Prevoz auta bez TÜV

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

theseagulll napísal:@oco13, ak dokážete tvrdiť, že autá v krajine kde sú lepšie cesty, kde sa tak veľmi nesolí a kde majitelia dávajú pravidelne autá do autorizovaných servisov, nie sú kvalitnejšie, tak Vaše poznanie sveta sa asi niekde zabrzdilo. A čo sa kúpnej sily týka, tak to že majú vyššie platy až tak na ceny nevplýva. Možno ste už v Nemecku boli, tak si skúste spomenúť. Jediné čo je drahšie, tak to sú služby, ale to je logické.
Hhm, asi si nebol ďalej,ako by si videl na strechu kostola,kde Ťa krstili. V nemecku solia oveľa viacej ako na slovensku. Niekoľko desiatok kilometrov som v Nemecku nacúval.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

oco13 napísal:No všade na západ od našich hraníc kam som prišiel bolo a je výrazne drahšie všetko na čo sa človek pozrie. Od kávy v automate, cez kura v lídli, cement v stavebninách, nafta na pumpe ...... proste cakumprask všetko.
Len perlička - dcéra kúpila auto, malú štvorkolku, a o tri mesiace som rovnaké auto rovnaký ročník farbu servisnú knižku atď našiel tu na bazoši za 40% nákupnej ceny na západe. lol Čudné.
Kedysi dávno som platil 30 pfenigov za wc, neskôr 50, potom 50 centov, dnes iba ein ojro. Za obyčajné vysr.atie, a koffe 3ojro, ako bičom praskne. Cesty, to sú ilúzie deutsche autobahn, treba ísť ost deutsche augobahn smer poland, a zbadáš že česká hops strasse je route66. Alebo taká B12 Passau Munchen, ihneď si vyliečený, Praha Bohnice,inak hlavne keď to kúpiš v Munchen na munchenerstrass od Semira babiku po doktorovi :40bd:
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

quote="oco13"]Celkom jasné , našiel lacné auto, ide si pre neho do nemecka, prvý krát v živote dalej ako do BA, nemecky nevie, nemá šajnu o TUV. Čo je na tom nepochopitelné.[/quote]

Bohužiaľ všetko ????????????
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

55eur STK, 110eur ek, cesta tam, spať, diaľničné poplatky, prevoz e značky 95eur, keby sa náhodou pokazilo po ceste, odťah = dobrý biznis, +sklamanie z auta
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

A pokec s daakym turkom, alebo inym imigrantom mas ako bonus v cene. Samozrejme, nemci nestacaju km.
Nemci nie...
PS: Raz som bol kupovat auto, ale asi som len nemal stastie.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Podľa toho čo som čítal, tak autobazárový trh v Nemecku ovládli turci a rusky hovoriaci chlapíci, no a pre nich určite nie je prioritou spokojnosť slovenského kupca.
Ja sám som okrem jedného všetky autá, čo som doviezol z Nemecka a Rakúska, kupoval na inzerát od súkromných osôb a nebol nikdy problém s ničím, tiež ani s deklarovaným technickým stavom ani s ujazdenými kilometrami.
To jedno auto čo mám dodnes, som kúpil v Nemecku síce od bazárnika, ale čistokrvný nemec, korektné jednanie.
Takže myslím že kľúčové je rozhodnutie, že od koho kupujem, minimalizujem tým prípadný podvod.
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Nemec v autobazari? To si si mal hned stavit!!
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Wilz,píšeš bol som sám, VŠETKY autá, tz bolo ich viac, ale tuto kolega,len tak od pása, lebo aj Imiké z tretej dediny videl ako sa kupuje auto v Nemecku, a tu je ten zásadný rozdiel. Na jeho mieste by som oslovil niekoho kto má skúsenosti s dovozom, zaplatil mu a mám určitú istotu že sa neoye8em o peniaze. Riziko je však vždy pri kúpe starého aj nového auta.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ine je pozerat auto na mobile.de alebo autoscoute a ine pozerat priamo tam ked realne tam clovek napr. robi, v podstate ist tam sam pre daco co je pekne na foto moze skoncit tak ze naspat idem na niecom inom co mozno az doma zistim ze ani nechcem lebo to vysnivane, nalestene bol nakoniec technicky vrak, sam mam 2 auta z de dovezene podobnym sposobom ale tam bola osoba co vzdy pred vyjazdom overila stav a nebolo to ani pri jednom na 100% podla inzeratu, tak isto mesiac dozadu som bol viac menej nechcene spoluucastnik podobnej veci kedy sa islo pre cca 10 rocny voz (buduci majitel chcel nazor na auto v inzerate) ja som iba konstatoval ze sice dobry vyber znacky, modelu a motoritacie ale ku konkretnemu autu z foto povedat viac neviem ani nechcem, auto som videl aj ked sa doviezlo, co mozem povedat tak realny stav o mozno 20% horsi ako na foto a toto sa rata stale medzi tie stastne pribehy

odradzat nikoho nechcem ale ked uz ist tak mat v zalohe dalsie 1-2 auta v danom meste pripadne po naplanovanej trase
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Mozno som to trocha s tymi bazarmi prehnal, mozno nie. Mozni su auta v nemecku lacnejsie, mozno nie. Ale ist kupovat jedno auto, bez technickej kdesi do neznama, bez skusenosti, to mi pride ako strelba do vzduchu.
Ale ked boh da, aj motyka vystreli. Ked nic, aspon bude mat vylet.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Prevoz auta bez TĂśV

Príspevok od používateľa seven549 »

theseagulll napísal:Zdravím, som v týchto veciach nováčik a keďže som to nikde nevygooglil, spýtam tu. Chcel by som zobrať auto z Nemecka, avšak už nemá platnú TÜV/AU(myslím, že to je STK, opravte ma ak sa mýlim). Je možné toto auto previezť na Slovensko aj bez TÜV alebo si musím dodatočne urobiť tú STK(TÜV) v Nemecku a až potom ho môžem previezť. Ďakujem.
zozen si C spz a mozes tym autom ist z nemecka aj bez stk ek.kopec bazarnikov take znacky prenajima za cca 100 euro 2 tyzdne.alebo si prenajmi dodavku + prepravnik a ides.ja by som to inac ani neriesil.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Lepšiu kravinu mu poradiť nevieš? Niečo sa stane a môže platiť do konca života za nejakú krajsňu. Keď tam niekoho máš tak nech tam ide pozrieť dane auto ale bez tuv a au ani nechoď a rozmysli si to čo sa ti oplatí
theseagulll
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.10.2020 04:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theseagulll »

Ďakujem za všetky správy. Aj za sprosté hejty, aj za normálne odpovede(každý nech si tú svoje sam kategorizuje). Dali ste mi veľa podnetov na premýšľanie nad tou kúpou. Určite si to ešte dobre premyslím a popozerám určite aj tu na SK niečo. Ďakujem
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

trucker694 napísal: Na jeho mieste by som oslovil niekoho kto má skúsenosti s dovozom, zaplatil mu a mám určitú istotu že sa neoye8em o peniaze. Riziko je však vždy pri kúpe starého aj nového auta.
Máš 100% pravdu, riziko je u každého auta čo človek kúpi, aj u nového, nikdy nevieš či pri jeho montáži alebo výrobe podskupín sa nevyskytovali vo väčšom počte ľudia ktorí rozmýšľajú podobne ako tuná oco.
Vždy som kupoval auto, hoci aj v Nemecku s tým že ak to nebude ono, tak ho nezoberiem a vrátim sa, alebo bola cena taká že ma detailný stav ani veľmi nezaujímal, resp. som rátal s najhoršou možnosťou. Obvykle to ale bolo lepšie ako som myslel.
U mňa ale bola výhoda že som bol skoro 30 rokov na voľnej nohe, keď sa niečo nepodarilo, tak som si urobil výlet, čas ma až tak netlačil.

Čo sa týka zadávateľa témy, asi by som na jeho mieste naozaj uvažoval o možnosti si to auto nechať doviezť, aj tu na fóre sú takí čo to robia a nemyslím že všetci zakaždým rozmýšľajú ako s človekom vy - bať.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ľudia ktorí rozmýšľajú podobne ako tuná oco.
Správne Witz, never ani vlastnému bratovi. A teraz si predstav , že by som študoval za doktora. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných