Pri pneu sa riadiť TP či zdravým rozumom?

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vsetkto riesis telefonom alebo mailami.nikam netreba chodit osobne.staci sken tp a popisat co chces.ja to tak robim.rad pisem maily :2f93:
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

A kde je napísané v zákone že Letné a zimné kolesa musia mat rovnaký priemer ?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to je o tom aby tacho ukazovalo rovnaku rychlost.ak su vacsie kolesa rychlomer ukazuje menej.

pojdes v obci slovenskych 59km/h a realne pojdes 64km/h.a policajtovi alebo nejakemu radaru to uz nevysvetlis.uz ani nestopuju za rychlost len posielaju fotky.kolega tak fasol siel cez obec policajti normalnym policajnym autom sli oproti o 2 tyzdne doma posta s fotkou.a pokuty su teraz vacsie covid pokuty.cize za 66km/h obci dostal 70 euro.

ak mas male kolesa ukazuje viac.ides podla budika 90 tkou a kazdy ta predbieha lebo realne ides napr 84km/h.

ale co je v tp ma byt aj na aute v tedy je to ok.ale on to ma zle napisane.tak isto sa to prejavi aj na kilometroch prejde realne vacsiu vzdialenost a viac paliva spali alebo mensiu vzdialenost napr BA-KE
Naposledy upravil/-a seven549 v 04.02.2021 12:50, upravené celkom 1 krát.
herin
Príspevky: 1272
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

no seven vysvetlil si to veľmi presne..
ja vlastne reálne neprejdem tolko km s tými letnými ako mi nabehne na počítadle..
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ono ak niekto jazdi len mesto a obec napr 10km je to fuk ja jazdim dlhe trate 1000-1200km cesty ja som si tym presiel uz roky dozadu.vsetko musi byt na aute presne inac sa to odraza na spotrebe.ci stav auta ci kolesa vsetko ma na to vplyv.aj zaslepne egr na ford mondeo 2.2 tdci mi robilo vaciu spotrebu o liter na dlhej ceste.cize na 1000km 10 litrov paliva viac.
herin
Príspevky: 1272
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

No ja mám na nom nabehané presne 124 000 km za tie niečo vyše 3 roky, takže reálne má cca o 4000 km menej :)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no to ano menej najazdi.a nestocene.ale ak sa tam daju mensie kolesa tak to asi aj dobehne.

ti co upravuju auta na off road a davaju si velke kolesa ze napr stary patrol ma kolesa velke ako traktor meni sa na prevodovke nahon rychlomera za iny aby to ukazovalo spravne.
lubos zimovcak
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

herin napísal:lubo teraz neviem či tá posledná veta je ironia alebo realita :d :D
Našťastie, realita...
Ja mam fóbiu z policajtov ešte z minulého režimu, takže, keď mňa zastavi hliadka, mam výraz tyranej srnky.. :40bd:..

A keďže esenbakov vôbec, ale, že vôbec NEPODCENUJEM, tu robí veľkú chybu veľa vodičov, neuvedomuju si, že policajti, hlavne tí starší sú vynikajúci psychológovia, tých nemá zmysel, ani len pokúšať sa im klamat.


Už sa mi raz stalo, že ma zastavili, večer, tma, že reku kam, odkiaľ a prečo tak rýchlo.

Reku odtiaľ, tam a ponáhľam sa.., ale, že fest.

Nech teda poviem, kolko som isiel.
Reku, mate moju fotku, či nie??

Že nie, ale sú zvedaví, tak som povedal, tuším 170, aj to som ešte ubral...

Tak mi ten dobry človek vraví, že nech sa trochu upokojim, nech idem pomalšie..

Infarkt istý, myslím si.
Asi po 5 minútach, vráti vodičsky a vraví, mate šťastie, že sme až teraz videli vašu kartu :40bd:, choďte mi z očí... :d :D

Veru, keby videl tie pneumatiky, tak mi aj rodný list zoberú...
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ja mám zimné 215/55r16 zapísané ako aj 235/45r17 ktoré reálne aj používam - tiež mám zapísané aj R18 a R19 na aute mondeo mk4 a keď ich postavím vedľa seba tak sú tie 16 zlý menšie .,, a počítaj aj s nejakou toleranciou pri radare a kolesách a pre kľud srdca si daj GPS a zmeraj a porovnaj reálnu rýchlosť GPS a tachometra a budeš vedieť na čom si .
A ja som tiež jazdieval aj 1500a viac km vzdialenosti a možno preto mám cez pól mega na mondeu a to nieje jedine a ani prvé auto
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

lubos zimovcak napísal:Kludne daj vyššie.
Mam cca 2 mil km za sebou, tuším vyše 60 zápisov - priestupkov v karte vodiča, pár havárii...

V živote nikdy žiaden policajt pneumatiky NEKONTROLOVAL :40bd:
Kamošovi oškreli auto na parkovisku, a prvé čo riešil poistovák boli pneuamatiky a zápis v TP...
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

doriešit pneuamatiky snád už nie je problém. Daj tam to čo je v TP a hotovo...

Zvoľ tie, ktoré najviac vyhovujú tebe. Keď čítam, čo tu píšu...

V pohode R17 disky, keď nevážia tonu, tak je to úplne v pohode.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Kamošovi oškreli auto na parkovisku, a prvé čo riešil poistovák boli pneuamatiky a zápis v TP...

pripajam sa, doba sa meni, cenovky buraciek ZAVRATNYM sposobom stupaju a POISTOVNE HLADAJU KAZDU MOZNU AJ NEMOZNU VEC ABY SA VYVINILI Z PLNENIA. Uz som to pisal tutok viackrat, tiez mam skusenosti z druhej ruky v tomto style - ja som nastastie nebural, ale tuto kamarat, tuto kolega, tuto byvaly kolega, tuto sused a KAZDY z nich mal prehliadku pneumatik.

Kazdy jeden pri kazdej buracke. Jeden pripad skoncil na sude, poistovna odmietla uplne zaplatit skodu, jednalo sa takmer o 40.000 eur.

Okrem pneumatik pozeraju aj doklady, jednemu z nich padla STKcka dva tyzdne pred udalostou. Nevedel o tom, zabudol, stalo sa. Poistovna nezaplatila ani vindru a pravnik povedal "naco sa chcete sudit ? Vase auto jednoznacne nemalo co robit na pozemnych komunikaciach, sanca nulova". Chlapec zatiahol svoju skodu (par stoviek eur) a skodu ktoru sposobil (par tisic eur, nastastie poskodenemu nevyleteli airbagy, to by bolo cez desinu len tak fikne).


Pozri si prispevok co som ti napisal. Na aute mas mat len to co je napisane v technicaku, ci je to dobre alebo zle je diskusia mimo nas. Daj si tam nieco ine ale potom znasaj pripadne dosledky - a vobec sa nejedna o to ze ti policajt pozrie ake mas pneumatiky.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Gumy Sava, to si snáď robíš srandu... To predsa nemôžeš myslieť vážne.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

mp3turbo napísal:>> Kamošovi oškreli auto na parkovisku, a prvé čo riešil poistovák boli pneuamatiky a zápis v TP...

pripajam sa, doba sa meni, cenovky buraciek ZAVRATNYM sposobom stupaju a POISTOVNE HLADAJU KAZDU MOZNU AJ NEMOZNU VEC ABY SA VYVINILI Z PLNENIA. Uz som to pisal tutok viackrat, tiez mam skusenosti z druhej ruky v tomto style - ja som nastastie nebural, ale tuto kamarat, tuto kolega, tuto byvaly kolega, tuto sused a KAZDY z nich mal prehliadku pneumatik.

Kazdy jeden pri kazdej buracke. Jeden pripad skoncil na sude, poistovna odmietla uplne zaplatit skodu, jednalo sa takmer o 40.000 eur.

Okrem pneumatik pozeraju aj doklady, jednemu z nich padla STKcka dva tyzdne pred udalostou. Nevedel o tom, zabudol, stalo sa. Poistovna nezaplatila ani vindru a pravnik povedal "naco sa chcete sudit ? Vase auto jednoznacne nemalo co robit na pozemnych komunikaciach, sanca nulova". Chlapec zatiahol svoju skodu (par stoviek eur) a skodu ktoru sposobil (par tisic eur, nastastie poskodenemu nevyleteli airbagy, to by bolo cez desinu len tak fikne).


Pozri si prispevok co som ti napisal. Na aute mas mat len to co je napisane v technicaku, ci je to dobre alebo zle je diskusia mimo nas. Daj si tam nieco ine ale potom znasaj pripadne dosledky - a vobec sa nejedna o to ze ti policajt pozrie ake mas pneumatiky.
Poisťovňa by musela dokázať, že zlé gumy alebo neplatná TK mali vplyv na nehodu. Poisťovne sa riadia princípom "90 - 10". To znamená, že 90% ľudí sa zľakne, lebo "poisťovne majú právnikov" a tých 10%, ktorí ich dajú na súd, od nich peniaze dostane.

Poisťovne všetky súdy prehrávajú. Ja mám s nimi skóre 5:0. Fakt, že poisťovne hľadajú zámienky ako neplatiť, ešte neznamená, že im to aj prejde.
Nehovoriac o tom, že v TP sú také pitomosti (aj čo sa zapísaných rozmerov gúm týka), že ja by som sa riadil rozumom, t.j. dal tam gumy podľa doporučenia výrobcu, aj keď nie sú v TP.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Poisťovne všetky súdy prehrávajú.

urcite, prave preto tam radi chodia. Ja poznam dva sudy nie z vlastnej veci, obidva prehrate zakaznikom, vyhrate poistovnou, v obidvoch pripadoch nedoslo k plneniu.

Akoze sorry ale ked mas STK neplatnu dva tyzdne, nemozes nic vyhrat - darmo je auto v maximalnom poriadku (co to vlastne je ?). Nesplna administrativny predpis a nema co robit na ceste.

Tych 5 sudov si mal ohladom autoburaciek alebo to boli ine poistne veci ? Lebo to je tiez dolezite, ked niekomu vytopi dom a poistovna nechce plnit lebo neviemakydovod, tak to je rozdiel ako na aute.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných