Prepis auta do iného okresu (nový zákon 2016)

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

prokoppd
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.07.2014 16:31
Zdieľať na Facebook

Prepis auta do iného okresu (nový zákon 2016)

Príspevok od používateľa prokoppd »

Zdravím. Potreboval by som poradiť.
Predal som auto novému majiteľovi, s tým že ho pôjdem odhlásiť s velkým techničákom a ten mu potom pošlem aby si ho mohol prihlásiť. Problém je že som nevedel o novom zákone že pri odhlásení musí byť aj nový majiteľ, alebo musím mať splnomocnenie. To by nebol problém aby mi to splnomocnenie poslal, ale problém je že pri predaji auta som mu nechal malý technický OEV časť I (cipová karta) Logicky som myslel že ho musí mať pri sebe keď s autom chce jazdiť. Lenže vraj pri odhlásení musím odovzdať aj tú čipovú kartu. Tak teraz neviem či to mám risknúť a skúsiť odhlásiť len so splnomocnením, alebo neviem. Nechápem ako si auto môže odviezť domou keď by som si mal nechať všetky doklady.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

ako mi povedali v KIA ked som si chcel kupit auto, podakuj sa ficovy... :d :D
jancosko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 30.06.2016 10:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jancosko »

toto je co s debilny zakon zase. vrrr do riti aj s celym ficom..... :3020: :3020: :3020: :3c90: :3c90: :3c90:
misolm01
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.06.2016 08:45
Zdieľať na Facebook

cast. I

Príspevok od používateľa misolm01 »

Splnomocnenie kazdopadne od neho potrebujes a plastovu karticku Cast.I - napis cestne prehlasenie ze si ju stratil, to im odovzdaj ked budes davat Cast II. na zapisanie noveho majitela. Novy majitel nech ju potom znici (Cast.I)! Hotovo.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Chorý štát a úradníci ktorý vymýšlajú také zákony ktoré nútia človeka odrbávať pomali aj samého seba ráno na hajzli. By ma zaujímalo aký mali myšlienkový pochod a ako si celý predaj vozidla z okresu do okresu predstavovali uskutočnovať v praxi. Banda tupých hláv !!!
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

prokoppd napísal:Nechápem ako si auto môže odviezť domou keď by som si mal nechať všetky doklady.
Je to jednoduche. Pre predaji si kupujucemu nemal dat ani karticku ani velky technicak. Vsetko si si mal nechat a dat mu iba fotokopiu toho velkeho technicaka (aspon nieco). Ked som ja pred neviem kolkymi rokmi kupoval auto (tiez z ineho okresu) z autobazaru, tak tam mi tiez dali len fotokopiu a original mi potom poslali postou po odhlaseni. Ked som teraz nedavno to iste auto predaval, spravil som to uplne rovnako, tiez som mu dal iba fotokopiu.
Ved je to jednoduche a logicke. Ked by ho cestou zastavili policajti, tak sa preukaze kupnou zmluvou, ktoru v tom case predsa musi mat pri sebe. Kazdemu policajtovi predsa musi byt jasne, ze ked to auto prave kupil, tak u seba nemoze mat doklady, pretoze ich predavajuci potrebuje na odhlasku. Jedna vec nemoze byt fyzicky na dvoch miestach sucasne.
HOTOVO...
Naposledy upravil/-a mravecm1 v 30.06.2016 12:56, upravené celkom 1 krát.
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Ano, ale o to nejde. To je len take symbolicke. Podstatne je mat tu kupnu zmluvu. A tu vtedy predsa musis mat ;)
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...No bohužiaľ to policajtom jasné nieje a držia sa vyhlášky...Vodič je povinný mať pri sebe atd atd...
...Inak platí čo Ti napísal uwa...........
...Alebo pri prihlasovaní ju môže kľudne aj odovzdať s tým,že ju našiel zapadnutú v aute niekde pod sedačkou a oni to v PC poznačia že odovzdaná,aspoň budeš mať istotu,že nebude nikdy zneužitá.../mám aj s tým zlú skúsenosť/...
stefi407
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 21.02.2007 09:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefi407 »

Nechápem, prečo Ti so splnomocnením nemôže poslať aj čip. kartičku.
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

To je tiez velmi dobra poznamka :d :D
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Jednoduché prečo nechce-lebo papiere tam-späť-týždeň...A on chce na ňom jazdiť,predsa ho nekupoval aby sa naň týždeň pozeral...Aspoň mne by to vadilo...A chce ho vyskúšať poriadne,kým sa neprepíše aby zistil prípadné závady...
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

jancosko napísal:toto je co s de*** zakon zase. vrrr do riti aj s celym ficom..... :3020: :3020: :3020: :3c90: :3c90: :3c90:
s tym sa da suhlasit le len z casti, ono tu bolo dost podvodnikov co na nic netusiacich ludi odhlasovali auta, stacili im ich udaje co niekde ziskali, auta potom predavali na suciastky a ludom chodili domov pokuty za prepadnutu stk, ek, poistku a neviem co este, na jedno dievca tak niekto odhlasil cca 30 aut........
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
stefi407
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 21.02.2007 09:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefi407 »

VOJTO55, prečo by nemohol jazdiť aj bez čip. kartičky, len s kúpno-predaj. zmluvou. Máš s tým osob. skúsenosť. Ak je kupujúci normálny, tak mu obratom pošle tú kartičku a nikto si nemusí vyrábať žiadné problémy, ani si nič vymýšľať.

jaster-83 je to tak, ako si napísal.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

Bez dokladov o vozidle by som nejazdil...KP zmluva nieje pre policajta ŽIADNY doklad a to nehovorím,keby sa niečo stalo...
stefi407
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 21.02.2007 09:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefi407 »

Tak potom vysvetli, ako má odísť kupujúci domov (na odťahovke?) keď predávajúci pri odhlas. vozidla je povinný predložiť tieto doklady.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných