Prihlásenie skútra 50ccm bez dokladov

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

timothyfilms223
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.01.2021 00:55
Zdieľať na Facebook

Prihlásenie skútra 50ccm bez dokladov

Príspevok od používateľa timothyfilms223 »

Zdravim, chcel by som sa spytat, kúpil som pokazený skúter bez dokladov nemám k nemu vôbec nič a nemá ani špz, spravil som kompletnú generálku motora takže teraz je plne funkčný a chcel by som si ho prihlásiť aby som s ním mohol normálne jazdiť, tak sa chcem spýtať či je takéto niečo možné a poprípade ako. Jedná sa o skúter Peugeot V-clic 50ccm. Ďakujem vopred
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Najlepsie je najprv kupit moto bez spz a dokladov a potom sa az pytat AKO TO PRIHLASIT!!!! :40bd: :d :D :40bd: :2f93: :2f93:

NEPRIHLASIS TO!!!
timothyfilms223
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.01.2021 00:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa timothyfilms223 »

Zle som sa vyjadril nekúpil som ho ale daroval mi ho jeden pán lebo mu len ležal v garáži jazdil na ňom ale stratil k nemu doklady
Takže nieje žiadna možnosť na prihlásenie?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Snáď by bola cesta skúsiť obnoviť stratené doklady, ale to by ti musel pomôcť pôvodný majiteľ, niekde v archíve na Odbore dopravy Okresného úradu by mohli ležať doklady z pôvodného prihlásenia do evidencie.
Ale inak bez dokladov nie je možné normálnym postupom ten skúter na evidenčné značky na Slovensku novo prihlásiť.
Na veteránske značky je to ešte moc mladé, takže pokiaľ neobnovíš pôvodné doklady, tak ešte je možnosť ako ho dostať na značky je kúpiť taký istý s platnými dokladmi a nejako ho skombinovať s tým tvojím opraveným.
Dá sa aj kúpiť taký istý v zahraničí a doviezť ho sem, so všetkým čo s tým súvisí, ale to zrejme nie je to čo by si chcel.
timothyfilms223
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.01.2021 00:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa timothyfilms223 »

Ďakujem pekne nakoniec asi kúpim nejaký nepojazdný s dokladmi a swapnem tam motor z toho môjho to bude asi jednoduchšie a možno aj lacnejšie
martin46
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14.10.2011 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin46 »

Ak bol ten skúter alebo akékoľvek vozidlo v evidencii DI vSR tak ho opätovne prihlásiš.
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

V minulosti som svoju moto oficiálne vyradil na DI z evidencie, čiže ostal mi odstrihnutý veľký TP a jazdil už len na huby..Má niekto skúsenosť čo by obnášalo opätovné prihlásenie?(Jawa 250)
Ďakujem
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prejsť cez skúšobňu, ako pri schvalovaní nového vozidla.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Keď bol v evidencii tak musí požiadať pôvodný majiteľ o vydanie tp zndovodu straty pôvodného tp žiaden problém . 2 na možnosť pokial bol kúpený v sk ako nový a nebol prihlásený musíš požiadať výhradného distribútora v sr o znovuvidanie čistého tp bez majiteľa a oni to vybavujú cez ministerstvo tiež bez problémov .. pokial bol dovezený tak treba pátrať podľa vín kde bol ako nový predaný
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale doklad nebol stratený - motorka bola VYRADENA so všetkými z toho plynúcimi dosledkami. Každý rok vyraďujem jedno mot. vozidlo, prečítajte si už niekto čo sa na tých papieroch píše. :4012:
V minulosti som svoju moto oficiálne vyradil na DI z evidencie
Edit: pri Jawe 250 majú platné papiere 10x takú cenu ako celá motorka, rovnako ako pri traktoroch.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martin46
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14.10.2011 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin46 »

Ak to nebolo vyradene z úradnej moci ale si to vyradil z evidencie ty sam alebo pri precislovani tak treba ísť na Di kde ti dajú potvrdenie ze vozidlo bolo v minulosti prihlásené v SR nasledne KO,,STK a potom prislusni okresní urad 20e kolok.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

:angr: :angr: :angr: treba to vyskúšať, že držím palce :bye:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

celerb napísal:V minulosti som svoju moto oficiálne vyradil na DI z evidencie,
Bohuzial.Vyradenie sa neda zmenit.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

martin46 napísal:Ak to nebolo vyradene z Ăşradnej moci ale si to vyradil z evidencie ty sam
To akoze ten dotycny robi na policii v evidencii alebo to nechapem ako to je myslene :4012:
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

martin46 napísal:Ak to nebolo vyradene z úradnej moci ale si to vyradil z evidencie ty sam alebo pri precislovani tak treba ísť na Di kde ti dajú potvrdenie ze vozidlo bolo v minulosti prihlásené v SR nasledne KO,,STK a potom prislusni okresní urad 20e kolok.
Teda neviem ako je to pri motocykloch, ale Ty píšeš o vozidle.Neviem s čím mám ísť na KO+STK, predsa keď vyraďujem vozidlo(nie dočasne) z evidencie, tak ho musím odovzdať na vrakovisko ktoré má povolenie na to že môže odoberať staré vozidlá.

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní