Prihlasenie auta z USA 2020

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zasa úplne bez problému to nemusí byť, záleží na koho natrafíš. Kedysi som čítal že v CZ niekto riešil PROBLÉM, pretože okná, pásy v aute nesplnajú našu EU homologizáciu, skrátka tam máš inú homologizačnú značku
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Americká varianta vozidla zďaleka nemá rozdiel len v svetlách a tachometri.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak.


>> Ja mám zaujem o CX 9 ,3,7 201kw, 7 miest, je v CR prihlásena cca 8 rokov a ma EU svetla, predné, zadné , stupne v celsia

a hlavne co ma a co nikdy nezmenis je AMERICKE VIN podla ktoreho to vsade rozpoznaju !

Uprimne, kvoli CX9 by som sa vykaslal na cele tie patalie v pozadi. Keby si chcel doviezt nejaky Skyline R34 alebo Eleanor tak prosim... nepises aky rocnik, aka cena, na autoscoute som nasiel 9 vozov pod 10.000 eur a pod 200.000km z rocnikov 2009-2011, dalsich par vozov je tam lahko nad 200.000km co pre benzinovy motor nie je absolutne ziadny najazd... auto ako take mna osobne neoslovilo. Ani ryba, ani rak, nie je to velke (rozhodne nie, mozes si mysliet co chces), nie je to terenne aj ked sa tak chce tvarit, ked tam mas I-Active AWD tak to nikto neopravi lebo to na Slovensku nikto nepozna a v zivote nevidel vratane autorizovanych servisov (na poondeny bezny Mercedes Viano 4x4 2.2d stoji ten 4x4 pohon dopredu lahkych 3.900 eur bez dph a nikto ho nevyraba okrem Mercedesu, na Mazdu nemam tusenie kolko moze stat natacacia zadna naprava), dostupnost nahradnych suciastok je prakticky nula, vyrobcovia mimo originalu prakticky neexistuju takze si viacmenej odsudeny kupovat original diely, skus zavolat do dvoch-troch vyhlasenych autoopravovni automatickych prevodoviek a predstierat ze mas problem, to budes pocut velke fucanie ufkanie...

pozri si crash-testy napriklad s malym prekrytim - nie tie europske sragory co sa testuje : https://www.youtube.com/watch?v=2qXOiri3vTU kde panáčik natotalku netrafi airbag a cele sa to krci az dokial nepokrci jeho kolena...

este dalsia vec, drtiva vacsina vozov co sa dovezie zo Statov su buracky na kseft. Sialene malinko beznych civilnych vozikov je ze huraaa som zamilovany lebo som na takom jazdil tri roky ked som v Ameeeerikeeee studoval, tak si chcem take doviezt ; no a co sa tyka havariek tak amen tma samozrejme. Ak poznas VIN konkretneho vozu, tak zadaj do google.com [!! musi byt .com !!] ze Mazda VIN 1234567890 a mozno najdes obrazky tvojho vysnivaneho vozu ked bol predany v nejakej aukcii dokrceny na nepoznanie... tuto si tiez pozri "recall" akcie https://www.mazdarecallinfo.com/ a https://www.cars.com/research/mazda-cx_9/recalls/ a https://www.mazdausa.com/owners/recalls

... a to cele ti hovorim ako majitel Mazdy 626 (dodnes mam doma) a ineho "raritneho" americkeho vozu (Chrysler).

Executive summary : kvoli CX-9 by som do takychto kotrmelcov nesiel ani nahodou. Ale ze ani by som nesnival...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Asi tak ako je vyššie zhodnotené.
Ja mám US verziu Subaru, ale ja som ho pred vyše 9 rokmi kúpil za 4150€ havarované, kedy bola bežná cena 8500€.
S prihlásením, dovozom (došlo po vlastnej osi) a opravou som sa zmestil do 5000€
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Dneska som bol na TK a EK, a z dlhej chvíle som si pozeral ponuku jazdeniek... Zaujal ma inzerát na Range Rover, ale US model, a keďže som bol na Stanici TK, tak som sa rovno spýtal, že ako to vlastne je, a vyjadrenie bolo: ak to spĺňa EU homologizaciu, tak nie je problém. Čiže ak je to normálne legalne prestavane z US na EU verziu, nie je problém s TK...

Preeee, neviem kto sa pýtal, ak dovazas auto v rámci EU na SVK, pri prihlasovaní absolvujes KO, STK a EK, aj keď v štáte, z ktorého dovazas je stále platná... Plus preklad TP, ak sa jedná o dovoz z CR, preklad TP nepotrebuješ...

Osobne, ak chces CX9, pohladaj EU verziu, vyhnes sa prípadným zbytočným problémom, ktoré ťa pri US verzii určite raz dobehnú...
lagunagrand
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10.08.2013 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lagunagrand »

Ďakujem Vá za skúsenosti a rady. Tak pôjdem do EU verzie.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

cicmanec napísal:Máš pocit, že by sa tu niekedy niečo zjednodušovalo a znižovali požiadavky? Ak áno tak sa mýliš. Ak je to skvost, ktorý nikdy nemal EU verziu, tak napr. nezoženieš svetlá.
Napríklad ja mám pocit, že sa kopec vecí zjednodušilo pri prihlasovaní.

A že sa americké haraburdy prihlasujú komplikovanejšie ??? Chvala bohu. Aj tak stoja za veľké hovno... To by tu bolo vrakovisko ešte väčšia ako je teraz.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je dobre ze mas prehlad o celom svete.

Na tvoje obrovske prekvapenie, v Amerike by si mal problem najst jednu jedinu :

- Daciu
- Skodu [aaaaaaaach ako moze Amerika prezit bez Skody Fabia 1.0i ????]
- Tatru
- Suzuki
- Fiat
- Pežot
- Citrojen
- Seat
- Opel
- Alfa Romeo

cize povedane inak, v Amerike nevidis 90% vozoveho parku nasej krajiny - a cela amerika si hovori ze tie europske haraburdy stoja za velke presne-to-co-si-napisal.

Zlaticko moje, ked sa pozres ake masinky jazdia tam a ake jazdia tu, nie som si uplne isty kto z nas taha za kratsi koniec.

Este stale sa citis taky mudry ako pred chvilou ?
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

lagunagrand napísal:Ja mám zaujem o CX 9 ,3,7 201kw, 7 miest, je v CR prihlásena cca 8 rokov a ma EU svetla, predné, zadné , stupne v celsia .....prejdená vzdialenost je v míľach...Pri dovoze, som si overoval, že absolvujem aj KO,STK a EK a podľa veľkého TP čo som im poslal, tak je to OK. Auto bolo predavané aj v EU , rovnaký motor, prevodovka, 4wd.
Myslel som, že ak doveziem auto teraz a budem mať novú EK,STK , tak by s tým nemal byt problem.
Kvôli takému bežnému autu sa na to vyprdni... Keby išlo o novú Corvettu C8 a ušetril by si 20 000 eur tak nepoviem, ale kvôli starej Mazde, ktorú je skôr problém predať?
Nestojí to za tie možné problémy, keďže také auto ľahko zoženieš aj v európskej verzii.
cuspapo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.12.2019 21:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cuspapo »

Zlatíčko moje Fiat a Alfa Romeo sa už predávajú po celých USA.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

mp3turbo napísal:to je dobre ze mas prehlad o celom svete.

Na tvoje obrovske prekvapenie, v Amerike by si mal problem najst jednu jedinu :

- Daciu
- Skodu [aaaaaaaach ako moze Amerika prezit bez Skody Fabia 1.0i ????]
- Tatru
- Suzuki
- Fiat
- Pežot
- Citrojen
- Seat
- Opel
- Alfa Romeo

cize povedane inak, v Amerike nevidis 90% vozoveho parku nasej krajiny - a cela amerika si hovori ze tie europske haraburdy stoja za velke presne-to-co-si-napisal.

Zlaticko moje, ked sa pozres ake masinky jazdia tam a ake jazdia tu, nie som si uplne isty kto z nas taha za kratsi koniec.

Este stale sa citis taky mudry ako pred chvilou ?
No napriklad v takej juznej amerike ( brazilia, argentina, paraguaj atd praveze beha dost fiatov aj uno aj oplov aj dacii ... lol :4012: :d :D
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Cicmanec, aj Tatroviek behá celkom dosť v tej vysnenej USA... Hlavne ako hasičské špeciály do neprístupného terénu...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

takze 20 ? 50 ? Nedajboze 200 ? Jasne, Tatra z toho zoznamu velmi silno vycnieva... len ma proste napadla ked som rychlo rozmyslal.

Ma len tak napadali znacky jedna za druhou, urcite som volaco zabudol. Myslienka a posolstvo je jasne, v Amerike nepoznaju to co tu mame my, a trosku prekvapivo my nepozname to co maju v Amerike (Buick, Cadillac, Lincoln, GM...). Ze by to ale boli haraburdy, tak to teda nie - presne naopak, KONSTRUKCNE su to vozy ktore hrubo predcia tie europske kotrmelce co tu mame. Zasrane trojvalce v BMW5, dvojlitre v Mercedese S (ano, Mercedes poznaju aj v Ameeerikeee), stuple vo vyfuku BENZINOVYCH motorov, ficoviny od zaciatku do konca prakticky vo vsetkych motoroch co u nas kupis nove v salone.

Konstrukcne a spolahlivostne je Amerika so svojimi vozmi - hlavne motormi - daleko vpredu pred nami lebo nerobia priamovstrekove miniaturne malorážky fukane dvomi turbami. Samozrejme japonci tiez, Toyota ma take modely v Japonsku o ktorych 99.99% citatelov tohoto fora nikdy v zivote nepoculo a vobec ich nezaujima ze nepredali ani jeden jediny kus (dokonca ani v cennikoch nie su) na uzasnom mudrom Slovensku.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných