Prepis auta a nasledna odhlaska na ineho majitela - exekucia

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

goldman5
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02.03.2009 15:43
Zdieľať na Facebook

Prepis auta a nasledna odhlaska na ineho majitela - exekucia

Príspevok od používateľa goldman5 »

Ahojte. Mam taku otazocku :
Kupil som auto od pana ( volajme ho B a je z GALANTY )
Pan B kupil auto dva dni pred mojou kupou od pana A ( z Bratislavy ) s cielom kupit lacno a predal drahsie.
13.08 spravil odhlasku pan A z BA na pana B z GA, ten vsak zatial auto neprihlasil naseba - a potom neodhlasil namna. Auto ma SPZ stale BA kedze nebolo este prihlasene povodnym majitelom avsak on ho medzi tym mne predal, a chce ho v pondelok prihlasit naseba a zaroven odhlasit namna (som z BA) , lenze zisitl som skutocnost ze pan B ma exekuciu v zdravotnej myslim aj to priznal. Otazka znie: Ked pride na DI prihlasi si auto ci bude mozne ho ihned namna odhlasit ci sa to zablokuje v systeme alebo len vtedy ak je exekucia uvalena na auto, lenze on to auto kupil dva dni pred mojou kupou ci otom exekutor uz vie alebo ak ma hocikdo exekuciu ale nema uvalenu na auto ci moze spravit itak namna odhlasku. Snad som to napisal aspon troska zrozumitelne. Dakujem za rady.
goldman5
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02.03.2009 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goldman5 »

To auto uz je kupene na normal kup.pred.zmluvu :-/
A pan A teda povodny majitel nieje zrovna ochotny zrusit odhlasku.
Ale tak pokial nieje exekucia na auto a ten pan B ho ma len par dni a este nieje prihlasene mala by sa dat spravit odhlaska namna aj cez neho nie? Lebo co som cital vsade pisu ze na auto musi byt uvalena exekucia lenze on to auto ma par dni aj to este nieje doprihlasene naneho na pana B a ten ho ma odhlasit namna.

Jasne ze keby viem ze aka je situacia tak auto vobec sa nekupi len sa pytam ohladne tej exekucie ako to chodi
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Exekútor nemá odkiaľ vedieť, že si osoba B kúpila auto. Pokým sa exekútor neobráti na dopravný inšpektorát s požiadavkou na zistenie, či povinný vlastní automobil a na jeho následné "zablokovanie", tak prepis možný bude.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Pokiaľ má pán B exekúciu,tak už je to problém !!!
...Takže zostáva JEDINÁ možnosť-pán A v Bratislave by "mohol" zrušiť odhlášku-stojí to asi 3.50 eur,auto znovu prihlásiť na seba a hneď odhlásiť na iného majiteľa-zadávateľa témy...
...Myslím,že iná možnosť NEEXISTUJE :3020: :3020: :3020: :3020:
fernando
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.01.2007 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fernando »

......po dohode s pánom A na malé tlačivo na ODI -neuskutočnený predaj a znova odhláška na nového majiteľa/zadávateľ témy/.
........ak pán A nebude ochotný ani schopný tak potom pán B nech urobí prihlásenie vozidla na seba a hneď odhlásenie vozidla na nového majiteľa/zadávateľa témy/
.......aj keď pán B je zadľžený a má exekútorov nevadí to nakoľko exekútor priebežne kontroluje a zisťuje a následne žiada o blokácie......napr.aj v evidenciach mot. vozidiel a je nepravdepodobné,že by to stihol stopnúť počas prihlasovacieho úkonu na ODI
.......najlepšia a najlacnejšia ako aj najrýchlejšiaje tá prvá možnosť s pánom A nakoľko ako som sa dočítal obaja ste z Bratislavy............
........keď sa to autko pokazí alebo sa vyskytne dajaká skrytá závada alebo ešte niečo horšie potom začne len sranda pán A???? ...alebo pán B?????????-.,aleto už je na inú tému. :3035:
goldman5
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02.03.2009 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goldman5 »

Ten pan A je neochotny aj ked som mu ponukol za to odmenu za ochotu tak nechapem ho. A ta druha moznost prave to ci to hned v systeme nevyhodi ze ma exekuciu aj ked ho prihlasi na par minut a hned odhlasi ci to uz nieje dako evidovane ze daka databaza alebo co a hned vyhodi ze ma exekuciu a hned mu zakaze narabat s autom :-/ Dufam ze to je tak ze by sa na to neprislo hned :-/ Ale vdaka za odpovede.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Som si istý že exekútor v záujme svojho zárobku už patričné kroky podnikol... :zg282: :zg282: :zg282: :zg282: :zg282: :zg282: :zg282:
...NECHÁPEM že dotyčný pán A nieje ochotný to urobiť keď vie v akej situácii si sa ocitol...Už to by mi bolo divné,že pán B predáva auto ktoré ešte nemá ani prihlásené...
...Potom daj vedieť,ako si dopadol... :2f93: :2f93: :2f93: :2f93: :2f93: -dúfam že takto...
fernando
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.01.2007 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fernando »

........nemusíš sa báť nie je žiadna evidencia popredu u exekútorov smerom k ODI.
..........dohliadni si na to a choď na ODI s tým pánom B prihláška 66e a následne odhlásenie na teba zdarma jedným úkonom a poistku PZP resp.návrh poistenia maj už na seba pri prihlásení aj odhlásení.
........ak to bude robiť pán B bez teba na ODI daj mu peniaze až po úkone kde sa uvidíš v TP zapísaný/odhláška/.
.........veľa zdaru nie je to taký problém......pre teba výhoda,že pokiaľ si mu to nevyplatil ty si pán :28b7:
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...fernando-no niesom si istý...konkrétne mne sa stalo,že pôvodný majiteľ riadne na mňa odhlásil auto,prišiel som na ňom domov a o dva dni som ho šiel prihlasovať.Dal som všetky papiere a za chvíľu ma volá policajt k okienku že na auto je exekúcia !!! Tak mi vrátil papiere a poslal ma si to vybaviť...Musel som si zistiť ktorý exekútor to je,povedal mi výšku exekúcie-našťastie to bolo LEN 85 eur /nedoplatok v Sociálnej poisťovni/,to som vyplatil pretože som volal predávajúcemu a ten ma odje... s tým,že ho to nezaujíma,potom odfaxovať exekútorovi potvrdenku a poprosiť ho aby predmet exekúcie čiže auto odblokoval a až tak som si ho šiel prihlásiť...!!!
...Trvalo to cca 2 týždne...
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Goldman, mna by len zaujimalo, ako si zistil ze ma exekuciu... Ved ked ma niekto len nedoplatok ktory si ty vylustrujes cez net, to este neznamena ze ma hned exekuciu...
goldman5
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02.03.2009 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goldman5 »

Tak podla mena atd som si ho nasiel dlh na poistke ci zdravotne a nasledne som sa ho na to spytal co je natom pravdy priznal ze ma tak preto sa tu pytam ako to asi je :-/
Pokial ho nema prihlasenie dlhsie alebo nepride nan exekutor tak by to malo udajne preist vpohode odhlaska namna ale neviem neviem ako to maju policajti vedene. AJ ked este pan B nema to prihlasene , exekutor by otom este hadam nemal veduet aj ked uz je to 7-8 den po odhlaske pana A na pana B. A tiez nechapem tu neochotu toho povodneho , clovek by aj za ochotu zaplatil len neh mam istotu ale ked je niekdo ze nie tak mi to pride divne ale zase ,,pan" A urcite exekuciu na auto nemal kedze odhlaska prebehla v pohode na ,,pana" B, tak neviem uvidim. Skusim este na DI sa inspektorate sa informovat a riadne to vysvetlit, lebo neviem ci to predtym panko z DI spravne pochopil tak ze pokial je exekucia neprepise to dalej ale ci to nie az vtedy ak to blokne exekutor ...
goldman5
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02.03.2009 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goldman5 »

VOjto: Predavajuci mal exekuciu a odhlaska sa mu ako podarila ?
Jedine ze by nastala v case tych dvoch dnoch co si ho mal nie,... ? :41c2:
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

obidi pana B a rovno si to prihlas na seba. Odhlaska sice je na nejake meno, ale to sa uz podla mna pri prihlaseni nekontroluje, ci je to rovnake meno. Je to len pre pripady, ked by auto ostalo neprihlasene, tak by hladali toho, na koho bola spravena odhlaska.
Cize sa len dohodni s panom B, ze on nech nerobi prihlasku, sprav ju rovno ty.
Inak ta kupnopredajna zmluva medzi tebou a panom B musi byt riadny bordel, ked on to auto nemal na seba pisane v tom case.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...pidizvi-to sa v žiadnom prípade NEDÁ !!!
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Dufam ze sa nejedna o jednu fabiu tu na bazare.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných