Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Alex174
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.01.2022 20:12
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa Alex174 »

Neškodi motoru ak tankujem stále plnú nádrž klasický benzín, nie prémiový a výjazdim tu plnú nádrž za mesiac?
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa fzubaty »

seven549 napísal: 19.03.2023 22:07 to ty tu akoze hajis co novy slovensky svet?
Ano. Od ludi podobnych tebe.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa herin »

Ano všetko sa berie z rovnakej čerpačky v rafinériach ..neviem ale asi mnohým potom neslúžia oči ked si pozru toto...každá nafta iná vrstva usadenín a aj iná farba...
https://www.youtube.com/watch?v=2KlRrrMY3lk&t=4s
https://www.youtube.com/watch?v=Qt86T7jy0RQ
https://www.youtube.com/watch?v=T2BI15P7-w8
ani netreba nič dodať...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa oco13 »

Herin - treba dodať že pravdu majú obe strany. Nafta ako surový základ sa berie z jednej točky v rafinerke. Každý vodič cisterny má, ale zo sebou malé kanistre aditív, ktoré potom pridáva do nadrže pri prečerpávaní. čo pumpa to iné aditíva a aj na jednotlivých pumpách podla druhu paliva sú zase iné aditíva. A ak máš kamarata u Klacsku (preprava phm) tak sa aditíva dajú aj vyšmeliť. Práve tie sú dôvodom rôzneho usadzovania nafty.
A ako perličku uvediem, že dve autá mi veselo jazdia na starý hydraulický olej z fabriky. Bez aditív raz za čas sa vyčistí sanie ladom (po demontaži) :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

PHM sa vozia aj z iných krajín, aj loďami.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo, ale vždy sa vozí surová nafta a surový benzín - aditíva pridáva až šofér pri tankovaní do nádrže priamo na čerpačke. Ako starý hajzel, šmelinar a zaškodník to viem. (lebo som kupoval aditiva od šoferov, teda nekupoval ale menil kvapalinu za kvapalinu)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco210
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 22.01.2023 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa laco210 »

Cize ja sa stanem soferom kamionu, ktory vozi paliva, rano idem do prace dnes veziem naftu, daju mi do ruky kanistre s aditivom, supnem ich do kabiny alebo priviazem niekde na auto a sup ho po surovu naftu, ktoru ja nasledne odborne upravujem pomocou kanistrov, ktore mi dali rano na vratnici? :)
Alex174
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.01.2022 20:12
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa Alex174 »

Už keď niekedy výnimočne natankovať prémiový benzín tak na ktorej čerpačke odporúčate?

Shell,Slovnaft,OMW ?

Vďaka.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...je uplne jedno,na akej čerpačke natankujes,niekto preferuje OMV,niekto Slovnaft,Shell...,pdstatne je,ze vzdy prides domov...
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ja som tankoval donedavna na OMV, ked bola akcia premiove palivo ze cenu obycajneho. A verte, ci neverte, ziaden rozdiel som si nevsimol. Cize sa vraciam k tomu, ze budem tankovat tam kde je to najlacnejsie.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa pogo-roll »

ziadny rozdiel si vsimnut nemozes tankovanie premioveho dieslu moze mat vyznam len z dlhodobeho hladiska ...
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa pogo-roll »

Alex174 napísal: 22.03.2023 06:41 Už keď niekedy výnimočne natankovať prémiový benzín tak na ktorej čerpačke odporúčate?

Shell,Slovnaft,OMW ?

Vďaka.
ak mas nepriamovstrekovy benzinak tak sa na to rovno vykasli na nejake "vynimocne natankovanie premioveho paliva" ak chces mat dobry pocit tak to je jedno kde to natankujes ... len ne tam kde oco13 handluje so soferom cisterny :40bd: :40bd:
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa fzubaty »

pogo-roll napísal: 22.03.2023 10:25 ziadny rozdiel si vsimnut nemozes tankovanie premioveho dieslu moze mat vyznam len z dlhodobeho hladiska ...
áno, prazdnejšiu peňaženku.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa pogo-roll »

mozno ano mozno nie ... v realnej prevadzke to nikto zmerat nemoze teda ostava bud veris "vyskumnikom" v slovnafte a budes tankovat premiu s dobrym pocitom alebo sa rozhodnes usterit s tym ze aj tak je to len marketing, nastastie sa kazdy moze rozhodnut sam podla uvazenia....
co sa tyka tej kvality nafty by som si ale nebol celkom isty ze vsade je resp bola rovnaka napr asi pred 10rokmi sa do X5ky tankovalo na lukoil a auto malo problemy so startom potom sa zacalo takovat na omw shell slovnaft a problem zmizol mozno to bola nahoda mozno na konkretnej pumpe šidili naftu neviem tankoval som tam aj astru aj DTI aj CDTI viackrat a problem nebol ...
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nie je nafta ako nafta.
Detto benzín.
Dodnes presne pamätám čerpačky, kde mi po natankovaní paliva motor o pár minút, či pár km zdochol a buď som musel na ceste vybrať palivový filter , ako tak očistiť bordel, alebo ísť okamžite do servisu, keďže mi pravidelne zdochynal, úplne neočakávane.
A to bola dokonca " prémiová" nafta... :3c90:
Čo nikdy nepochopím, niekto jazdí na aute, hoci aj ojazdenom , ktoré stálo aj 100.000 eur ako nové a potom špekuluje, ako ušetriť na tankovani10-15 eur...

Úplne dno, keď natankuje 5-10 litrov, čím si úplne zblne FAP/ DPF systém.

Kým bola Max motions z Rakúska, tá sa ako jediná vozila z Viedne, boli naftové motory a vstrekovače v bezpečí.
Dnes si Treba veľmi vyberať, kde, u akej čerpačky natankovať.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných