Prevoz 7,5-tonky medzi mestami - poplatky?

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Geofrey
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.08.2006 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Geofrey »

Ale aj tak, zadal som otázku na Min.dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, nech podajú vyjadrenie k rozporu medzi zákonmi č. 280/2006 Z.z., § 2, odsek 4), pismeno g) a 8/2009 Z.z., § 87, odsek 3), pismeno a), spolu s § 88, odsek 6), pismeno a).
Uvidíme, kedy a čo povedia...
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Preboha a kde tam vidis akoze rozpor ???

V zakone 280/2006 Z.z. sa pise o zakladnej kvalifikacii vodica a v zakone 8/2009 Z.z sa zas pise o zdravotnej a psychyckej sposobilosti potrebnej na vedenie motoroveho vozidla skupiny C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D a DE .

Sa mi zda ze si mylis pracovnu legislativu vodicov z povolania a dopravne predpisy zavazne pre vsetkych vodicov. Mas ty vobec tusenie co je to Zakladna kvalifikacia vodica a kto ju musi mat?
Geofrey
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.08.2006 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Geofrey »

Domnievam sa, že zdravotná a psychická spôsobilosť patrí medzi základnú kvalifikáciu vodiča... To asi vysvetľuje otázku aj moje prípadné medzery v zákonoch. Nie som profi vodič.
Bol som v tom, že jeden zákon mi dovoľuje používať vozidlá nad 3,5 t pre vlastnú potrebu bez všetkého a druhý to naopak podmieňuje preukazovaním spôsobilostí...
jojko1001
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

ahoj :b:
Ktoré zákony upravujú psychotesty vodičov a čo z toho vyplýva?

Podľa zákona č. 8/2009 o cestnej premávke musia vodiči nákladných vozidiel, autobusov, vozidiel s právom prednostnej jazdy, vozidiel využívaných na zasielateľstvo a poskytovanie poštových služieb absolvovať pravidelné psychologické vyšetrenie, ktorého formu upravuje Vyhláška č. 9/2009. Týmto vyšetrením alebo testami sa posudzuje psychická spôsobilosť vodiča, ktorú posudzuje psychológ s certifikátom na dopravnú psychológiu. Psychickou spôsobilosťou sa rozumie schopnosť viesť motorové vozidlo bez zníženia, narušenia alebo obmedzenia minimálnej úrovne psychických schopností. Vodiči, ktorí majú povinnosť absolvovať tieto testy, musia mať pri vedení motorového vozidla pri sebe doklad o psychickej spôsobilosti, čiže absolvovaní testu. Tento doklad nesmie byť starší ako päť rokov, a ak ide o vodičov starších ako 65 rokov, nie starším ako dva roky. V prípade, že vodič nemá tento doklad, polícia môže považovať vodičský preukaz za neplatný.
:40bd:
Psychotesty vodičov skupín C, CE, D, DE

Psychologický posudok pre držiteľa oprávnenia skupín C, alebo D spolu s prívesmi, návesmi. Vodič, ktorý má vo vodičáku zapísané skupiny C, CE, alebo D, DE musí absolvovať psychotesty a po ich absolvovaní nosiť kartičku o ich úspešnom zvládnutí stále so sebou. V opačnom prípade môže policajt vodičský preukaz považovať za neplatný.
RAMIR
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2010 16:06
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RAMIR »

Našiel som:Psychotesty pre vodičov

Vodiči automobilov nad 7,5t majú zo zákona povinnosť absolvovať psychologický test pre vodičov. Nutnosť podstúpiť vodičské psychotesty nemajú osoby, ktorí jazdia pre vlastnú potrebu. Povinnosť psychologického testu majú vodiči s vodičským oprávnením C, C+E, C1+E a skupiny D,D+E vrátane podskupín D1 a D1+E. Psychotesty pre vodičov sa rovnako vzťahujú na vodičov ťažkých strojov, stavebných strojov, hasičov a pod. A tak isto je to aj s lekárskou prehliadkou.
Geofrey
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.08.2006 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Geofrey »

RAMIR, uveď zdroj, prosím Ťa.
RAMIR
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2010 16:06
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RAMIR »

jojko1001
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

toto vyzerá na českú stránku
http://www.psychotesty-online.sk/psycho ... e-vodicov/
,,kuk,, kontakt.
Vodiči automobilov nad 7,5t majú zo zákona povinnosť absolvovať psychologický test pre vodičov. Nutnosť podstúpiť vodičské psychotesty nemajú osoby, ktorí jazdia pre vlastnú potrebu.
toto platilo je to minulosť.
http://janazvarova.sk/psychotesty-vodicov
a toto je teraz. :d :D
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

je toto mozne?taka komedia koli ba-senec.ved sadni a chod nic neries.aky je postih ked ta chytia.absolutne nic ani vlasok na hlave sa neskrivy.vsetci maju strach ako keby fizli mali cakat akurat na jeden prazdny kamion.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Blahoslavení chudobní duchom, lebo ich je kráľovstvo nebeské :angry:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jojko ale na stránke ktorú uvádzaš v odkaze kto musí absolvovat psychologické testy vodičov sa jasne uvádza - profesionalni vodiči.Čiže podla mňa , ak to nemám ako zamestnanecký pomer alebo živnosť som "amater" a psychotesty nepotrebujem.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Jasne a preto budu od noveho roku vodicaky na nakladne auta a autobusy len na 5 rokov a na dalsich 5 rokov si ich budes moct predlzit len ked prinesies potvrdenie od lekara a psychologa vsak? A na policii budu zistovat ze ci ty budes nasledujucich 5 rokov jazdit len ako amater? Alebo ako to budu rozdelovat ze tento bude mat vodicak skupiny C bez psychotestou a tento si potvrdenie musi priniest?

Uz sa konecne preberte vase vodicaky skupiny C a D su vam bez lekarskeho potvrdenia a psychotestov nanic lebo bez tych potvrdeni nemozete soferovat nic vacsia ako dodavku a je uplne jedno ci ste amateri alebo profesionalni vodici. Kde v zakone sa pise ze sa to tyka len profesionalnych vodicov?

Držitelia vodičských preukazov, ktorí vedú motorové vozidlo skupiny C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D a DE, sú povinní mať pri vedení motorového vozidla pri sebe doklad o zdravotnej spôsobilosti a doklad o psychickej spôsobilosti podľa § 89 ods. 2; na výzvu policajta sú povinní takým dokladom sa preukázať. Doklady podľa prvej vety nesmú byť staršie ako päť rokov.
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo2008 »

sloník(elephant) neplaš tu ludí , ak sa jedna o jednotlivy prevoz auta pri kupe tak mu nikto nebude pytat psychotesty. Overene prax i policajny načelnik. Dohovorene a viac to neriešim nech si zadavatel témy urobí podla seba.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dobre páni ale stále je tu určitá a dosť rôznorodá skupina ludí , ktorá potrebuje alebo chce vlastniť vozidlo nad 3,5 tony ako výsostne súkromné vozidlo s nájazdom par sto km ročne. Mám to tu vymenúvať? Včelári , obytné vozy , amatérsky pretekári, ja viem hneď mi tu niekto odpíše , že môžem voziť buginu na prívese. Ale viem aspoň o troch chalanoch čo majú prerobené autobusy , atď. Napíše už niekto konkrétny paragraf ,ktorý rieši týchto ludí???
Pozn: ak naozaj musí aj dedko čo si chce na starej RTOčke previezť včely z jednej lúky na druhú mať psychotesty , tak táto republika je v peknej R:I:T:I.
Inak aj tie psychotesty sa dajú spraviť pri pive , to by ste sa čudovali :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: alebo aj nie šak sme na Slovensku. :40bd: :40bd: :40bd: VIVAT SLOVAKIA lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

lubo2008 napísal:sloník(elephant) neplaš tu ludí , ak sa jedna o jednotlivy prevoz auta pri kupe tak mu nikto nebude pytat psychotesty. Overene prax i policajny načelnik. Dohovorene a viac to neriešim nech si zadavatel témy urobí podla seba.
Ten tvoj nacelnik (inak nacelnikov maju len indiani) asi jedine co ovlada a ma nastudovane je zakon o vysluhovych dochodkoch lebo len to jedine nasich policajtov naozaj zaujima az natolko ze su si to schopni aj realne nastudovat do ostatnych zakonov su uplne tupi a to je tiez overene praxou. Tak ked ti to ten tvoj nacelnik potvrdil tak ti zrejme aj uviedol zakon alebo vyhlasku ktorym toto svoje tvrdenie mohol potvrdit. A ked to teda mas tak 100% overene tak nam urcite budes vediet aj tieto svoje tvrdenia podlozit nejakou citaciou zakona lebo v opacnom pripade je to len tvoj subjektivny nazor a vyplod nejakeho choreho policajneho mozgu ktoreho karierny postup do funkcie viedol cez bozkavanie cudzich zadkov na ministerstve a nie vdaka jeho schopnostiam (vid. kauza slovenska policajna akademia).

Ja som ti citoval presne znenie zakona kde sa pise ze vodic ktory vedie vozidlo skupiny C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D a DE musi mat pri vedeni tohto vozidla pravidelnu lekarsku prehliadku a pravidelne psychologicke vysetrenie kazdych pat rokov a pri vedeni motoroveho vozidla skupiny C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D a DE je povinní mat pri sebe doklad o zdravotnej sposobilosti a doklad o psychickej sposobilosti a na vyzvu policajta je povinny sa takym dokladom preukazat.

Pri vedeni takeho vozidla !!! Nikde sa tam nerozdeluje ci ho vedie ako profesionalny vodic alebo ako amater ci je to vozidlo sukromne alebo firemne ci najazdi rocne na nom 100km alebo 100.000km ci je to dedo na V3Ske alebo vcelar alebo vodic kamionu. Od noveho roku ti bez psychotestov a lekarskeho potvrdenia ani vodicak skupiny C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D a DE nevydaju a ked si pojdes vymenit stary za novy a ak nedonesies potvrdenie od lekara a psychologa tak ti kategorie C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D a DE skrtnu aj ked ich mas zapisane v starom. Stary vodicak skupiny C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D a DE je uz teraz bez tych potvrdeni nepouzitelny.

Vsak uved paragraf kde sa pise ze pri prevoze auta pri kupe alebo ked jazdis na sukromnom aute nepotrebujes mat potvrdenia k vodicaku?

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných