pricina rapkania pri jazde do zakruty

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
niio
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 02.12.2007 11:20
Zdieľať na Facebook

pricina rapkania pri jazde do zakruty

Príspevok od používateľa niio »

stava sa mi hlavne po dlhsej jazde +10km, ze ked sa rozbieham do kopca a do zakruty, tak sa ozyva kovove rapkanie/klepanie niekde od podvozku. Nedokazem urcit, ci to ide z prava alebo z lava. Ma to typicke priznaky rapkajucich homokinetickych klbov.
Manzety su uplne v poriadku, nikde nie je vyhadzane mazivo. Okrem rapkania sa auto sprava uplne nromalne
co ma zaraza je, ze to robi az po dlhsej jazde (v meste teda vobec), robi to iba pri rozbiehani do kopca (ak som presiel uz viac, ako 200km, tak to robi aj pri rozbiehani dole kopcom) a do rychlosti 10kmhod. je jedno, do ktorej strany mam vytocene kolesa (staci aj vytocenie o par stupnov). raz sa mi stalo, ze to zarapkalo aj na kruhaci.

Je este nieco ine okrem HK, co by sposobovalo to rapkanie?
A preco to robi az po dlhsej jazde? A tiez, aka je pricina, ze zacali rapkat HK, ked nedoslo k ich znecisteniu?

(jeden HK (aj vnutorne) ma najazdenych 114tis., druhy HK 20tis.)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

HK sa môže poškodiť aj na starobu nie len zato že sa cez roztrhnutú manžetu vyhádže von mazivo a prípadne dostane bordel...záleží od nájazdu KM a spôsobu jazdy
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Ak je to naviazane na dlzku jazdy, moze to byt spojene s teplotnou roztaznostou materialov. Na to sa ale nezameriavaj a daj auto skontrolovat do servisu na zdvihak.
niio
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 02.12.2007 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niio »

VLADY napísal:HK sa môže poškodiť aj na starobu nie len zato že sa cez roztrhnutú manžetu vyhádže von mazivo a prípadne dostane bordel...záleží od nájazdu KM a spôsobu jazdy
ze by tie HK boli stavane na zivotnost "zarucna doba + 10%" ?


Je mozne si to nejako svojpomocne skontrolovat, ze ktory HK to je? ked jazdim po parkovisku do kruhu, tak nic nerapka, musim proste trafit presne nejaky ten uhol natocenia kolies a moment zrychlenia, kedy to zarapka (co trva vacsinou niekolko minut, kym sa to podari).
rrrobo
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.02.2012 19:39
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rrrobo »

Kĺby odchádzajú veselo.... Skús niekde na parkovisku zaradit spiatočku,vytočiť plný ride do ľava vela plynu (nie obmedzovač) rychlo spojku (tak aby kolesá nehradali!) a keď nezapraští je v poriadku.To isté zopakuj pri vytočení do prava.... Nebolo by na škodu pustiť do auta niekoho kto sa autám venuje resp. ich servisu podľa zvuku sa dá dosť usúdiť.
niio
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 02.12.2007 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niio »

bolo to uz u mechanika, ja si tiez myslim, ze su to HK. zaujima ma ale, preco ten klb odisiel a ako sa toho do buducna vyvarovat?
Napriklad nehrabat pri rozbiehani do zakruty?
rrrobo
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.02.2012 19:39
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rrrobo »

Ako sa chceš vyvarovať tomu že budeš hladný ? Predsa je to kus kovu ktorý sa opotrebuje.Za pár korún sa dajú kúpiť kvalitné kĺby.A ten mechanik ti čo povedal ? aká je príčina ? nezisťoval čo sa tam deje ? proste nevedel a ty si si auto odviezol ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Hladný bude určite, ale môže byť hladný o pol hodinu alebo o tri...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných