Preteky - nehoda

naše súťaže, fotky z akcií, informácie o motoristických akciách a zrazoch

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to tragédia a mohla by vyústiť do istých záverov ktoré by zamedzili aby sa zopakovala. Páska síce rozhoduje o tom či stojí divák v povolenom elebo nepovolenom sektore.Ale nikdy,nikdy nezabráni autu vyberať daň na životoch lebo.... v vždy platilo,a vždy bude platiť...čo sa môže stať - to sa stane ! Aj nešťastiu sa dá výjsť značne v ústrety.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A oni mu prekročením pásky vyšli. Navrhujem na Darwinovu cenu...
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

je mi luto sofera, isiel naplno, lebo nemohol cakat, ze niekto bude obrazne povedane panackovat v strede drahy :-(

a vcelku ma dorazil nazor z nejakej inej diskusie na tuto temu, kde niekto napisal nieco v zmysle "ako vam moze byt luto sofera, preteky jazdia len taki, co na to maju zbytocne peniaze, tak nech si teraz liecenie svojej traumy zaplati u psychiatra" :angry:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bol som na pretekoch aj ked nie celkom na tom mieste, na jednej strane trochu benevolentnosť traťových komisárov, toto jednoducho na iných pretekoch si vedia ustrážiť, za dalšie ludská hlúposť. Bol som aj na Tribeč Rally ktorá sa rovnako jazdí v meste, a tam sa za pásku nikto neodvážil, navyše policajt nás prišiel dopredu upozorniť aby nikto neprešiel za pásku (boli sme na mieste skôr ako sa začalo jazdiť aby sme mali dobrého fleka).

Ja ako fotograf aj ked nemám vždy akreditáciu, sám vo vlastnom záujme sa vždy postavím za "poctivú" prekážku a nie pred nu (sadnúť si do zástavky) - to je ako postaviť sa pred múr a čakať... :41c2: :41c2:

To môžu byť ešte radi, že tento rok kôli počasiu tých divákov bolo podstatne menej...

Nie je to tak dávno že na Barum Zlín prišiel o život otec + syn + myslím susedov syn... Dôvod rovnaký- vlastná hlúposť
Naposledy upravil/-a ivko1 v 12.08.2012 11:13, upravené celkom 1 krát.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

jedno je iste.. na tej zastavke nemali co hladat!!! :41c2:
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Vždy som si myslel,že na Veterán rallye sa takéto niečo nemôže stať...je to smutné...ľudia sa asi nikdy nepoučia...
martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

z hladiska ľudského viem čo je stratiť najbližšia a najmilovanejšiu osobu v okolií..ako som sa dočítal - ten 10 ročný chlapček bol jediný v rodine a pre tú rodinu je to obrovská strata takpovediac pre ľudskú nezodpovednosť..a vôbec sa to nedá hovoriť o tej tehotnej mamičke z inej rodiny-kde sa zranená dcérka v nemocnici pýtala na to kde je maminka.. je to doslova tragédia- a výčitiek budú mať obe rodiny až až (viem o čom hovorím) človeku sa nechce žiť-vôbec.. ale na druhej strane mince- ten pán vodič na to starom chrochtavom bmw mal až neuveriteľne kamennú tvár a bral to nejak profesionálne..neviem.. nevidel som ten úsek.. či rovina či zákruta.. no bol to pretek- viem žiadne zákony tu asi neplatia .. či? a tretia strana - organizátor-- myslím že to nemal nejak zvládnuté.. bolo to vraj v štvrti husto obývanej.čo sa mi nezdá nejako-- kto mu to schválil a atď... veľa veľa otáznikov... tri životy v nebi
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Veterán neveterán, tie autá aj motorky chodia dostatočne rýchlo, a zrovna pred tým úsekom kde ich zabilo auto, je mierna zákruta , kde aj motocyklom občas zatancoval zadok asi kôli miernym nerovnostiam, ja si mysllím že mu trochu ušiel zadok, kontra do opačnej a už to bolo...
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

čítal som tú diskusiu aj ja na tej inej stránke. Tak ako obyčajne, chyba sa hľadá inde, len nie tam kde by sa mala.
Pomaly a isto mi pripadá, že na Slovensku bude jediná zábava, venčenie psov okolo bytoviek (bez zbierania hovien samozrejme) a všetko ostatné pre ľudskú sprostosť je nebezpečné.

Organizátor aj keby sa potrhal, nemôže byť všade. Sú to preteky na mestskom okruhu.
Skúste si spomenúť na Pohodu pred dvoma rokmi. Prišiel vietor a tragédia bola na svete. Nezrušili preto pohodu.
Pôjdeš na dovolenku a zabijete iný vodič. Nezrušia preto dovolenky Je mi ľúto ak toto podujatie pre túto tragédiu zrušia zd ôvodu, ktorý som písal vyššie o jedinej zábave.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

ved toto... bohac nebohac, prachaty neprachaty, pocitu, ze niekoho zabil a de facto nie vlastnou vinou sa uz nezbavi, ani keby si vsetky prachy (ak ich ma naozaj vela) nastrkal do zadku...

a radsej svoje peniaze vrazim do zabavy typu preteky (hocijake, lode, auta, ...) nez do zabavy typu podme-si-dat-koks-na-vecierku-s-paris-hilton
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

druha vec je naozaj, ako organizatori zabezpecili pretek - nebol som tam, neviem posudit. Ale podla mna ked je raz niekde paska, asi to znamena ze SEM SA NESMIE a nie ze KLUDNE SEM CHOD, ALE MUSIS MA PODLIEZT...

tragedia je to obrovska, kazdy strateny ludsky zivot JE tragedia... otazne je len, kto ma na tom aky podiel viny
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Všetko je o tom, že ľudia začínajú byť neskutočne sprostí, nemyslím vedomosti ( matika, chémia a neviem čo ) ale všeobecnú inteligenciu. Veď dnes sa s mladými ani nedá normálne porozprávať o bežných veciach, na ktoré by mali mať aký taký názor a vedieť ho aj normálne prezentovať. Nevedia povedať ani jednu celú rozvitú vetu. Teda ak nerátam vety typu 5 nadávok, jedno normálne slovo a zase ďalších plynulých 10 nadávok.

Posúvajú pud sebazáchovy, lebo teraz je to v móde a potom to aj takto končí. Ak by mali trošku rešpekt a úctu k svojmu životu, tak by sa to nestávalo.

A ani zodpovednosť nie je silná stránka dnešného sveta. Mať zodpovednosť za cudzie dieťa, tak ani náhodou nepôjdem tam kde je to zakázané. Ale tu je to tak, ak sa niečo stane mojím zavinením, tak sa to hádže všade dookola, len nie na svoje tričko !!!

Je tu strata identity, na internete je superman a neviem aký krásny a inteligentný ale príde do reálneho sveta a už nevie, kde sa otočiť, tak radšej zase ide do svojho internetového supersveta :-( Kde nemusí nič, iba to čo on chce. Nikto ho neomedzuje a robí si čo len chce.
Naposledy upravil/-a Kujon78 v 12.08.2012 12:59, upravené celkom 2 krát.
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

podiel viny nikomu život nevráti

A hľadať teraz kto čo mal urobiť je neskoro. Príliš neskoro aj upozornenia typu "nezastavujte okružnú píli rukami" asi tiež nie je na mieste. Vlastná zodpovednosť a vlastný rozum by mal byť akosi na prvom mieste.

Kujonisko-predbehol si ma, mal som presne podobný myšlienkový pochod.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Vodičovi hrozí až 10 ročná basa-dosť za ľudskú neopatrnosť...u nás sa stal prípad,keď opitý vodič zabil tiež 10 ročného chlapca na bicykli a dostal 2 roky...a neboli to preteky,žiadne pásky...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

lukas.bubo napísal:ved toto... bohac nebohac, prachaty neprachaty, pocitu, ze niekoho zabil a de facto nie vlastnou vinou sa uz nezbavi, ani keby si vsetky prachy (ak ich ma naozaj vela) nastrkal do zadku...

a radsej svoje peniaze vrazim do zabavy typu preteky (hocijake, lode, auta, ...) nez do zabavy typu podme-si-dat-koks-na-vecierku-s-paris-hilton
Presne tak... Skopírujem sem svoj príspevok zo SME:

Tí ľudia (dospelí), ktorí nemali ani štipku zodpovednosti, tam pobrali aj svoje deti, ZA PÁSKU, kde nemali čo robiť. Kvôli čomu je tam asi tak tá páska, pre srandu králikov? Títo ľudia doplatili na absenciu mozgu vo svojich hlavách. Smutnejšie na tom je to, že takto dávajú príklad svojim deťom, "však čo by sa nám stalo, ideme za pásku a budeme sledovať"... Dal by som ruku do ohňa za to, že títo ľudia prechádzali bez mihnutia oka na červenú na prechodoch pre chodcov, "však čo", že?

Je mi ľúto nenarodeného dieťatka, ktoré umrelo, je mi ľúto 10 ročného chlapca, ktorý umrel, je mi ľúto zranených detí. Ale nie je mi ľúto mŕtvej ženy a zranených dospelákov, ktorí boli debili a do tohto rizika zobrali aj svoje deti.

Je mi tiež ľúto organizátora, ktorý teraz hádže vinu na seba a je mi tiež ľúto toho vodiča, do konca života bude mať toto pred očami.

Návrat na "Súťaže, Akcie, Auto-Moto zrazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní