Presvihnutie zarucnej prehliadky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Presvihnutie zarucnej prehliadky

Príspevok od používateľa patko1 »

Zdavim soudruzi. Potrebujem radu ci sa niekto nestretol s takouto situaciou. Zohnal som fotrovi Range Rover Evoque kupeny v SR 12/2013 a dnes mame 4/2015 a clovek s nim nebol na servisnej prehiadke ktora je u tychto aut kazdy rok alebo 26000km. Auto ma najazdene 16000km takze to problem nie je. Problem je to ze ubehol ten rok a auto malo byt na prehliadke pred 4 mesiacmi. Volal som vcera do autorizaku ze co mi povedia. Tam sa najprv nevedeli dohodnut ze kedy malo byt auto na prehliadke jeden povedal ze kazdych 24000 a druhy kazdych 26000km to ale nie je moj pripad lebo mna trapi ten cas ze chlap nebol po roku na prehliadke. Cava z autorizaku som sa na rovinu opytal ze ci mi padla zaruka a on povedal ze cela urcite nie ze mam dojst teraz na prehliadku [mimochodom jej cenu mi zistoval 10 minut co by mal vediet takmer z pamati a uz ked nie tak by to mal mat zavesene na stene a zaramovane jej cena je 450e] Povedal mi ze zaruka by mi cela padnut nemala lebo ze to ze pridem o 4 mesiace neskor na prehliadku a auto stale nema 26 ale len 16000km by az taky vplyv na zaruku nemalo mat ze vplyv by to mohlo mat keby mi napriklad motor odisiel ale nie napriklad nejaka elektronika alebo tak. Aj podla mna by to malo byt tak ako povedal chalan lenze ktovie ci by ma fabrika neodpalkovala hned pri prvej hocijakej reklamacii napriklad vypinaca sthovania okien ze ,,dovidenia presvihli ste prvu prehliadku o 4 mesiace,, Mate s tymto niekto skusenosti alebo dajte nejaku radu co mam robit. Niekde som cital o tom ze aby zaruka platila moze clovek ist aj do ineho servisu ako autorizaku na prehliadky [tam v nejakom inom servise by som si asi dokazal vybavit peciatku ze som bol na prehliadke 12/2014] Ide mi skratka o to ze na auto je inak 5 rokov zaruka a skoda je prist o nu pre nedbalost predchadzajuceho majitela. A zas na druhej strane ak by ma teraz na rovinu odbili v autorizaku ze uz mi zaruka padla tak nebudem menit ten olej u nich za 450e ale si ho kupim ja za 50eur plus filtre a vyse 300 ma foter zasanovanych ked mu to vymenim ja. Co sa tyka diskusie ze naco som kupoval take auto to nerieste lebo za tu cenu by som ho kupil keby aj motor v nom nebol takze poprosim len niekoho kto by sa vedel vyjadrit k teme pripadne dohodit nejaky servis ktory by mi ten stampel dal a zaruka mi platila. Radsej dam niekomu par stovak za to ze to vyriesi ako 450e autorizaku a potom ked mi tam nieco prdne tak mi povedia ze ups mi sme nevedeli ze vam tu zaruku odmietnu
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ohladom zaruky bohuzial autorizak neni spravny partner...treba sa obratit na zastupenie znacky :41c2: , tam si aj autorizaky musia davat schvalovat zarucne opravy pokial je nejaka pochybnost, nebral by som to tragicky, ale najviac zalezi na koho narazis na druhej strane...mne u fiata volakedy stacilo poslat video so zavadou, ktora sa neprejavovala v servise a uznali to na zaklade toho, kolegovi padla zaruka a par mesiacov nato aj okno lol, uznali mu to stale ako zarucnu opravu, pricom to bol vyhlaseny renolt :-\

co sa tyka vyberu servisu, vobec neplati, ze musis chodit len do autorizaku, tusim sa to vola blokova vynimka ? vdaka nasej milovanej EU :300f:

Bloková výnimka - legislatívna úprava Európskej komisie č. 461-2010
sa mimo iného týká aj možnosti servisu a údržby nových vozidiel v záruke v nezávislých autoservisoch a jasne definuje, že záručná doba nesmie byť viazaná na opravy a prehliadky v značkových autoservisoch a použitie originálnych náhradných dielov.
Vozidlo v dobe platnosti záruky nemusí byť opravené len v autorizovanom servise (okrom výmeny a opravy dielov s výrobnou vadou a zmluvných záväzkov).
Výrobca nesmie odmietnuť uznať záruku v prípade, že zákazník nechal opraviť svoje vozidlo v nezávislom servise pri dodržaní všetkých výrobcom určených servisných podmienkach a použitiu originálnych alebo kvalitatívne rovnocenných dielov. :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Kolega sa tak isto po prvej prehliadke vykaslal na prehliadky potom mu zacalo korodovat okolo klucky vodicovych dvery a reklamaciu mu neuznali bolo to davnejsie znacka NISSAN
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak ako pri poisťovniach - budú sa chytať každej slamky aby nemuseli platiť, hlavne ak by to bolo niečo drahšie...
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

lubos zimovcak napísal:nie je to žiaden problém, máš záruku 2 roky, až sa nemýlim.
nie si u gynekologa, pár mesiacov hore dole:)

ked Ti odíde niečo 2 dni PO záruke..., až vtedy to bude problém.. :40bd: , teraz s radosťou od Teba prijmu almužnu 450 eur a budu radi, ked o Tvojom aute už nikdy nič nebudú počuť v " z á r u k e".

po záruke.., budeš vítaný, ako vždy.
Oni aj v záruke radi uvidia auto, lebo oni opravu nehradia zo svojho. Účtuje sa to výrobcovi auta len dajú menšiu maržu.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

To by som chcel vidiet kde naratali 450€ za dve hodiny roboty + 2x filter a olej....
Cista zlodejina.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pri aute za take prachy je to nic.kedysi ked som bol v skoda seat autorizaku chlap mal polrocnu alhambru nabitu vybavou snad vsetko co sa dalo.chcel tazne aby mohol tahat prives s konmi.cena 32000sk.zdalo sa mu vela.ale co cakal auto mal za milion korun co to je tazne za 32000sk.tak siel do neautorizaku vlastne do firmy kde sa montuju privesne voziky a tazne ze tam mu to daju za 15000sk.ok ale ked prisiel na prehliadku tak to teda vyzeralo.odrezavane z naraznika privrtavane diery a kdejake spevnovacie uchyty no hruza.ale zaruka na auto nepadla.len ak by nejaka porucha nasvedcovala zlej montazi alebo zapojeniu v tedy by si to platil zo svojho.
zuzu2
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzu2 »

Záruka je samozrejme vec značky, nie toho-ktorého servisu. Pomaly ale iste jednotlivé značky prechadzajú na nulovú toleranciu, to znamená že ani kilometer navyše, ani deň navyše pri omeškanej prehliadke a následnej reklamácii neuznajú. Aj potom je však x-kombinácii, akú časť opravy dajú uhradiť zákazníkovi a čo znesie značka. Myslím, že sa nedá vo všeobecnosti povedať ako to budú riešiť,a pravdu sa zákazník dozvie až v momente, keď takáto situácia nastane.Pre čo najpresnejšie info by som sa v takýchto prípadoch obrátil na importéra, nie na regionálneho predajcu značky.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Je to tak ako píše bajo777,takže by som si u nejakého známeho v servise dal potvrdiť záručnú prehliadku...
detvapatrik
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.05.2014 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa detvapatrik »

erikfrog napísal:To by som chcel vidiet kde naratali 450€ za dve hodiny roboty + 2x filter a olej....
Cista zlodejina.
No podla mna by tam ani hodinu nemal co robit mechanik preto aj mne tych 450 sa zda dost ale keby som vedel ze ta zaruka bude platit dalej tak by som tyh 450e ozeliel.
detvapatrik
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.05.2014 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa detvapatrik »

bajo777 napísal:
co sa tyka vyberu servisu, vobec neplati, ze musis chodit len do autorizaku, tusim sa to vola blokova vynimka ? vdaka nasej milovanej EU :300f:

Bloková výnimka - legislatívna úprava Európskej komisie č. 461-2010
sa mimo iného týká aj možnosti servisu a údržby nových vozidiel v záruke v nezávislých autoservisoch a jasne definuje, že záručná doba nesmie byť viazaná na opravy a prehliadky v značkových autoservisoch a použitie originálnych náhradných dielov.
Vozidlo v dobe platnosti záruky nemusí byť opravené len v autorizovanom servise (okrom výmeny a opravy dielov s výrobnou vadou a zmluvných záväzkov).
Výrobca nesmie odmietnuť uznať záruku v prípade, že zákazník nechal opraviť svoje vozidlo v nezávislom servise pri dodržaní všetkých výrobcom určených servisných podmienkach a použitiu originálnych alebo kvalitatívne rovnocenných dielov. :41c2:
O tomto presne som pocul aj ja len tazko povedat ci to aj plati. Asi to spravim tak ze si od nejakeho znameho co ma nejaky vacsi servis dam orazit servisku a nech tam poznaci ze dodrzal postup a dal original filtre aj olej a na dalsiu prehliadku o 8 mesiacov [cize po 24 mesiacoch od kupy auta] pojdem do origo Land roveru
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

detvapatrik napísal:
erikfrog napísal:To by som chcel vidiet kde naratali 450€ za dve hodiny roboty + 2x filter a olej....
Cista zlodejina.
No podla mna by tam ani hodinu nemal co robit mechanik preto aj mne tych 450 sa zda dost ale keby som vedel ze ta zaruka bude platit dalej tak by som tyh 450e ozeliel.
Objednal by som si OE filtre + Olej a dal im to tam. Na servisnu prehliadku maju normu casovu ako aj presny zoznam ukonov. Tu pracu by som im bol ochotny zaplatit. A na 450 sa nedostanem ani nahodou.
achiles1919
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20.02.2014 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achiles1919 »

Ja mam zrejme obdobny problem zatial to mam presvihnute o 2 mesiace tiez auto s 5rocnou zarukou . Mam to vsak jedno ale a to to ze predajca mi povedal ako to robia ich zakaznici aby namiesto 5 garanciek absolvovali len 4 to formou ze auto beru do servisu vzdy po roku a 3 mesiacoch tak sa necham prekvapit . Samozrejme nejedna sa to pri presvihnutych km .
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Ako je to s autami, ktore maju elektronicku servisku? Ako autorizaku dokazem, ze som pravidelne chodil na prehliadky v inom ako autorizovanom servise?
detvapatrik
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.05.2014 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa detvapatrik »

ja mam tiez elektronicku. No dokazes to tak isto ako ked ti ma dat ten neautorizak peciatku do servisky tak ti da peciatku a doklad na fakturu. Aspon ja si myslim. No unia neunia pochybujem ze by mi to uznal autorizak ze si prehliadku spravim inde ako u nich

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných