Prijmeme vodiča na goricocovú súpravu

Ponuky práce: Auto moto, brigády ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

Trucker,ktebe skoda slov.Nehnevaj sa na mna,ale vykaslat sa na podnikanie by si sa mal asi ty,hovoris ze si platca DPH,to znamena ze si musel mat obrat za 6mesiacov min 50tisic euro.Tak mi vysvetli,ked ti ide tak business,preco si nuteny este aj jazdit a byt prec od rodiny??Preco si potom komplikujes zivot podnikanim,ked ta to nedokaze uzivit?A ked uz ide o to,kde vidis napisane v inzerate,ze na zmluve davam 400euro?Ja teda nikde nic take necitam,jedine co citam je,ze mas nejaky biznis,v ktorom sa tvoji zamestnanci maju kralovsky,lebo vsetko im davas cez pasku a neuznavas mzdy 400,500,600euro,,,ASi chces byt vyhlaseny za svateho,ze sa takto staras o druhych a sameho ta to neuzivi a musis zit zivot v bude kamiona niekde po svete.Chcel by som takeho sefa ako si ty,fakt klobuk dolu.Len ti este poradim,moc sa nespoliehaj na toho tvojho zodpovedneho cloveka,ktory ti riadi a strazi biznis,,,,lebo jedneho dna Ti fakt ostanu oci pre plac,ale teba urcite bude hriat pri srdiecku pocit,ze o zamestnancov je dobre postarane.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

trucker694 napísal:Áno odvody sú sakra vysoké, ja tiež popri tejto robote mám svoj kšeft, som platca dPH, mám aj zamestnancov, ale mám tam zodpovednú osobu, a tá mi podáva info.
JAZDNIE MÁM AKO HOBBY,
Už nemám čo dodať, keď ani nevieš poriadne čítať, a písať, pýtať s dva krát to isté
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

mkhk1987 napísal:...Ale v tomto state sa to uprimne neda vsetko robit tak,aby si platil odvody z celej sumy.Rad by som,ale treba splacat techniku a aj z niecoho zit...
Narazal som na tieto vety.

K ponuke a vyske odmeny sa nebudem vyjadrovat,netusim ako sa pohybuju,zarazilo ma len to co teraz citujem
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pokiaľ tu budú dopravcovia typu: mám na km x centov x počet km= suma D
Suma D- nafta-mýto-leasing/opravy-mzda vodiča/odvody= niečo nad nulou, tak za sumu D pod euro nedovolím natočiť motor vozidla.
Lenže keď tu budú jazdiť za naftu+mýto+mzda vodiča + môj zisk, tak nikdy nedonútime objednávateľov prepravy zvýšiť cenu za km prepravy. Chýba v druhom prepočte dôležitá položka LEASING/OPRAVY,ODVODY, ale pribudla tam položka ZISK MAJITEĽA FIRMY!
Preto okolo Land Roveru v Drážovách jazdia šušlaví poliaci a pod cenu!!!!!!!!!!
Netreba k tomu VšE, ale kalkulačku :4012:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Cena práce, odvody, mzda vodič 700€,pre nič iné, on jazdí za max0,9€ bez dph/km,poliaci mali dotácie od EU na rozvoj dopravy,školili pekárov, čašníkov na úradoch práce na vodičov MKD, busov a výsledok vidíš ob-deň vo večerných správach......
Prečo kupujem na SK jeden kg cukru v akcii za cca 70 centov, keď v PL ho za 70 centov kúpim bežne?
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

No ked som na sobotny vecer si precital tuto diskusiu tak pravda asi bude niekde uprostred :d :D Ale inak Trucker v niecom mas pravdu,ze slovaci si fakt nechaju s.r.a.t. na hlavu vo vela zavaznych veciach ale zase niekedy ked sa to riesi legalnou cestou tak by clovek vdaka nasej byrokracii aj skrachoval ale zase si Trucker aj odporujes tvrdeniami,ze davas zamestnancom pekne zarobit a v popise mas ze nemienis podporovat nase statne vypalnicke organizacie a to si protireci lebo ked niekomu pekne zaplatis za pracu tak automaticky nechtiac aj podporujes tie statne vypalnicke organizacie ktore su tak pekne tunelovane panstvom hore :d :D Ze toto nam vysvetli
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nemôžem mať vo všetkom pravdu, ani ju nechcem mať. Iba môj názor, že najväčší výpalník v SK je ŠTÁT! a jeho družina, hádam v tom mám pravdu.
Moje podnikanie bolo komplet skontrolované IBP v spolupráci s NAKA, na základe pozdravu zamestnanca, akí tu boli spomínaní.
Odvtedy bohužial platím podľa zákona o výpalnom, a ďalej je to moje tajomstvo ako o manželskom živote
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Poďme sa na to pozrieť cez čísla.
Ak niekto jazdí na 40t súprave za 0,80€/km robí za náklady bez ohľadu na najazdené km a auto nespláca,má ho kúpené za hotové, alebo splatené, ukradnuté... to je jedno. Keď zoderie auto, skončil, lebo nezarobil na druhé (už vobec nie na nové) a ani sám seba extra neuživil. Takže vychádzajme z toho, že jazdí + 0,30€/km čo je hrubý zisk z km. Ročne sa priemerne jazdí 150 000km čo je mesačne 12 500km x hrubý zisk 0,30€= 3750€ mesačne. Ak má novú súpravu za cca 100 000 tak platí mesačné splátky cca 2200€ na 48mes.(ak neplatil akontáciu ak áno tak menej no musel mať na akontáciu tak je to za jedno) Takže zostáva 1550€ mesačne majiteľovi aj šoférovi ak neživí viac ľudí. Jasné, može najazdiť viac km (180-200 000km) a to sa bilancia vylepší, može jazdiť o 5-10centov drahšie no realita sa zlepší max o + 400-500€ mesačne. Tak si odpovedzte aký plat može dostať zamestnanec vrátane odvodov. Aby zamestnanec mohlo dostať 1200 v čistom, musí mať 1600 v hrubom a to skrátka nevychádza ani keď vykradneme banku
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Chlapi nie som sice z biznisu, ale ovladam pracu na kalkulacke a preto mi neda sa opytat ako chce niekto v tomto biznize jazdit za 1 euro bez dane s vyhladom dlhodobej existencie a primeraneho zisku...

Podme pocitat...
suprava /nova/ za 48 mesiacov s preplatenim leasingu 130000 EUR / 48 ---- 2700 EUR /mesacne

palivo 0,90 EUR/l spotreba 33L/100 km, teda nejakych 3150 EUR/mesacne

myto mozno prezeniem ale 0,20 eur/km t.j. 2000 EUR/mesacne

vodic naklady ako tu niekto pisal v nakladoch pre firmu 2200 EUR/mesacne

Suma sumarum 10050 EUR / mesacne, to sme pri 10000 km mesacne uz cez 1,05 EURO / km,..... kde je cestna dan, PZP, prevadzkove kvapaliny, pneumatiky, telefony, spediter, priestory pre parkovanie atd. a hlavne nejaky PRIMERANY ZISK...???

Ak som sa niekde v pocitani sekol tak ma opravte...potom mi to nijako pod euro nevychadza...samozrejme nie so starou sunkou, obchadzani dani a pod., samozrejme supravu po 4 rokoch odpredam a peniaze pouzijem na akontaciu na novy stroj ale aj tak to neurobi mesacne zazraky..., ci???
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

šak píšem. 0,80€/km sú náklady na zaplatené auto. Počítal som 0,30-0,50€ nad tých 80centov. A ak niekto jazdí 10 000km mesačne medzinárodku, tak to nemá zmysel. Musí ročne 150 000km a viac. Jedine ak má lukratívnu zakázku za 1,50+/km
lorry
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.12.2007 15:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorry »

najprv odstráňme zlodejov z politiky, potom bude lepšie, STOP SMER
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

lakinooo napísal:1600 v hrubom je 2160 v nakladoch. K tomu zarataj nahradu za dovolenku a marodku a si cez 2600 eur.

Preto sa mi tu pacia tieto milionarske reci, ktore su urcite realne.
Presne tak.... preto som písal že trucker ma ísť, nohy ruky bozkavať keďže veľa nepracuje, v čistom a neviem čo ešte za benefity dobre že nemá
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Keyness, je v mojich príspevkoch niečo povedané na môjho chlebodarcu? Ja len píšem,že takto by sa mali správať všetci zamestnanci /bezprůserov/ a zamestnávateľ Ťa ohodnotí. Bozkávať ho nebudem, ja mu úprimne ďakujem, ale nemám na neho ani jediné krivé slovo, iba slová uznania! :4012:
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

1200e cisteho pre nevzdelanu pracovnu silu nie je take zle, takze by som tolko nevyplakaval.
Ake su argumenty, aby taky kamionista zarabal radovo viac ako zdravotna sestra alebo ucitel?
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

zasa necht ti nedrbká ideš porovnávať, šniclu so steakom.

Návrat na "Práca Auto-moto"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní