. a nazor ze dobra celorocna je lepsia ako zodrata zimna, no neviem co mas obute na aute ale preco vsetci v civilizovanej europe vyhodia 4 milimetrove zimne? lebo uz su zjazdene? a slovak sa tesi ako lacno kupil, uvedomte si ze je to jedine co vas spaja s vozovkou a zivotom a nesetrite nejakych par eur lebo ich potom mozte minut na opravu alebo na rakvu
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

No kamarat si kupil celorocne pneu nove a uz na druhu zimu pocitoval ze to uz je na figu a odvterdy povedal ze ich moze osra_T . Dobra vec ale len tak maximalne na dve sezony
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 62 neregistrovaných