Prevoz auta bez TÜV

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

theseagulll
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.10.2020 04:05
Zdieľať na Facebook

Prevoz auta bez TÜV

Príspevok od používateľa theseagulll »

Zdravím, som v týchto veciach nováčik a keďže som to nikde nevygooglil, spýtam tu. Chcel by som zobrať auto z Nemecka, avšak už nemá platnú TÜV/AU(myslím, že to je STK, opravte ma ak sa mýlim). Je možné toto auto previezť na Slovensko aj bez TÜV alebo si musím dodatočne urobiť tú STK(TÜV) v Nemecku a až potom ho môžem previezť. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
ziarska-alu
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.06.2020 12:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ziarska-alu »

Na odťahovke môžeš.
theseagulll
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.10.2020 04:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theseagulll »

V prípade, že by som si TÜV spravil v Nemecku, tak si musím urobiť STK aj tu na Slovensku, alebo to nebudem potrebovať?
Používateľov profilový obrázok
ziarska-alu
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.06.2020 12:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ziarska-alu »

Nemusíš, ale potrebuješ úradný preklad protokolu čo je cenovo cca to isté. Len neviem prečo ťa trápi takáto vec za 20 €? A ak chceš ísť po vlastnej osi ako ti vôbec mohlo napadnúť, že môžeš vyjsť na cestu v akomkoľvek štáte bez platnej technickej kontroly. :41c2:
theseagulll
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.10.2020 04:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theseagulll »

Akože len kvôli tomu sa pýtam, či neexistujú nejaké exportné výnimky alebo niečo podobné? TÜV stojí len 20€?
leonsk1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonsk1 »

Už dlhšie v DE platí, že pokiaľ nemáš TUV, nedostaneš prevozné, červené značky. Takže ako bolo napísané, iba na odťahovke.Sice som robil TUV v Nemecku iba raz, nie je to naša STK. Takže pokiaľ auto nemá TUV, je na to aj dôvod, inač by sa predalo s TUV oveľa lepšie.
Používateľov profilový obrázok
ziarska-alu
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.06.2020 12:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ziarska-alu »

theseagulll napísal:Akože len kvôli tomu sa pýtam, či neexistujú nejaké exportné výnimky alebo niečo podobné? TÜV stojí len 20€?
Exportná výnimka? Akože keď to ide von tak môže ísť na cestu aj vrak bez tech. kontroly?! A kde konkrétne píšem, že TÜV stojí 20 €? Píšem, že úradný preklad protokolu stojí toľko isto čo samotná slovenská STK, čiže cca 20 €! Bez TÜV na cestu nemôžeš, takže je jedno koľko stojí. Ideš kúpiť auto za niekoľko tisíc predpokladám a robíš tu tanečky okolo TÜV za pár eur. Nepochopiteľné pre mňa.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Celkom jasné , našiel lacné auto, ide si pre neho do nemecka, prvý krát v živote dalej ako do BA, nemecky nevie, nemá šajnu o TUV. Čo je na tom nepochopitelné.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
theseagulll
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.10.2020 04:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theseagulll »

@oco13, ďakujem za objasnenie, áno našiel som zopár áut lacnejších ako tu na SK ale kvalitnejších ako tu na SK. S dovozom a prihlásením a všetkým ostatným ma to vyjde podobne ako keby to kupujem tu na SK, len budem mať lepšie auto. Som v tom nový a preto sa normálne slušne pýtam. Čo je na tom nepochopiteľné?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len som to vysvetloval inému užívatelovi, ktorý nechápal.
A prosím objasni mne , z čoho si usúdil, že auto xy v nemecku je kvalitnejšie ako rovnaké auto xy na slovensku.
Z mojho skoro 60 ročného poznania sveta okolo nás mi vychádza, že rovnaké veci sa v krajinách s rôznou kúpnou silou obyvatelstva prispôsobia tejto kúpnej sile. Teda auto xy bude v nemecku drahšie ako auto xy na slovensku, jednoducho preto že sú tam vyššie príjmy.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Inak aj na SVK je auto bez STK výrazne lacnejšie ako auto s čerstvou kontrolou.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
theseagulll
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.10.2020 04:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theseagulll »

@oco13, ak dokážete tvrdiť, že autá v krajine kde sú lepšie cesty, kde sa tak veľmi nesolí a kde majitelia dávajú pravidelne autá do autorizovaných servisov, nie sú kvalitnejšie, tak Vaše poznanie sveta sa asi niekde zabrzdilo. A čo sa kúpnej sily týka, tak to že majú vyššie platy až tak na ceny nevplýva. Možno ste už v Nemecku boli, tak si skúste spomenúť. Jediné čo je drahšie, tak to sú služby, ale to je logické.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No všade na západ od našich hraníc kam som prišiel bolo a je výrazne drahšie všetko na čo sa človek pozrie. Od kávy v automate, cez kura v lídli, cement v stavebninách, nafta na pumpe ...... proste cakumprask všetko.
Len perlička - dcéra kúpila auto, malú štvorkolku, a o tri mesiace som rovnaké auto rovnaký ročník farbu servisnú knižku atď našiel tu na bazoši za 40% nákupnej ceny na západe. lol Čudné.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ano, urcite je v super stave s prepadnutou stk...
Auto ktore za nieco stoji a je udrziavane a v super stave, je v D drahsie ako u nas. Nemec neni sprosty, ze nam chudakom slovakom bude privierat oci, a krasnu zachovalu lestenku preda za drobne... Doniesol som zopar vynimocnych aut z D, a mozem ti povedat, ze lestenka v Nemecku je nasobne drahsia ako u nas. Nedaj sa zlanarit umytym povysavanym autom, s prepadnutou stk, lebo “len stierace treba vymenit a prejde”...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Leon prečo ho klameš??? ty mu obyčajne sprosto závidíš. Na ohováranie západu som tu ja, čo chodím na žiguláku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: E.R.Y.K.O a 2 neregistrovaní