prepis po dedičskom - lehota

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vjetar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.01.2013 19:24
Zdieľať na Facebook

prepis po dedičskom - lehota

Príspevok od používateľa vjetar »

Zdravím Vás. Chcel by som sa opýtať. Aká je lehota na prepis po dedičskom konaní. Totiž zdedil som auto a keďže nie je pojazdné, po dedičskom som ho ešte neprepísal. Boli aj zdravotné problémy tak som sa tomu nemohol venovať. Pôvodne som ho chcel rozobrať, čo sa dá popredať nadrobno a zvyšok do šrotu. Len teraz mám príležitosť to predať v kuse. Má to ešte platné stk ek aj pzp. Len teraz neviem či pri prípadnom prepise nebude nejaká pokuta alebo problém../.napr. v podobe KO./.. z dôvodu prekročenej lehoty.... Od dedičského už je to cca 5-ty mesiac. Ďakujem za rady a odpovede.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

30 dní je lehota na zápis zmien...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico - jazdil som s autom , ktoré bolo písané na mrtveho príbuzného 4 roky a absolvoval som aj STK a nič sa nedialo.
Inak ak by boli takéto priestupky nejako lahko zistitelné a pokutovatelné , to by si ešte len Robertko namastil bruško.
Opýtam sa ešte zadávatela - na kerého oného ste auto dávali do dedičstva??? Ved to je spotrebák ako pračka alebo chladnička. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Ja by som sa spravil sprostý , išiel znova za advokátkou aby mi napísala novú kopiu osvedčenia (lebo original nedávaš) ,ale s čerstvým dátumom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

oco 13 - bola nedela však si si niečo chlupol ináč prečo tam je ten politický podton a rada ziadna
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: Opýtam sa ešte zadávatela - na kerého oného ste auto dávali do dedičstva??? .
no zrejme sa nevedeli dohodnut tak to za nich musel spravit niekto druhy.ono ludia sa menia hned ked sa jedna o prachy.ja som sa s bratom dohodol hned.pozemok polovica tvoja polovica moja.ak nemas flek kludne zaparkuj auto na mojom.zdedili sme auto.kazdy mal pritom svoje ale to zdedene uzival ho jeden aj druhy a komu sa co pokazilo dal opravit.ziadne ze ty si na tom jazdil 3 mesiace v zime a teraz mne po- 50 km odisla spojka.opravit.na mna vyslo menit olej brzdy ok zaplatim.auto bolo gratis a uzivali sme si ho ako sa komu hodilo pzp stk ek na polovicu.gumy sli podla toho kto viac jazdil.zvysok kazdy platil co na koho vyslo.ziadne odrbavacky.prachy za predaj inkasoval ten kto to predaval a mal s tym starosti.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

oco13 napísal:Cico - jazdil som s autom , ktoré bolo písané na mrtveho príbuzného 4 roky a absolvoval som aj STK a nič sa nedialo.
Inak ak by boli takéto priestupky nejako lahko zistitelné a pokutovatelné , to by si ešte len Robertko namastil bruško.
Opýtam sa ešte zadávatela - na kerého oného ste auto dávali do dedičstva??? Ved to je spotrebák ako pračka alebo chladnička. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Ja by som sa spravil sprostý , išiel znova za advokátkou aby mi napísala novú kopiu osvedčenia (lebo original nedávaš) ,ale s čerstvým dátumom.
Teraz už to bude ťažšie takto jazdiť polícia dostala inteligentné autá, načíta tvoju špz a hneď má všetky informácie o aute a majiteľovi auta.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

polícia dostala inteligentné autá
Kolektivne IQ v policajnom zbore sa konecne dostalo na dvojciferne cislo?
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

oco13 napísal: Ja by som sa spravil sprostý , išiel znova za advokátkou aby mi napísala novú kopiu osvedčenia (lebo original nedávaš) ,ale s čerstvým dátumom.
Braga - toto nie je riešenie?? ja myslím že jediné možné okrem KO
FERO321 - ja nijako nechcem zatajovať majitela auta a čo keď policajt zistí , že majitelom je moja mama??? umrela?? ano ,prebieha dedičské konanie. Žiaden zákon nezakazuje používať auto alebo majetok zomrelého po jeho smrti. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Šiel by som sa spýtať na ten DI,kde ho budeš prihlasovať,keďže podľa mnohých reakcií tu na fóre je všade všetko inak...
...Asi sa podľa mňa nevyhneš KO a potom by to už nemal byť problém a ak áno,tak Ti dajú vypísať čestné prehlásenie kde uvedieš dôvody omeškania...
zuzu2
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzu2 »

Nestrašte chudáka hneď KO-čkou. Lehota na vykonanie akejkoľvek zmeny je 15 dní. V tomto konkrétnom prípade záleží vyslovene na konkrétnom človeku pri okienku, ako sa k tomu postaví. V niektorých okresoch takéto oneskorenia vôbec neriešia. Tam kde to riešia to berú ako priestupok a postupujú dvomi spôsobmi: buď ti dajú ako priestupcovi podpísať napomenutie, alebo v tom úplne najhoršom prípade zaplatíš pokutu. Nepoviem Ti presne, aká maximálne môže byť jej výška, ale zatial som bol svedkom len 20-eurovej. To je tiež výnimka, lebo je to pre policajta zbytočné papierovanie. Takže žiadna KO, normálne si vypíš žiadosť, vezmi zápisnicu z dedičského konania a choď vybavovať.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Zdedil auto ale asi nebolo este z mrtveho odhlasene na dedica na di.potom sa nic nedeje.prihlasim na seba a potom hned na kupcu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných