Prihlásenie nového auta - termín

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
fautor
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.08.2016 09:23
Zdieľať na Facebook

Prihlásenie nového auta - termín

Príspevok od používateľa fautor »

Prosím vás, v pravidlách na prihlásenie vozidla je že
Prihlásenie musí uskutočniť priamo vlastník vozidla, a to najneskôr do pätnástich dní od jeho nadobudnutia.
Pokiaľ som kúpil nové vozidlo (leasing), tak od ktorého termínu sa týchto 15 dní ráta? Od podpisu leasingovej zmluvy (pondelok 19.9.) alebo od fyzického prebratia automobilu (piatok 23.9.)?

Resp. iný termín to je?
Ja predpokladám, že to bude to fyzické prebratie, ale pre istotu sa pýtam.

Ďakujem
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ty si vlastník ?
To asi ťažko keď si ho kúpil na lízing. Jedine že by si mal v zmluve dohodu s lízingovkou, že to ty prihlásiš.
A vzťah medzi nájomcom a prenajímateľom vznikol podpisom zmluvy, nie fyzickým odovzdaním predmetu nájmu, takže všetky termíny sa počítajú od dátumu zmluvy.
fautor
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.08.2016 09:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fautor »

Ja som len držiteľ vozidla samozrejme, s povolením na jeho prihlásenie (to je štandardný postup, ak ti auto neprihlasuje predajca, no aj on len s poverením od leasingovky).

Ja predpokladám, že je to ten dátum odovzdanie len z toho titulu, že ja som bral auto, ktoré mali na sklade. Lenže keď si berieš auto, ktoré sa musí najprv vyrobiť, tak máš už dávno podpísanú leasingovú zmluvu, no čakáš na dodanie auta (niekoľko mesiacov). Takže tu by si to odporovalo, lebo v tomto prípade nemáš aké auto prihlásiť, nemáš ho ani fyzicky, ani papiere k nemu neexistujú.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Leasingovka Ťa sama BUDE NUTIŤ aby si zaregistroval na SEBA auto ako DRŽITEĽ , nie ako majiteľ , majiteĺom ostava leasingovka, pokial nesplatiš leasing
lebo ku registrácii auta , Ti zapožičia nejaké papiere
velký technicky alebo také niečo, už si nepamätam
a bude chcieť ich vratiť, rovnako ako prevozné značky /červené/
takže určite sa ten termín počíta od fyzického prebratia vozidla
ale leasingovka si to ustráži a bude Ťa nahaňať telefonicky
o to sa neboj,
na druhej strane okrem prihlasenia na DI nemaš žiadne ine starosti
leasingovka vybaví všetky ostatné doklady ako PZP, Havarijne poistenie , CASCO ,
Ty len prideš podpísať,

Ono vlastne ma pravdu aj ten prispievateľ, čo tvrdí,že
ta lehota plynie od podpíasnia zmluvy,
lebo všetky zmluvy PODPISUJEŠ v deň prevzatia vozidla, týmto dňom začína platiť leasingová zmluva,
čo si doteraz platil akontaciu, to nema nič s leasingovou zmluvou, to bolo len objednanie vozidla
pavucisko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25.11.2015 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavucisko »

Prosím Vás poradte mi....čo mám spraviť ak som predal chlapovi auto, ešte bez prepísania a ten ho hned na druhý deň predal dalšej osobe...mám sa skontaktovať s tou treťou osobou a prepísať auto na nu?
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 27 neregistrovaných