Pri akom kilometrovom nájazde sa zbavujete auta?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Pri akom kilometrovom nájazde sa zbavujete auta?

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
Mám tu na fóre na vás otázku aká je predmetom tejto témy.
Chcel by som len tak orientačne vedieť, že ked predávate vaše auto, tak pri kolko najazdených kilometroch u vás padlo rozhodnutie, že ho predáte.
Jedná sa mi, dá sa povedať aj o môj prípad, kedže moje auto sa pomaly dostáva na číslo 250 000km. Má 7 rokov a je to common rail 2,0 tdi. S autom som spokojný, takmer všetko na náprave je povymieňané, lebo na našich cestách by som povedal neexistuje aby niečo vydržalo tak dlho.Čiže nič neklepe, všetko je v poriadku. Nedávno vymenené palivové čerpadlo, pretože sa porúčalo, čiže aj to je nové.
Môj momentálny ročný nájazd je cca 35 000km a bude onedlho/sťahujem sa/ešte väčší a preto mám obavy, že ked si auto ešte rok-dva nechám stane sa na slovensku nepredajným.
Mám názor že aj ked bude pri 300 000km v tip top stave/inak interier mám ako nový/ tak sa ho nebudem vedieť zbaviť.
Mám kamaráta ktorý nevedel predať oktávku vyše roka s nájazdom 315 000 km aj so servisnou knižkou, každý sa bál km a to bola s motorom 1,9 tdi.
Ja nad stočením kilometrov nerozmýšlam, je to nefér a navyše mám servisnú knižku vyplnenú od novoty.
Ako aj pozerám inzeráty, tak všetky autá čo maju len trošku vyšší nájazd/od 250 000 vyššie/ sú o dosť lacnejšie ako tie s nájazdom 150 000km, aj ked je jasné že nikto na TDIčkach nenajazdí za 7-9 rokov 150 000km čiže je jasné že su stočené a navyše ked pozriem na fotky, tak s poniektorých interierov sa mi dosť priťaží, lebo tak opotrebovaný ineterier nemám ani ja po 250 000 čo maju hentie so 150 000km.
Čiže rozmýšlam či sa toho zbaviť teraz v blízkej dobe, alebo jazdiť dalej a nechať si ho. Už som tu nedávno písal tému čo som si vybral nástupcu, len je mi ho strašne ľúto predať.
Ďakujem všetkým čo sa vyjadria k téme..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nikdy som sa nezbavoval auta kvoli km, ale kvoli inym dovodom...trebalo klimu, moje auto potreboval niekto iny atd. atd.

celkovo bych povedal, ze otazkou je co planujes dalej ? ak nove, hento pusti kludne do sveta, ovsem pokial spekulujes nad vymenou za rocnikovo novsiu jazdenku, by som si to este niekolko raz zvazil, ak sa nejedna o megatuttifruti kupu z prevereneho zdroja :41c2:, nechaj si radsej oservisovany vychytany znamy verkel...lebo zda sa, ze jazdit potrebujes a ne opravovat...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ano bajo auto potrebujem každý deň, bývam v Ba a pracujem v Malackách a onedlho sa sťahujem do Malinova/obec pri Ba/takže denne budem jazdiť okolo 120 km.
No a uvažoval som bud úplne nové alebo maximálne nejaku predvádzačku do 20-25000km.
Nejaké jazdené čo by malo okolo 150 000km by pre mna nič neriešilo, nakolko o tri roky by som zasa riešil to isté ako teraz.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Ja mám najazdené 350 000 na mojom a nechystám sa ho predať. Zo zásady si auto nechávam kým ide, pretože je myslím si výhodnejšie starať sa o to svoje a presne vedieť čo, kedy a ako bolo menené, ale hlavne či bolo... Ak by som ti mal poradiť, tak si nechaj to svoje, máš ho zmapované. Dáš mu čo bude treba a pokiaľ má slúžiť nech slúži. Niesom zástancom kupovania nových áut, ale na slovensku je fenomén predávania "top stavu" a potom meníš "nedávno menené". I keď prepad ceny jazdenky oproti novému vie pomôcť, otázkou je či servis ušetrené neodkrojí... Ak chceš točiť kilometrov a kilometrov, pritom si plánuješ auto ozaj dlho nechať, tak aj nové auto nemusí byť zlá voľba. Veď uvidíš časom :300f:
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Herin zapamätaj si jednu vec,auto neni problém predať,hoc nech má aj polmega na tacháči,ale treba prispôsobiť cenu.
Ja som predal peugeot partner s 350 tis. km,a to bola ešte bitka.
Za tri dni bol fuč,a nebol v top stave,sem tam odreninky a tak.
A chcel som tým vlastne povedať že ja som auto chcel predať a nie predávať!!!
Daj normálnu cenu a hotovo,alebo sa spýtaj sam seba že za koľko by si ty kúpil iné auto čo má 350tis,
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Na tvojom mieste by som si auto nechal. Máš už vychytané muchy a nemusíš nič riešiť. Predával by si auto, ktoré by možno raz toľko km potiahlo. Ak si s autom spokojný, tak ho zoder až po spätné zrkadlá a predaj ho za pár šupov, keď už ho nebude rentabilné opravovať. Stále menej prerobíš, ako keby si teraz predal a kúpil nové. A na SVK TDi predáš stále. Len platí to, čo písal Ridick030 o stanovenej cene...
Ale ak si už rozhodnutý o kúpe nového, tak ťa už nikto nepresvedčí o opaku - tam idú racionálne argumenty bokom... :d :D
A ku kúpe podľa km - nikdy by som si nekupoval auto podľa km. Mne vrásky na čele nerobí kilometrový nájazd hodne cez 200000km. Takže ak by si bol seriózny pri predaji, kľudne by som od teba kúpil auto aj s dvojnásobným nájazdom. Stačí pár minút a zistíš, na čom si s predajcom - či je len bájkár, ktorý všetko stále vymenil, alebo ti to aj dokáže a vidíš, že sa autám aj rozumie. Ale takých predajcov je ako šafránu...

BTW: robím podobné km, ako ty, ale na benzíne. Takže som si vedomý, že moje auto už nikto nikdy nekúpi. Ja si ho ale stále držím v stave, aby mi dlho slúžil k plnej spokojnosti.
Ty robíš to isté. Tak porozmýšľaj, či ti stojí za to predať svoje auto niekomu a spraviť mu radosť...:)

Dobré auto sa neoplatí predávať.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Presne ako pise raven km niesu nejak podstatne a ked svoje auto poznas naco sa ho zbavovat , pokial uz mas z auta nervy a zacne sa ti pacit nieco ine uz ta nic nezastavy pred vymenou, pri predaji treba prisposobit samozrejme cenu ja ma mam nabehane uz viac ako 300 tis. a zatial neuvazujem o predaji , pred 2 rokmi som predaval auto z poctivymi 270 tis. km a do tyzdna bolo fuc nic ma na nom nehnevalo okrem korozie tak islo dalej technicky stav bol vynikajuci okrem zacinajucej korozie kupil to mlady chalan ze on si to poroby -dokonca ani cenu nezjednaval , 250 tis. ako pises ty ma na Slovensku strasne vela aut len o tom majitelia nevedia a vytesuju sa stoho ake maju zachovale kusky z najazdom aj mensim ako 100 tis. kolega mal benzinovu octaviu najazdene 480 tis. vzhladovo a aj po technickej stranke vyzerala na 100 tis. a predal jubez problemov dalej tak ze su ozaj ludia ktorych pocet km az tak netrapi , rozhodnut sa musis sam ale ja byt na tvojom mieste pokial sluzi nechaj auto doma a ak zbadas naznaky poruch a auto ta uz vytoci posun dalej
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ak si chceš kúpiť niečo nové či skoronové tak ja by som to staré predal v čase keď je všetko v poriadku. Jazdenka predsa nemá chyby vychytané - kedykoľvek môže prísť väčšia investícia ktorá sa pri predaji nevráti. Takže ak mám potrebu zmeny auta tak idem do toho. Jazdiť rok a trpnuť len nech sa za ten rok nepokazí... načo...
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Posledné dva auta som predal tesne pred 400k kupene boli s 250-270k momentálne dojazdievam ďaľšie aktuálne 380 xxx km ale km človek neodhadne nakolko je trh taký zdeformovaný že auto nad 2000€ sa neoplatí kupovať v SR a ľudia už 400k berú ako 200... dal som tu niekde aj vin auta že čo sa s ním stalo po predaji bude to niekde v koši nakolko sa to tu nenosí sprístupňovať :D ...... odcuvalo asi 200k ..... Inak ak máš prachy na nové predaj a voz sa bez starostí a o tri roky zase predaj a tak dookola
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

300 000 km, väčšinou NIE JE problém pre MOTOR

ale zlyháva PODVOZOK , interier auta , a konkretne aj SEDADLO vodiča

riešenie:

VYMENIŤ zviklané , rozgajdané, opotrebované súčiastky !!!

aké JEDNODUCHÉ lol :40bd: :d :D
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ridick030 napísal:Herin zapamätaj si jednu vec,auto neni problém predať,hoc nech má aj polmega na tacháči,ale treba prispôsobiť cenu.
Ja som predal peugeot partner s 350 tis. km,a to bola ešte bitka.
Za tri dni bol fuč,a nebol v top stave,sem tam odreninky a tak.
A chcel som tým vlastne povedať že ja som auto chcel predať a nie predávať!!!
Daj normálnu cenu a hotovo,alebo sa spýtaj sam seba že za koľko by si ty kúpil iné auto čo má 350tis,

PRESNE TAK !!!

Vytesať do kameňa !

Daj REALNU CENU ! A nemaš žiadný problém PREDAŤ !

Nikto Ti nebude preplácať TEBOU najazdené kilometre a z toho vyplývajúce OPOTREBOVANIE vozidla !!!

ZOBUĎ SA !!!!
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Inak presnejší nazov témy by bol,že PRI AKEJ PORUCHE sa zbavujete auta ??

Ono to nezaleží od stavu km, ale od vydavkov potrebnych na uvedenie vozidla do prevádzky schopného stavu

Priklad :

ak na 20 ročnom aute odíde naraz motor aj prevodovka,
a suma opravy sa vyšplhá na 600 euro,pričom hodnota auta by neprekročila 150 euro,tak je jasné,že taká oprava by bola nerentabilná a auto v tom momente ide do šrotu
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

250 000km je auto v takom stave 50 percentna casovka kedy sa co vysype.napr je toho plny internet ze 2.0 dizel od vw prave pri tychto km praska hlava valcov nie vsetkym no 70 percent je to potvrdene.nova na commonrail 2.0 650 euro plus material rozvody automaticky a robota 1000 len tak zahuci.zavarenie cena je 120 euro sedla ventilov zvysok robota varenie pec tlakova skuska rovnanie 280 az 300 eura oprava.ak bolo menene vsetko co malo byt pri 120 000km pohon olejoveho cerpadla tak to snad bude jazdit dalej.pri 200 000km sa doporucuje menit hydrostely.a pri 240 000km znova pohon cerpadla.auto s takym najazdom km nema hodnotu pre niekho kto toci napr priemerne 30 0000km rocne.taky ide len do noveho stroja nikto taky nestraca cas so servisom.cize ak to chces predat musis mysliet na to ze na sk lova ludia nemaju cize cena pojde dole.na sk je auto s takym najazdom dobre.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

pre lubo zimovcak:
Ja stáčať určite km nebudem,načo by som to robil, akože pre môj dobrý pocit?stále by som jazdil s vedomím, že auto má o 100 000km viac..a ako som písal má servisku vyplnovanu od novoty a auto je kupovane ako nové na svk..
pre seven:
čo si napísal, tak to sa môže stať aj pri 200 000km ale kludne aj pri 500 000km..ja mám ešte aj zotrvačník pôvodný, auto jazdí 99% dialnicu a obchvat BA..čiže opotrebovanie spojky, alebo prevodovky je minimálne..
Ako určite ma to ešte nejakú chvílu bude mátať čo spraviť a ako sa nakoniec rozhodnúť..išlo mi aj trošku o to, že teraz napríklad by som ho predal okolo 6500 eur a trebárs za rok už za 5500/pribudnu kilometre a bude o rok staršie/.
Porozmýšlam nad vašimi radami ale viac som naklonený si ho nechať..:)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Prave 2.0 dizel od vw pumpac a aj commonrail pri 250000km dochadza k unave materialu tie hlavy praskaju.aj setrlikom uz praskli.ja som mal tiez auto kde hlavy praskaju a cakal som ze mne sa to nestane.a stalo sa to v zime ked som cakal na benzinke.motor vrcal na volnobehu behom 5 sec teplota stupla na cervenu zrazu motor zacal triast uz som len videl z vyfuku dym.nacapoval som dosiel 6 km do garaze a to bola konecna.a odvtedy som nikdy nekupil auto kde praskaju hlavy a uz sa mi to nikdy ani nestalo.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 53 neregistrovaných