Pricina agresivity za volantom....

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď niekto pôjde mimo obce 50 tak sa 50 áut za ním prispôsobí namiesto toho, aby takéhoto pacoša policajti stiahli z cesty (najlepšie natrvalo)? Vynikajúce riešenie... :angry:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Prieskumník už tu tolko neobhajuj ludí ktorý pomalou jazdou obmedzujú ostatných účastníkov cestnej premávky !!!

Raz je to napísané v zákone že je to priestupok a preto by bol najvyšší čas aby to niekto začal aj sankciovať !!!
To že chce ísť niekto pomalšie , môže ísť , ale má sledovať za sebou situáciu a rýchlosť prispôsobiť tak aby tých čo idú predpisovo zbytočne nebrzdil... Ak má niekto strach ísť predpisovo, mal by to byť prave on kto by mal znova navštíviť autoškolu, jednak kôli zopakovaniu pravidiel a za dalšie kondičnými jazdami...
Vieš aké bolo moje najväčšie želanie pár rokov dozadu ? Aby konečne došlo aj na chodcov + cyklistov, čo sa mi splnilo ale ešte by som pritvrdil viac

Ja jazdím autom vyše 10 rokov a myslím že vybúrenie mám dávno za sebou, hlavne na motorke.

Ja aj ked idem po dialnici tak nepotrebujem ísť ani 130, väčšinou chodím tak 120km/h , ale ak obiehám pomalších a zozadu prichádza rýchlejšie auto tak nebudem robiť k o k o t k a ktorý si obieha svojou rýchlosťou , ale kludne pridám aj na 140 (reálnych 130) , tak aby som toho za mno nebrzdil , po obehnutí ihned púšťam nohu z plynu a pokračujem svojím tempom ...

Situácia na cestách je dosť vážna čo sa týka hustoty premávky a tak ja nevidím jediný dôvod na to prečo sa má väčšina motoristov , ktorý nechcú nič viac iba dodržiavať maximálnu povelenú rýchlosť, prispôsobovať pár jedincom , ktorý sa nikam neponáhlajú, zbytočne zdržujú , ktorý vyvolávajú zvýšenú agresivitu či už u mna , alebo mnoho dalších účastníkov.

Dnes večer som bol v PN a na kruháči pred Tescom vozidlo ktoré išlo predomnou normálne zastavilo, pričom žiadne vozidlo nebolo vôbec ani len v blízkosti kruháča, ten vôl na červenom POLE 9N s NM EČ sa nezobudil ani ked som zatrúbil, týmto ho pozdravujem, po výjazde pokračoval smer TO a ako stúpal po nadjazde ponad železnicu tak mu klesla rýchlosť až na 35km/h, asi sa bal že by mu vyskočila spotreba, ja si na toto normálne namontujem on-board kameru, lebo niekedy sa rozum človeku zastavuje ...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 20.03.2011 22:00, upravené celkom 2 krát.
TheWinnafta
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.11.2010 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TheWinnafta »

prieskumnik no ty si riadny kok otenko :angry: ty už čo sem píšeš a tie tvoje argumenty to ako ty uvažuj konečne a nebud zakomplexovaný voči normálnym vodičom! teba stretnúť na ceste može človeka aj je bnúť ...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Prieskumník ty to stále otáčaš, je rozdiel ked niekto sa ponáhla a ide rýchlejšie ako povolujú pravidla a iné ked ide niekto normálne podla pravidiel a niekto ho bezdôvodne zdržuje.
Prečítaj si posledný odstavec môjho predošleho príspevku, to nie je ako píšeš ty, že 1-2 krát z 15 jazd, ale 2-3 krát za jednu jazdu. Stačí jedna jediná jazda cez TN od Tesca az po MAX a tých zdržovačov premávky narátam kludne 5 a to budem stáť stále ešte vo fronte pred kruháčom pri TESCU, je mi až zle ked vidím že by bezproblémov prešli tri autá a neprejde ani jedno a než sa dostanem k Maxu tak ich narátam ešte aspon raz tolko... A ked už niekto zaspí na semafore , tak sa má rozbehnúť tak aby umožnil prejsť križovatku takému počtu áut ako keby nezaspal a nie štýlom že prejde ešte o dalších dvoch menej


Chod niekedy do Lidla si kúpiť poondiate rohlíky pretože niektorý jedinci nemôžu košík odstaviť dva metre bokom , aby ostaným umožnili si nabrať pečivo, musia držať svoj košík zaparkovať ho pri rohlíkoch a zvyšok bežných ludí tam stojí a čaká až milostivá pani či pán odprace svoj košík aby si sa mohol sám obslúžiť, a nemáš tam jednoho ale hned piatich a aby to nestačilo, tak si z tých rohlíkov dokonca vyberajú... A teba môže rozje bať od jedu
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

To Prieskumník: A furt len to svoje stále dokola... :angry:

To, že nevieš pochopiť, že aj negatívna (bezdôvodná) odchýlka od maximálnej rýchlosti môže byť priestupkom voči plynulosti a bezpečnosti CP, o niečom svedčí. A nie je to dobrá vizitka ani tvoja, ani tvojho inštruktora. A tiež to má veľa spoločné s toleranciou...


Ja sa ponáhľam len málokedy (skoro vôbec) a predstav si, že aj tak predbieham. Pretože si chcem ísť svojim tempom, do ktorého je v rámci tebou proklamovanej tolerancie hovno! Ale či sa ponáhľam alebo nie predbieham stále rovnako - len tam kde som si istý, že to stíham, bez vynucovania si vyhýbania sa od protiidúcich a podobné agresívne prvky. Takže ti to tvoje skvelé a obsiahle zhrnutie kus nesedí...

To, že sa neponáhľam ale ešte neznamená, že mám chuť sa vliecť za dedom, babou, ujom, tetou, dcérenkou, hocikým, kto nie je schopný prispôsobiť sa väčšine! Ten čas viem využiť aj zmysluplnejšie. Ako, to už teba trápiť nemusí...
maros000
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

ivko1 napísal:
Chod niekedy do Lidla si kúpiť poondiate rohlíky pretože niektorý jedinci nemôžu košík odstaviť dva metre bokom , aby ostaným umožnili si nabrať pečivo, musia držať svoj košík zaparkovať ho pri rohlíkoch a zvyšok bežných ludí tam stojí a čaká až milostivá pani či pán odprace svoj košík aby si sa mohol sám obslúžiť, a nemáš tam jednoho ale hned piatich a aby to nestačilo, tak si z tých rohlíkov dokonca vyberajú... A teba môže rozje bať od jedu
Oftopic k tym rohlikom. Ked mas napr notebook/tasku tak asi si ich odlozis do kosika aby si s NB/taskou v ruke nenaberat rohliky, avsak skus nechat kosik s NB/taska len tak bez dozoru dakde odstaveny trosku empatie/rozmyslania :41c2:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A kde je tvoja empatia k ostatným, ktorí čakajú kým si pánko s notebookom vyberie tie svoje rožky?

Kde je empatia (väčšinou) starých dám, ktoré si nevedia nájsť lepšie miesto na preberanie klebiet ako tesne pri vchodových dverách alebo uprostred uličky takže ostatní nemajú kadiaľ prejsť?

Ale samozrejme - to nie je nikde zakázané takže je to v poriadku, že? :angry:
maros000
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa maros000 »

cicmanec napísal:A kde je tvoja empatia k ostatným, ktorí čakajú kým si pánko s notebookom vyberie tie svoje rožky?

Kde je empatia (väčšinou) starých dám, ktoré si nevedia nájsť lepšie miesto na preberanie klebiet ako tesne pri vchodových dverách alebo uprostred uličky takže ostatní nemajú kadiaľ prejsť?

Ale samozrejme - to nie je nikde zakázané takže je to v poriadku, že? :angry:
Kazdy aj Ty uz ked vides z domu tak ovplivnujes ostatnych. Niekto povie a kurva on mi zavadzia na chodniku, alebo on zastal jak debil a proste vzdy sa najde niekto komu vadis zavadzias aj ked sa snazis byt neviem aky ohladuplny, ale to je asi zivotnym pristupom, ked chces vsade sa da vidiet problem/nepravo/nespravnu vec. Nieje to len o tom ako sa clovek sprava na ceste, ale to ako sa sprava vo svojom zivote. Prikladmi ako lidl a kosiky sa da pokracovat do nekonecna. Pre niekoho neprekonatelny problem, niekto sa len pousmeje a pocka niekto sa tam vryje k tym rohlikom.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Niekedy by som sa musel usmievať ako pripečený celý deň... :angry:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Prieskumník ty budeš asi ten psycholog, čo vydedukoval príčinu agresivity vodičov asi podla momentálnej konštalácie hviezd (od stola v kancelárii) a nie od reálnej situácie na ceste...
Lebo také bludy nemôže písať nik, alebo jazdíš medzi dvoma obcami, kde počas tej jazdy si ty jediné vozidlo, čiže nikto ťa nebrzdí, ty bi si si určite zachoval chladnú hlavu aj keby si šiel po ceste kde je 90km/h a pred tebou by šiel konský záprah a pre hustotu premávky by si ho nemohol obehnúť trebárs 10km a vôbec by si nebol nasraný a ani tý vodiči za tebou ktorých by sa nazbieralo najmenej 50 ... A to všetko z jedného jediného dôvodu, pretože vyhláška nevraví nič o tom akou najmenšou rýchlosťou môžeš po ceste ísť, on skrátka z toho viac nevydupe a preto ani asi neobmedzuje ostatných účastníkov cestnej premávky
:angry:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Už to nechajte, ste prešli z príčiny na to, či je to správne alebo nie, či dodržuje predpisy alebo nie !!!!

Ešte raz, bavíme sa o príčinách a to je iné.

T.j. príčiny sú:
- starší dedkovia jazdiaci medzi obcami pomaličky ( neplatí to, ak za ním nie sú kolóny )
- ďalšia príčina je pomalé auto v meste ( ch.u.j po tom, či je to chlap z iného mesta a niečo hľadá alebo nevie kde odbočiť alebo nie, prote je debil a treba mu zobrať vodičák)
- ďalšia príčina sú rozbité cesty, ponáhľaš sa sú nekvalitné a drbneš do jamy a hneď máš "krajší deň".
- ráno ťa žena naserie ( prípadne ti nedá, teda naserie na druhú !!) alebo ťa naserie šéf a už si nervózny
- stopárka, ktorú si zobral, sa nezavďačila
- nejaký somár sa ti strepe do cesty, že ideš na brzdy
- niekto si dovolí obehnúť auto s TDi na kapote a už je jeho majiteľ nervózny
- zaradí sa pred teba štýlom, že ti hodi asi tak za hrsť kameňov na predné okno od kolies
- nestíhaš niekam, ponáhľaš sa a vtedy ti zavadzajú všetci a nie len ten dedko
-na semafóroch žena fajčí muža, alebo muž muža alebo ju drží za koleno, a tak nemá ako hodiť rýchlosť a tak prejde cez križovatku sám, alebo max. 3-ja
- rozbehujú sa na križovatkách pomaličky a ostatným sa za ním prehrieva motor

A na viac hriechov si nepamätám.´

!!!!!! Pane bože teba ľutujem, lebo svoje hriechy úprimne milujem !!!!!!!

Takže chlapci 10 otčenášov, 20 zdrávas a vyhýbajte sa stresu na cestách a vyhýbajte sa kolíziam na cestách :-)

Krásny deň ovečky moje :-)
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..prestudoval som si s laskou a len mne znamym zmyslom pre zodpovednost vase nazory,odpovede,zavery...Nuz,
...ivko1...,ak sa za niekym taham,alebo mam pocit,ze tak lahko nepredbehnem,nehromzim a nenadavam..ak vidim cloveka v starej skodovke s klobucikom a slamou v topanach lebo ja mam vyse 3-litrvy motor,nech si ide svojim tempom,zastavim na prvej pumpe,dam si kavu a ..stravim to...Nie kazdy ma bunky na to,aby s rozhladom a prehladom obiehal,predbiehal,riskoval...K nicomu to nevedie...To,ze je niekto opatrny neznamena,ze uz musi byt vynutenou prekazkou...
..Prieskumnik...,tvoje dovody su zrozumitelne,vystacujuce i vierohodne...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Magori za volantom:

http://www.youtube.com/watch?v=4Jb0Jzn3 ... =g-all-lik

Nevadí, že svieti červená a zrejme tí v protismere už idú a niekde tam v strede sa stretnú. Myslím si, že nijak zvlášť inak by to na Slovensku neprebiehalo. Za toto by sa malo tvrdo trestať, brať vodičáky a trebárs dať každého hriešnikovi 300 hodín upratovacích prác. Upratovať JE ČO...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Príď do PO a uvidíš, čo je to jazda na červenú :-) červená znamená, ešte 3 auta prejdu :-)

Toto zelených neserie, ale že ideš miesto 50 až 60 to už je to najhoršie, čo môže vodič urobiť :-(
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Mám dojem, že policajti kontrolujú len to, čo majú práve v ten deň kontrolovať. T.j. (najčastejšie) rýchlosť - a ak aj uvidia niekoho priamo pred vlastnými očami prejsť na červenú, nechajú ho tak. A ak sa aj náhodou ozveš, tak Ťa ešte zdrbú, že čo Ťa je do toho. Policajti - zrkadlo národa.

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný