prepis auta odhlasenie a prihlasenie vozidla

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

12volodja
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

prepis auta odhlasenie a prihlasenie vozidla

Príspevok od používateľa 12volodja »

Neviete mi niekto poradiť ako je to s odhlasenym vozidlom ak som ho predal, prepisal som auto na ineho majiteľa,ale ten mi ho vrátil, no vozidlo je stále odhlásené a prepísané na druhého majiteľa, ktorý si ho neprihlási, môžem mať osobne z toho nejaký problém ja?
Ďakujem za odpovede. :zg282:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pokial ho zošrotuješ tak ani nie...
Ak ho chceš používať tak : DI a storno odhlášky
12volodja
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 12volodja »

ja ho nechcem použivať ale predať na sučiastky
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Môžeš sa tvariť akože si sa toho auta zbavil predajom a čo sa s ním dalej dialo teba už nezaujíma
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

napis preco ti ho vratil.a ak ho nechces nemohol si spustit z ceny?ved zbavim sa trapenia.rozpredanim na diely zarobis prd motor-prevodovkaa na vrakovisku moze byt problem.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Podla súčasných zákonov sa motorové vozidlo po ukončení jeho životnosti NEDÁ a nesmie predávať "na súčiastky". Aby mohlo byť vozidlo vyradené z evidencie , je držitel povinný toto odovzdať na ďalšie "ekologické" spracovanie. Tak znie litera zákona. Ak vozidlo neodovzdáš , nedostaneš papier o zošrotovaní a teda vozidlo bude naďalej v evidencii na DI . Z čoho ti vyplýva povinnosť platiť ďalej pzp a absolvovať EK a STK. OÚ odbor dopravy za neabsolvovanie EK a STK v stanovenom termíne bude zasielať pokuty 165€ za každú , tak isto poisťovňa si PZP môže vymáhať prostrdníctvom exekútora. :40bd: :40bd: :40bd: lol lol lol lol
Ešte máš chuť predať vozidlo na súčiastky????? :40bd: :40bd: :40bd: lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Nájdi niekoho kto ti vie vybavit papier že auto bolo zošrotované a máš pokoj.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ale ved on ho predal a odhlásil na nového majitela (to že ho zobral späť je len medzi nimi dvoma), on si úlohu splnil a čo s ním dalej urobil neurobil nový majitel ho netrápilo, on akože nevie o tom že ho na seba nakoniec neprihlásil
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Skopírované

Príspevok od používateľa Atlas »

12volodja napísal:Predal som vozidlo, na polícii som ho odhlásil na nového majiteľa , nový majiteľ mi vozidlo vrátil, chcem si auto nechať, PZP bolo zrušené na základe odhlásenia na nového majiteľa, keď podám storno odhlášky, vydajú mi technický preukaz ak nemám PZP?
A ak mi nevydajú TP odhlásia neskôr aj vozidlo?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Preboha čo riešiš, ved to vozidlo nemá PZP lebo ho zrušili, ty si ho odhlásil - svoju povinnosť máš splnenú, čo viac by si chcel ked ho chceš rozpredať ?

Skrátka sa tvár ako keby to vozidlo nový majitel na seba prihlásil a ty predávaš len náhradné diely ktoré ti ostali
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

a este si poriadne nacvic mimiku, nauc sa vrieskat ako cigan, lebo ak si myslis ze na sude (kam to urcite casom dospeje ak nebude nikto platit pzp) uspejes len s takymto tvrdenim tipujem ze si este nedochodil ZS. ako predavajuci mozes mat zmluv kolko chces s kym chces, majitelom auta (aj so vsetkymi povinnostami) je ten koho eviduju fizli, alebo ten koho urci (v pripade sporu) sud.
Naposledy upravil/-a sbf v 19.07.2013 08:13, upravené celkom 1 krát.
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

oco13 napísal:Podla súčasných zákonov sa motorové vozidlo po ukončení jeho životnosti NEDÁ a nesmie predávať "na súčiastky". Aby mohlo byť vozidlo vyradené z evidencie , je držitel povinný toto odovzdať na ďalšie "ekologické" spracovanie. Tak znie litera zákona. Ak vozidlo neodovzdáš , nedostaneš papier o zošrotovaní a teda vozidlo bude naďalej v evidencii na DI . Z čoho ti vyplýva povinnosť platiť ďalej pzp a absolvovať EK a STK. OÚ odbor dopravy za neabsolvovanie EK a STK v stanovenom termíne bude zasielať pokuty 165€ za každú , tak isto poisťovňa si PZP môže vymáhať prostrdníctvom exekútora. :40bd: :40bd: :40bd: lol lol lol lol
Ešte máš chuť predať vozidlo na súčiastky????? :40bd: :40bd: :40bd: lol lol lol

Vidíš, to sú tie paradoxy. Pretože ak máš trošku vážnejšiu škodu a poisťovňa ti to určí ako totálnu škodu, vyplatí ti len časť hodnoty auta a so zvyškom sumy ťa pošlú do prdele, lebo že si to máš rozpredať na ND, aby sa ti vrátila celá hodnota auta.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To lauryl : a práve takýto dopis od poisťovne , treba použiť ako hlavný dôkaz pri žalobe proti nej. Ja by som to definoval , že poisťovňa ktorá mi káže predať auto po totalnej škode na ND , nie je oprávnená podnikať na Slovensku , pretože nepozná zákony tejto krajiny.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xpetrix
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 28.06.2008 22:15
Bydlisko: Stara Lubovna
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xpetrix »

oco13 napísal:Podla súčasných zákonov sa motorové vozidlo po ukončení jeho životnosti NEDÁ a nesmie predávať "na súčiastky". Aby mohlo byť vozidlo vyradené z evidencie , je držitel povinný toto odovzdať na ďalšie "ekologické" spracovanie. Tak znie litera zákona. Ak vozidlo neodovzdáš , nedostaneš papier o zošrotovaní a teda vozidlo bude naďalej v evidencii na DI . Z čoho ti vyplýva povinnosť platiť ďalej pzp a absolvovať EK a STK. OÚ odbor dopravy za neabsolvovanie EK a STK v stanovenom termíne bude zasielať pokuty 165€ za každú , tak isto poisťovňa si PZP môže vymáhať prostrdníctvom exekútora. :40bd: :40bd: :40bd: lol lol lol lol
Ešte máš chuť predať vozidlo na súčiastky????? :40bd: :40bd: :40bd: lol lol lol
Výška pokuty je určená zákonom, obvodný úrad dopravy ju nemôže znížiť ani zvýšiť. Za nedodržanie lehoty TK je to 166 €, za EK tiež 166 €, teda spolu až 332 eur.
Lancia Phedra Emblema 3.0i V6 150 kW AT
intel4004
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 15.11.2010 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intel4004 »

Odporucil by som spravit takuto klučku, rozobrať motorovu časť aj veci z vnutra, odtiahnuť auto na kraj cestyna druhy deň ecer prist rozbiť okno a na treti deň zavolať policiu a odťahovku, samozrejme o spraviť tak aby to nik nevidel, nahlasis ze sa ti pokazilo auto a dokial si zohnal peniaze na odtah ti ho vykradli, samozrejme nesmies podat trestne oznamenie na neznameho pachatela aby to nezacali vysetrovat.budes mat vsetko zdokladovane a s reciklaciou si lamat hlavu nemusis, neodbiju ta s tym ze ti nieco chyba

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných