Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Alex174
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.01.2022 20:12
Zdieľať na Facebook

Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa Alex174 »

Dobrý deň.

Chcem sa opýtať či má niekto skúsenosť s tankovaním v Poľsku na čerpacke ORLEN s Prémiovým benzínom VERVA 98. Cena je tam 1.60€ za liter

Je to ako u nás 100 oktanový?
Má to nejaký efekt pre nový benzínový motor štvorvalec s nepriamym vstrekovaním?

Ďakujem pekne
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa autolaik »

Par krat som natankoval,rozdiel vo vykone ani vacsom dojazde som nezbadal. Do motorky na zimu pri dlhsom nejazdeni ho davam,uz len pre ten pocit ze mozno je "lepsi" ,viac vydrzi.
Pardon,este raz citam.. o polskom neviem nic,myslel som vervu u nas .
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa dudikopf »

Pre motor s nepriamym vstrekovanim nemusis tankovat premiovy benzin...hlavne ho obcas trochu vytoc a nejazdi na nizkych otackach. Skor sa ti odvadaci ked budes pouzivat vif letny a zimny a samozrejme kazdych 15tis menit olej.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa tuninka »

ODDÍL 1: Identifikace látky/směsi a společnosti/podniku
1.1. Identifikátor výrobku
Chemický druh : Směsi
Název : Bezolovnatý automobilový benzín BA 100 EVO plus
Obchodní název/označení : Bezolovnatý automobilový benzín BA 100 a BA 98

BA100 je podľa tohto to isté ako BA98
marekvt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 15.04.2012 09:39
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa marekvt »

Tankujem V PL na Orlen 95-ku plus VIF od nova.Je tam nejaký rozdiel v cene,ale hlavne je to E5.Tiež mám normálny 4-valec,nepriamovstrek.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa martincichy »

tuninka napísal: 19.03.2023 08:15
BA100 je podľa tohto to isté ako BA98
Viacero predajcov 100vku pouziva len ako marketingovy nazov, ktory s oktanmi nema nic spolocne.

Ale ty si pozeral Kartu bezpecnostnych udajov? Hladaj technicku specifikaciu. Tam najdes oktanove cislo. Oktanove cislo v KBU nenajdes.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Je to tak, ze sa nieco vola 100 neznamena ze to automaticky ma aj 100 oktanov
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa db69 »

jaster-83 napísal: 19.03.2023 13:35 Je to tak, ze sa nieco vola 100 neznamena ze to automaticky ma aj 100 oktanov
presne tak. Mňa pobavila reklamácia zákazníka ,že kúpil toaleťak s nápisom 400.a ked počital utržky bolo ich asi 280 . sme sa ujeb...i v sklade :40bd: normálne to oficiálne reklamoval. Na záchode nie si sám je tam s Tebou Harmasan"
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa seven549 »

benzin je vzdy rovnaky.95-98-100 vzdy take obycajne auto pojde rovnako.ale E5 urcite lepsi ako nase slovenske E10.tu E5 maju na stojanoch v ponuke vsade v europe E5 95-98 E10 95 98.ale my slovaci krajina slnieckharov pouze E10.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa db69 »

98 je E5 .napr na slovnafte
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

seven549 napísal: 19.03.2023 16:43 benzin je vzdy rovnaky.95-98-100 vzdy take obycajne auto pojde rovnako.ale E5 urcite lepsi ako nase slovenske E10.tu E5 maju na stojanoch v ponuke vsade v europe E5 95-98 E10 95 98.ale my slovaci krajina slnieckharov pouze E10.
Nie je to rovnaké. Neviem, načo tu stále a stále hovoríš veci, v ktorých sa nevyznáš....
Neviem, ako je to v Poľsku, ale viem presne, ako je to u nás, lebo som tie palivá - na rozdiel od všetkých internetových odborníkov - reálne rozvážal. Takže popíšem, aká bola situácia vtedy a aká je teraz:

Keď som to ešte robil, zavážali sme Shell, Agip a nejakých súkromníkov. Z 90% sa plnilo vždy v Slovnafte, kde sme brali úplne všetci. Boli len malé výnimky, napríklad ten Agip, ktorý nemal zmluvu so Slovnaftom, tak pre nich sa plnilo inde. V tom Slovnafte sme stávali na rovnakej lávke a brali z rovnakých plniacich ramien všetci, ktorí sme to vozili. Čiže napríklad Klacska, Bonifer, Transolut, Centunio, a bohvie aké ešte firmy tam brali. Jedinou výnimkou boli palivá Shell V Power Racing 100 a V Power Diesel. Tieto sme chodili plniť do Lobau pri Viedni. V diesli som rozdiel nevidel, ale pri benzíne BOL cítiť rozdiel, aj keď naozaj iba minimálny. Ale rozdiel tam proste BOL. Pri motorke som rozdiel nepocítil, ale to bude tým, že nie som Valentino Rosii, aby som rozoznal, či má motorka o 5% (alebo o koľko) vyšší výkon, alebo nie. Mimochodom, V Power Racing 100 aj ináč smrdel. Skôr ako riedidlo, než ako benzín a aj sa oveľa rýchlejšie odparoval.

Dnes je to inak, lebo treba šetriť :d :D V Power Racing 100 sa stále vozí z Lobau, ale V Power Diesel je už bežná nafta s pridanými aditívami.

Mimochodom, v Lobau je okrem Shell aj plnička OMV. Na tej Shell plní iba Shell, na tej OMV plnia úplne všetci :-)
Takže ak niekto povie, že keď natankuje na pumpe A, auto sa správa inak ako na pumpe B, verte mi, nie je to tým, že niekto má lepšie a horšie palivo. Všetko sa to berie z niekoľkých málo plničiek. Samozrejme, niekedy sa môže stať, že je niekde palivo lepšie alebo horšie. To ale nezávisí od značky čerpačky, ale od toho, akú kvalitu doniesla v ten deň loď do Slovnaftu.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa seven549 »

ale rafinerka je na to aby to spracovala rovnako.je jedno co lod donesie.

no a kvalita paliva zavisi od majitela benzinky.tam sa caruje vzdy.a tiez si myslim ze si moze kazdu druhu cisternu objednat odkoho chce.napr z bangladezu.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa fzubaty »

seven ak si uz mal 18 rokov, otrieskaj si hlavu o mur. Mozno prestanes v kazdej teme pisat pitchoviny.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Prémiový benzín v Poľsku VERVA 98

Príspevok od používateľa seven549 »

to ty tu akoze hajis co novy slovensky svet?si myslis ze sa nieco zmenilo ked majitelia cerpaciek su stale ti isty alebo len si spravili na inom mieste novu cerpacku?

ako sa to robilo v 90 rokoch?tolko vody liali do tych nadrzi az kym nekapali avie karosy liazy a neboli reklamacie ktore sa nedali nijako reklamovat.internet nebol tak rozbehnuty informacie nikto nikde nemal.vymozitelnost prava bola do roku 2004 nulova.a vsade boli len vyhovorky ja som taku naftu a spinavy benzin dostal uz zo slovnaftu stazujte sa tam.presna tak sa vyhovarali ako ked niekto doniesol ukradnute auto z nemecka a pouzil vyhovorku ja za to nemozem ja som take kupil musite do nemecka ja nic ja mam tri deti hladne.

az potom ked prisli tdi pd citlive na vodu tak sa to zlepsilo.a rok 2004 tak sa dalo niecim pohnut.

cele slovensko je rovnake na odrbavacky zakonmi ako aj cesko a balkan.

v polsku sa to riesilo ludmi nezaplatil si tak letela benzinova flasa cez okno do obyvacky a dotycnemu vyhorel dom.madari si to tiez riesili nejakym svojim stylom.ale slovaci su telce.veria vzdy na lepsi zivot.

pre zadavatela temy.neboj sa polskych paliv pokial tankujes na normalnej cerpacke nic nehrozi.a maju aj dobre motorove oleje maziva a pod vyrobky.

po 15 mesiacoch som lial do priesvitnej flase benzin 10 litrov z polska a zazrak sa stal ziadna biosomarina alebo nakondenzovana voda.normalne som to capol do auta a naschval na emsinu.preslo ako nic.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných