Pricina agresivity za volantom....

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TheWinnafta
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.11.2010 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TheWinnafta »

Prieskumnik napísal:
EssoSk napísal:
Pardón ale ja nemám nervy za niekym ísť v meste 20-30 alebo mimo 50 /samozrejme v miestach kde to nieje potrebné/ ,,,
No tak v takom prípade je načase aby ti bolo vodičské oprávnenie zadržané, kým si nervy nedáš tak do poriadku, aby si dokázal bez zbytočných emócií reagovať na KAŽDÉHO účastníka cestnej premávky !!!
V opačnom prípade si rizikovým faktorom. Je to tvrdé al eje to tak. Zákon o cestnej premávke je uspôsobený aby nerobil problémy ho dodržiavať ale pokiaľ máš s ním problémy a vinu za to natieraš na staršiu generáciu, tak vedz, že teba čaká to isté a to samé.
Obviňovať iného za to, že hoci ide pomenej, ale dodržuje zákon je odsúdeniahodé.
ono keby nechodili kokoti 65 po okreskách tak by neboli čelovice lebo ich niekto obiehal .. to je bezpečnejšie ? pochopím možno tak v noci na úseku kde to nepozná že ide 80 75 ale nie domáci rovina pekné scuhé počasie a jebe sa tam 65 a ešte aj brzdí aby neprekočil tú rýchlosť lebo spotreba pojde hore :angry:
TheWinnafta
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.11.2010 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TheWinnafta »

o pár km?! no v meste mi neprekáža že niekto predo mnou ide prehnane bezpečne 40 ale mimo mesta ked ide 65 tak ako to ma dokáže riadne nasrať
a ešte sa tlačí ku stredu vozovky tak ako nervy vo varu, a ked obieham a vidím 60 ročný k okot pohlad upriamený dopredu nič iného nezaujíma a stará vedla neho mu utiera sliny čo mu tečú šade po ksichte a po volante ... ale hádať sa stebu je zbytočné lebo zrejme si aj ty taký "bezpečný" vodič
rudolfo63
Príspevky: 9945
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..no toto si riadne posral....
jurotel
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 16.01.2007 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurotel »

viete co mna vytaca? nie to ze dedo na thalii ide 30, ani to ze pinda nedala smerovku, ani to ze taxikar ide rychlo a ohrozuje kazdeho, ani to ze dilinko sa pol hodku rozbieha na semafore a prejde len 5 aut. Mna stve to, ze kamion ide mestkom obchvate na 80ke, ide 92 v lavom pruhu a vyhadze na teba vsetky kamienky. Sere ma to ze autobus co vyjde zo zastavky, rovno do laveho pruhu az pred dalsou zastavkou rovno krizuje vsetkych. Stve ma to ked chcem ist rychlejsie ako dedo, a on ma nepusti, obmedzuje ma, aj ked ho tolerujem, ze nevie ist rychlejsie, ale mna pustit by mohol, teda aj mna by on mohol tolerovat nie? Preco policajt moze prejst cez plnu a ja nie? Je on viac ako ja? Preco DPHackar na 750 xiL obieha ma v meste co idem 65 cez stred a rovno perdo kamienkov mi drbne na kapotu a okno s tou 285kou gumou? Nech sa vrati na zem. Najviac ma vytacaju ti, ktori ma obmedzuju. A takych ja trestam, napriklad dva kamiony za sebou ide, a maju meter medzi sebou fugu, chcem sa zaradit, nepustia ma, obehnem oba, jebnem na brzdy, a booom, trafi jeden druheho a potom sa stazuju? Nech mi lyzu vajca. A potom ze sme agressivny, no bodaj nie ked cely zivot sa zeniem za peniazmi, cas ma stoji peniaze, ale stat to nezaujima. radsej necha kamiony chodit po cestach, nech nicia cesty a moje nervy, namiesto toho aby presunuli dopravu na zeleznice. Dedkovia co maju chodit na preskusania po 60ke kazdy rok, tym radsej dajme srotovne, nech si kupia nove auto ktore sanuju nech im vydrzi dalsich 50 rokov. Ja dlhu dobu vazne uvazujem o skrytych majacikoch nech trosku vstupim do svedomie dementnym vodicom ktori si neohladuplni.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prieskumnik napísal:ale si uvedom, že pokiaľ ten dotyčný ako si ho popísal tak bude jazdiť celý deň, ničoho sa nedopustí, ale pokiaľ kvôli nemu niekto nabúra alebo alebo počas predbiehania prekročí rýchlosť, tak bude riešení ON a nie ten imaginárny dedo
A to je práve ten problém...
TheWinnafta
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.11.2010 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TheWinnafta »

Prieskumnik napísal:
TheWinnafta napísal:o pár km?! no v meste mi neprekáža že niekto predo mnou ide prehnane bezpečne 40 ale mimo mesta ked ide 65 tak ako to ma dokáže riadne nasrať
a ešte sa tlačí ku stredu vozovky tak ako nervy vo varu, a ked obieham a vidím 60 ročný k okot pohlad upriamený dopredu nič iného nezaujíma a stará vedla neho mu utiera sliny čo mu tečú šade po ksichte a po volante ... ale hádať sa stebu je zbytočné lebo zrejme si aj ty taký "bezpečný" vodič
Chápem ťa. ..ale si uvedom, že pokiaľ ten dotyčný ako si ho popísal tak bude jazdiť celý deň, ničoho sa nedopustí, ale pokiaľ kvôli nemu niekto nabúra alebo alebo počas predbiehania prekročí rýchlosť, tak bude riešení ON a nie ten imaginárny dedo !!!! To je všetko, a kto si toto neuvedomuje, tak skutočne neviem ako dokázal spraviť vodičák, však tam je to normálne napísané.
A načo píšeš, že ja som aký bezpečný alebo nebezpečný vodič ? Čo to má so mnou do činenia, čo ked ani nie som vodič ani auto nemám, len vidím do problematiky ?

ale ja si to plne uvedomujem, ja ti len píšem čo ma ma dokáže vytočiť, ved právne nie je zodpovedný ... no keby nie si vodič tak neviem či vidíš plne do problematiky lebo kto takú situáciu viac razy na 50 km úseku nezažije nevie čo to je.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Chcel si paragrafy tak napr. tento:

8/2009 Z.z.:
§ 4
Povinnosti vodiča
(2) Vodič nesmie
j) prekážať v jazde rýchlejšie idúcim vozidlám a obmedzovať plynulosť cestnej premávky


Problém je, že sa to len ťažko dokazuje a takmer vôbec nepostihuje...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

A čo keby ste si miesto rýchlejšieho naháńanie trošku privstali ??? ha ???

To by ťa ani dedko nesral na thalii, že ide 65 za dedinou, ani obehovať hlava, nehlava by si nemusel ani nič podobné :-)

A keď ste taký super chlapci, čo čas sú peniaze, prečo si nekupíte vrtuľníky a nechodíte na nich ??? ani dedka nestretneš, ani zápchy nemáš a ani kvalitné cesty nepotrebuješ :-)

Sa správate jak ch.u.j.i. Čo keby sme všetkých, ktorí vám nevyhovujú rovno strieľali ???? Čo tak si vážiť toho deda, že chodil do roboty a platil odvody, aby si si ty mohol svoju riť nosiť do školy a dostal bezplatné vzdelanie ??? Ktorý ti zabezpečil bezplatnú zdravotnú starostlivosť ??? A mnohí možno aj podnikatelia tomu státu, nedali ani hovno, lebo odžubujete na odvodoch, daniach a neviem čom :-(

Takže buďte úctivý k starším ľuďom, ktorí vybudovali väčšinu z toho čo využívate, sopliaci nevystatí, drzí a arogantní :-(
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

To si troška prehnal, nezdá sa ti? :angry:

Predpokladám, že môj postoj k dodržiavaniu predpisov za ten čas čo tu som je dostatočne známy, takže v mojom prípade to o ponáhľaní sa, „bezpečnom” predbiehaní, 180-ke na prázdnej ceste v noci a podobné kydy nie je ani náhodou! Ale rovnako ako nechcem, aby „páni podnikatelia” chodili po okreskách 130 nechcem ani aby sa po nich vliekol ktokoľvek 64 bez zjavnej príčiny!
EssoSk
Príspevky: 435
Dátum registrácie: 15.08.2008 19:39
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa EssoSk »

cicmanec napísal:To si troška prehnal, nezdá sa ti? :angry:

Predpokladám, že môj postoj k dodržiavaniu predpisov za ten čas čo tu som je dostatočne známy, takže v mojom prípade to o ponáhľaní sa, „bezpečnom” predbiehaní, 180-ke na prázdnej ceste v noci a podobné kydy nie je ani náhodou! Ale rovnako ako nechcem, aby „páni podnikatelia” chodili po okreskách 130 nechcem ani aby sa po nich vliekol ktokoľvek 64 bez zjavnej príčiny!
Tak za toto máš ďalších 100bodov ak toto už niekto nepochopí tak neviem ...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

nie neprehnal, dnes miesto toho žeby babičke niekto pomohol, tak jej ešte podkopnú palicu. Keď je doma sama a je rada že ledva žije, tak nejaký dementi ju zmlátia a zoberie jej ešte tých 20 € čo jej ostalo z dôchodku :-(

Čo keď niekto v aute vezie niečo s čím nemôže ísť do zákruty 180 aby sa mu to nevyvrátilo, nerozbilo, alebo neviem čo ???? To vás nenapadlo že ??? Škoda, reči o tomto. Koľkých takých dedkov stretnete do týždňa ??? jedného ??? Najlepšie spravíte, ak to vyriešite ako ten čech, že ho vytlačíte z cesty, šak aj tak nemá na nej čo robiť nie ?? :-(
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

chlapci každý má kus svojej pravdy aj Prieskumník aj ostatný , ale v určitých veciach nesúhlasím s Prieskumníkom...
Podla mna jednoznačne najviac stupnuje agresivitu vodičov bezdôvodne pomalá jazda, a to viem z praxe, a nie z nejakých teorií zpoza stola psychologa, stačí aby niekto išiel bezdôvodne pomaly, a je pekne vidieť ako celý vláčik, ktorý sa vytvoril nedočkavo vykúka aby toho spomaleného magora čím skôr obehol, toto je situácia z ktorou sa stretávam najčastejšie, dalšia nasleduje semafory a kruháče , kde sa vodiči doslovne "ponúkajú" kto koho pustí a nikoho nesere že stál v kolone pred kruháčom 300m a posúva sa k nemu krokom, vid kruháč pred TN Tescom + Laugaríciom...

To že ma niekto na dialnici obehne kludne aj 160km/h mi žili ani trochu netrhá, nijako ma neobmedzil a rovnako som neobmedzil ja jeho, nech ide .

Nie je to ani mesiac dozadu čo som bol vo Viedni a tam spozorovať takýto jav je takmer nemožné, všetci dodržujú maximálnu povolenú rýchlosť, skôr sa nájde vodič ktorý ide rýchlejšie ako taký ktorý pomalou jazdou vytvorí kolonu 10 áut
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

K tej starobe a opatrnosti popri pomalej a opatrnej jazde patrí aj blokovanie ostatných, znemožňovanie predbiehania, nechápavé tvárenie sa pri predbiehaní a pod.? Prečo týchto starších a opatrnejších nikdy nenapadne napr. odbočením na parkovisko či uhnutím na zastávku autobusu umožniť predbehnutie tou kolónou, ktorú sami spôsobili? :41c2:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Mám to brať ako súhlas, že to patrí k veku? To nie veľmi korešponduje s tvojou obhajobou ich pomalej a opatrnej jazdy...
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

To, že staršia generácia toho veľa nabudovala, urobila kus práce by som si nedovolil spochybniť. Ale to dotyčným individuám nedáva právo jazdiť jak jazdia. To je taký problém pozrieť do spätného zrkadla? Keby to dotyčný dedko spravil, došlo by mu: "Aha, doparoma, veď za mnou je kolóna 15tich áut". Tak sa aspoň nalepím na krajnicu nech ma ľahšie predbehnú.

takže tak

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných