presny postup ako prihlasit ukradnute a vratene auto

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

solide
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 31.03.2006 10:29
Zdieľať na Facebook

presny postup ako prihlasit ukradnute a vratene auto

Príspevok od používateľa solide »

Ahoj pred pol rokom mi ukradli auto, ktore som mal havarijne poistene. Teraz mi auto nasli s tym, ze auto ma prerazene VIN. Chcem sa spytat, aky je teraz presny postup, co vsetko treba absolvovat a kolko to stoji aby som mal opat auto legalne na svoje meno? Neporadi niekto, presne ako postupne co vsetko treba spravit a co to stoji? Uznesenie o vrateni auta uz mam, auto mam bez spz v garazi. Dakujem J
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kopu zbytočných vybavovavčiek a problémov pri ceste do zahraničia. Ja by som to predal tak ako je...
solide
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 31.03.2006 10:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa solide »

Dakujem za radu, ale auto bolo dost drahe a s tymto handicapom by som ho uz nikdy nepredal za normalny peniaz a mam k nemu svoj vztah, tak si ho necham . Neporadi niekto presne ako na to? J
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

cinkni policajtom a oni ti daju presny zoznam veci, co musis spravit. Ci to ti len tak vratili auto, ze tuna ho mate, uz je to odteraz vas problem? Si sa na to mal pytat vtedy.
Ked si spomenul tu havarijku, tak asi tusis problem s tym, ze ti poistovna uz dala peniaze za kradez a teraz by ich mozno chcela naspat. Tak aj to si over, aby si sa neprepocital.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Aj ja som toho názoru ako pidizvi-nech Ti to povedia tí u ktorých budeš auto prihlasovať...
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Niekde som počul neviem či je to pravda, že pri krádeži auta poisťovňa čaká na plnenie až jeden rok. Tá doba je stanovená na nájdenie auta.
lajko22
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 01.06.2010 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lajko22 »

Sa mi zdá, že ak máš od vozidla TP, teda nieje vyradené z evidencie mal by si ísť na STK-KO, kde by mohli teoreticky prideliť a vyraziť nové číslo na kasňu- myslím, a následne by malo prejsť KO-neviem, a s papiermi na DI. Treba sa it spýtat aj na stanicu KO, mali by to vedieť. Chod sa spytat aj na OU-odbor dopravy.
lauryl
Príspevky: 338
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Nemusi sa čakať rok. Ak to je na skrátenom vyšetrovaní a máš normálnu poisťovňu (rozumej nie tie ktorých riaditeľ je každú chvíľu v smotánke aj s drahou) tak to ide relatívne rýchlo.

Neviem ako prihlásiť, ale ak je už vyplatené, tak by som ho obišiel oblúkom a nech si ho príde poisťovňa zobrať.

Ak ho miluješ, tak si kúp druhé také isté.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ved snád už dávno používaš iné auto, kto by rok čakal či sa nájde, alebo čakal na peniaze, to nájdené jednoducho predaj

Tým čo teraz jazdíš ti určite tiež prirástlo k srdcu
detvapatrik
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.05.2014 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa detvapatrik »

originalita, ziadost na ministerstvo o pridelenie nove VIN. Vyrazenie VIN na originalite a nasledne znovuzaevidovanie na fizliarni. Parkrat ma to uz cakalo ale vzdy som to radsej dal niekomu vybavit lebo mam uz aj bez toho dost sedivych vlasov. Ked lepsie pogooglis najdes na nete presne co ti treba je to taky zakon a dost tazko sa hlada ale istotne na nete je
detvapatrik
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.05.2014 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa detvapatrik »

z vlastnej skusenosti viem ze taketo auta odpredava priamo poistovna tak tiez neviem ako ho mozes mat doma ak ti ho zaplatila
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ja viem tiez ze rok ma policia na vysetrovanie a potom to uzavru.a pojistovna az potom plati.nasli ho za pol roka cize ak mas tp nic sa nedeje.chod na di ze chces spz nahodis a jazdis.ved auto je tvoje len podla vin urcili majitela cize niekde to vin bude ja by som nic neriesil.policia preukazala ze je tvoje.len si chod pre spz.
detvapatrik
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.05.2014 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa detvapatrik »

seven ale to nefunguje ako v rozpravke. Auto je vyradene z evidencie tak ako mu mozu dat spz?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no ale kto ho vyradil?ved trva to rok to vysetrovanie.a auto sa naslo.ale ok tak idem ho prihlasit ako kazde ine ale s tym papierom od policie ze ho vratili a doteraz bolo v prevadzke cize ziadne ko.ved podla vin nasli majitela.a poplatky sudnou cestou tahat od zlodeja.cize doterajsi majitel.a pekne zacat vysetrovat ktory DI na toto vydal spz a tp.
detvapatrik
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.05.2014 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa detvapatrik »

si sa zase predavkoval? Ake vin tu stale miesas? Vin je pozmenene, auto mu vratili lebo ho spoznali na zaklade niecoho ineho [kody alebo nieco take] Na originalitu musi ist aby ho stotoznili ze je to ozaj to vozidlo a aby mu ministerstvo mohlo schvalit pridelenie noveho VIN

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný