Prevozné špz.

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cobra11
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.01.2009 19:58
Zdieľať na Facebook

Prevozné špz.

Príspevok od používateľa cobra11 »

Dobrý deň dnes idem do nemecka pre auto a dozvedel som sa že rakúski policajti posledného pol roka robia problémy s nemeckými prevoznými špz.Že v rakúsku to neuznávajú.Kamoš síce kúpil auto v rakúsku ale prevozné mal tie žlté ale vybavené na slovensku a dostal pokutu 350eur.Má tu niekto dáke info. ako to je alebo dáku skúsenosť?
Ďakujem
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked budeš mať prevozky zo štátu kde bolo vozidlo registrované tak nemôžeš mať problém
marko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 04.02.2008 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko77 »

Problem nebudeš v tedy ked si kúpiš červené colné špz čo je samozrejme drahšie. Rakušania su dementi a tvrdia že žlté podla rakuskej policie su určené na jazdenie v rámci rakúska aj ked sme v EU a máš zelenú kartu k nim. Ked tak sa dá isť cez CZ. Stalo sa to aj mne ale ukecal som to a teraz chodím vozíkom.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

V Nemecku tiez platia zlte len na ich uzemi...
adel
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.11.2005 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Prevozné špz.

Príspevok od používateľa adel »

cobra11 napísal:Dobrý deň dnes idem do nemecka pre auto a dozvedel som sa že rakúski policajti posledného pol roka robia problémy s nemeckými prevoznými špz.Že v rakúsku to neuznávajú.Kamoš síce kúpil auto v rakúsku ale prevozné mal tie žlté ale vybavené na slovensku a dostal pokutu 350eur.Má tu niekto dáke info. ako to je alebo dáku skúsenosť?
Ďakujem
Netvrdim na isto, ale je to tak, cervene znacky znamenaju aj novy TP k vozidlu, a to musi mat platnu STK a emisnu, inak cervene prepravky nebudu pridelene.A s cervenymi v cene s poistkou v ramci EU zelenou kartou cca real komplet 120 eur nech sa paci kam kolvek.Samozrejme ciernemu ked si to date vybavit on za vylet na urad si zapyta aj 200 za take znacky.Netreba sa bat a sam si ist vybavit.
Zlte su problem a neistota.Fakt je ze ked si vybavite zlte trojdnove prepravky, treba minimalne poistku v ramci EU a zelenu kartu. Ale ked vas Rakusan zacne buzerovat a pytat pokutu, skuste sa nim vyhadat ze ste v uniii.Ja idem na noc a v Rakusku nestojim, len prefrcim.Kazde parkovisko, benzinka zbytocna komplikacia zivota.Dalej kupene auto v Rakusku s prepravkymi z Nemecka? Da sa ale vazeny, doklad o kupe musi byt z Nemecka,, logicky nie z Rakuska a mat zavesene Nemecke prepravky, o to je cela hra ako na to..vela śtastia s Rakuskimi policajtmi, ja ich fakt nemusim ten ich nadradeny pristup.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..asi pred 5-mi dnami mi volali dvaja Slovaciskovia,vraj idu pre 2 auta po trase Mnichov-Stuttgart.Ci som ochotny tlmacit na urade pri vybavovani znaciek,itd...OK.Obaja auta kupili u Turka,slubil im,ze znacky vybavi,ale pred uradom stiahol stare...a zmizol...zostali bezrdne stat,noc stravili v autach,riadne premrzli.Hned rano mi volali,chceli zlte znacky,pani Bola velmi mila..,prosim,vysvetlite im,ze tie znacky hlavne pre D...Ze vraj nedaju 260 eur za obe cervene znacky...Nie ! Chcu zlte!
Asi po 6-tich hodinach mi zavolali,ze Stoja na parkovisku,autobahn Polizei v civiloch ich stiahla na parking,absolvovali filcungovu proceduru,asi hodinu ich zadrziavali,nevedeli kecnut ani N a tak som im zasa cez Telefon vysvetloval,kde asi urobili chybu...Policajt mi vysvetlil,ze maju pravo udelit pokutu po prizneni,ze cestuju na SK,ale vraj to necha na rakusanoch...Take sme Slovaciska...,kupit jak najlacnejsi srot...,usetrit kde sa da..Nadavame na Turkov,ale vlastne sme Taki isty...Dufam,ze sa na mna ti dvaja neurazia,ze som celu situaciu takto opisal...,maju moznost sa vyjadrit,ev.doplnit..
Pytam sa chlapcov...,co kupili za zazraky...Nejak mi to neprezradili,ale pani na urade mi vysvetlovala postup a pritom mi povedala,ze spolocna cena je 2.600 eur...,za obe auta...
Naposledy upravil/-a rudolfo63 v 26.11.2013 10:54, upravené celkom 3 krát.
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

Rudolfo pekne napisane :2f93:
Co za auta ti dvaja kupovali ked uz 260 bolo za znacky vela? ked to nie je tajne lol
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Indian...,cenu som doplnil do predchadzajuceho prispevku...
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

2600 za 2 auta spolu :203: to sa niekomu oplati vlacit z Nemecka? ;-( ale aspon to vysvetluje preco nechceli dat 260 za znacky :40bd:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Jednoducho

rakuski policajti takichto priekupníkov buzeruju za to,že pravádzkov šrotov a jazdou na takýchto šrotoch im znečisťuju krajinu.

inak najviac total šrotov som videl v Bosne aHercegovine,
tam bežne jazdia Regaty a podobne vyhikle

ked som vyšiel na "20 km diaľnicu" za Sarajevom ,tak nejlepšie auta tam boli Octavia II. a moje Orlando

mal som tempotat nastavený na 110 a obiehal som rad-radom všetko...

takže su aj horšie krajiny od Slovenska...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

lacika...,neporovnavaj tento stat,v mnohych regionoch to vyzera jak z pciatku minuleho storocia..,podcas vojny som posobil nielen v Sarajeve,ale aj v Zenici a najhorsie a najtazsie boje sa odohravali v Banja Luka,tam to bol hotovy masaker...ludia sa budu este dlho spamatavat z vojny,potrva to cele generacie a ta nenavist je dodnes velmi silna....nebyt tej vojny,tak su vo vsetkom pred nami...
odnebo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.09.2010 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa odnebo »

nemci to uz zmenili :) niekedy to bolo tak ze zlte boli platne 10 dni a cervene 30 dni myslim. S oboma sa dalo ist aj do ineho statu.

Aktualne su zlte len na prevoz v Nemecku a cervene su na "vyvoz" pred mesiac som doviezol auto a riesil som to... inak ceny stupli. Cervene znacky sa daju vybavit na 9-360 dni podla toho co som videl. Ja som bral samozrejme najlacnejsie 9 dnove s poistenim to stalo myslim 95 eur + na urade som platil cca 37 eur za technicak. Aktualne uz vystavuju normalny technicak (niekedy to bolo len rucne vypisana A5 s udajmi o aute). a tie cervene prevozne znacky sa volaju Ausfuhrkennzeichen - Überführungskennzeichen... zlte su kurzkennzeichen tie su len v ramci nemecka.
Budha
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.11.2005 05:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Budha »

tie cervene sa kde daju kupit ?
Iba na urade ? alebo tiez kade tade ako zlte ?
mahudo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.01.2007 08:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mahudo »

Zdravím,
trochu staršie vlákno, ale nebudem zakladať nové, myslím, že to patrí sem...

mám dovezené auto z D, prevozné značky červené s najnižším intervalom platnosti 9 dní...

riadne som zaplatil na úrade všetky poplatky, dokonca aj clo (to bola podmienka pred obhliadkou auta na úrade).

Teraz mi po cca 15 dňoch došiel list z "Hauptzollamt", že mám zaplatiť ďalších 7 €...

je to normálne?

PS: list neprišiel doporučenie a je bez podpisu akejkoľvek oprávnenej osoby a bez pečiatky colného úradu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných