prihlasenie terenneho vozidla z UK na C-ckove spz

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LukasZ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.08.2015 16:07
Zdieľať na Facebook

prihlasenie terenneho vozidla z UK na C-ckove spz

Príspevok od používateľa LukasZ »

Má niekto skúsenosti s prihlasovaním UK vozidiel na C-ckove špz? Už som videl zopár teréňakov takto príhlasených len neviem aký je postup a budem vďačný za každé info, ďakujem
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Postup bol taký , že buď mať kamaráta alebo podplatiť uradníkopolicajta na evidencii vozidiel.
Lenže , niekomu to vadilo tak dal podnet na inšpekciu MV a teraz idú preverovať všetky C značky. Ku mne prikvitli dvaja jeden policajt a jeden z odboru dopravy OU. Chcel som ich vyraziť ale potom by mi z trucu tie značky zobrali , tak som ich nechal nech si pofotia tie moje peklostroje .
Aby si teraz dostal C značky na offrouda tak musíš byť kamoš aspoň s Kalim. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Zas nasilu ďžgať niečo tam, kam nepatrí?

Čo takto si terenňák kúpiť s kormidlom na tej správnej strane????

Nebuď ďalší sedliak á la Bučkovci, alebo si s tým jazdi nanajvýš tak po horách a dolinách, príp. na offroad závodoch.

Ja fakt nechápem takéto typické ulakomovanie sa na niečo iba kôli cene. Iný dôvod totiž podľa všetkého neexistuje.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Videl som v jednej vyhlasenej turistickej oblasti /vychod SK/ offroad na GB spz a riadenie mal vlavo, nechapem dotetaz preco lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Odpoved je mozno jednoduchsia, ako sa na prvy pohlad zda:

ten tragac niekto pod rukou a za babku kupil ako "súbor náhradných dielov" (cize zatazeny mnohými exekúciami) a teda bez SK ECV. No a aby na tom nejazdil uplne bez znaciek, tak tam capol prve, ktore nasiel v komore po "rodinnom" 200-člennom výletíku v UK :40bd:

Ked sme mali tak zo 17-18, tak sme to robievali aj my takto s vtedajsimi znackami DDR, ktore uz nikto nepotreboval (pretoze uz boli po r.1990 samozrejme neplatne). Nam to vsak vôbec neprekazalo a veselo sme si ich montovali na Trabanty a Wartburgy ci ine skvosty z dovozu, na ktore bolo vtedy nemozne spravit legalnu registraciu.
Ze to bolo riesenie velmi kratkozrake, sme sa presvedcili pri prvej cestnej kontrole VB. Tie "enderácke" cedule boli totiž z pochopitelnych dovodov este napadnejsie, ako keby sme tam nemali primontovane vôbec nic. A tak na rad prisli ECV z roznych prestarnutých, nepojazdných uzitkovych vozidiel (Žuk, Robur, Š706...), ktore nikomu nechybali. Vznikali tak dalsie bizardne situacie, kedy ECV ocividne pochadzajuca z obdobia cojaviem okolo roku 1969 bola nacapena napr. na jednotkovom Golfe, ktory v dobe pridelenia ECV pôvodnému vozidlu, z ktorého bola sňatá, este neexistoval ani v planoch :d :D
Vtip bol v tom, že to bolo jasné iba četníkom z daného okresu, tých mimo to zjavne nenapadlo (nakolko bolo kedysi vzhladom na maly pocet vozov uplne bezne, ze jednotlive 3-pismenne serie ECV prezivali nezmenene roky)
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
LukasZ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.08.2015 16:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LukasZ »

markoimportauto, len aby si bol v obraze, auto je to mitsubishi l200 určené na výpomoc do lesa, pritiahnuť si drevo a pod. a prečo dávať veľké peniaze za nejaký malotraktor, keď toto je aj bezpečnejšie, mňa len napadlo či sa to nedá prihlásiť ako teraz prihlasujú na c-ckove špz kadejaké domáce traktory, veď nieje zákon teraz že si to môžeš prihlásiť, zaplatíš poistku a môžeš s tým jazdiť v rámci katastrálneho územia?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

L200 je továrenský výrobok a C značky v tomto prípade sú len pre vozidlá domácej výroby.Čiže chcú ich brať aj továrenským malotraktorom, ktoré ich dostali v minulosti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
LukasZ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.08.2015 16:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LukasZ »

čiže ak odstránim značky, odstránim vin a môžem prihlásiť? či ešte aj strechu odrezať :D ?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

K prihláseniu na "C" značky sa prikladajú aj tri fotky vozidla, jednak kvôli prípadnej nehode, aby sa tá značka neprekladala na dalších 10 domácich "strojov" pre ktoré tá značka nebola vystavená a jednak kvôli tomu aby sa zabránilo "zlegalizovať" továrenské výrobky

Kúp, použi motor, nápravy, prevodovku do vlastného rámu a môžeš sa voziť
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

My sme na C znacky prihlasili aj seriovy traktor zetor 4011 nebol s tym ziaden problem .... videl som to aj na jednom pajere ... chod na policiu a uvidis ...
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

jo.no ja ti neviem ale traktor je polnohospodarsky stroj a je aj tak vedene.ale pajero aj ked ho použivas na robotu je konštrukčne a papierovo vedene niekde inde..
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

wikyxxx napísal:My sme na C znacky prihlasili aj seriovy traktor zetor 4011 nebol s tym ziaden problem .... videl som to aj na jednom pajere ... chod na policiu a uvidis ...
Wiky - sorry , ale teraz kvoli takým ako si ty , chodia a preverujú všetky pridelené C značky na domáce traktory. Jeden Pajero , druhý Vétriesku ,tretí Zetora ani sa nečudujem že to niekomu klalo oči.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

LukasZ napísal:čiže ak odstránim značky, odstránim vin a môžem prihlásiť? či ešte aj strechu odrezať :D ?
Ano, auto treba odstrojit, kabinu demontovat.. Ked to bude vyzerat ako traktor - nebude poroblem
liftback
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.10.2009 10:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa liftback »

Takze jedina moznost prihlasenia auta z gb je prerobit riadenie a prevarit cisla?
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Prakticky to je nerealne.Nemas len riadenie ale vsetko musis prerobit.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných