Predvolanie - mozne odobratie vodicaku

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

detvapatrik napísal:
halifaxs4 napísal:...a potom ma pustili bez znaciek dalej,ze sa nebudu pozerat...!!!
No ja by som im dal toto vyzrat. Oko za oko
no tak toto by som nerobil, lebo môže sa to obrátiť proti nemu.
detvapatrik
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.05.2014 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa detvapatrik »

no ak mu ozaj zoberu papiere tak uz sa moc nema co proti nemu obratit
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ale má, je rozdiel či ti zoberú na 6-mesiacov , alebo ti polovičku odpustia. A ak pôjde proti policajtom tak môže na odpustenie polky trestu zabudnúť.
gamavox009
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 25.08.2007 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gamavox009 »

Ridick030 napísal:Daj to do telky,tam z toho urobia takú drámu že aj Kaliňákovi slzička vypadne.
treba do dať do TV, najlepšie do Markízy, aj právnika si najať, aj Dr. Quinnovú. :3035:
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ja by som si dal este vyhotovit vypis,cas,trvanie telefonneho hovoru s tvojim otcom,aby to bolo autentickejsie.
NorbertC
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NorbertC »

kamo isiel by som za pravnikom, lebo na predvolani ta bude dusit vysvetlovat ko.... a ukazovat tabulky ako dobre si obisiel, takze prejednat s pravnikom a budes vediet na com si a to ostatne su len dohady
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

pravdu maju policajti, tak je kazda rada draha.Porad sa s pravnikom, zober vypis hovorov,spravu z nemocnice a priznaj vinu a syp si popol na hlavu.V ziadnom pripade sa tam nestavaj na zadne a nepoucuj ich, ze by otec prezil len kvoli tvojmu prichodu.A neskusaj spomenut telku,alebo noviny, lebo v tej sekunde ste skoncili!!! Cajti a tvoj pranik nie su citovo zainteresovani, tak ty si tam len zahryzni do jazyka a kajaj sa/presne tak ako keby si bol mniska/.Minimalne vyjdes s pokutou/ak ta nemaju v merku ako pekny kvietok/ a max. 6 mesiacov vodicak v cistiarni bez moznosti vratenia+mastna pokuta.Drzim palce otcovi.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...O ten vodičák určite prídeš,bohužiaľ to nijako nezmeníš :3020: Policajti by to zohľadnili /tú jazdu 74km/h a neplatné značky/len v prípade,keby si otca viezol...Tiež Ťa neminie ešte riadna pokuta !!!Viem,že sa Ti to ťažko číta,ale je to podľa zákona a žiaden právnik by Ťa s toho nevysekal...Ako píše FERO 321-po 3 mesiacoch požiadaš o vrátenie VP,nič iné s tým nespravíš :3020: :3020: :3020:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Aky ste tu vsetci frajeri to snad neni mozne co by to ludia chceli.pred rokmi jeden opity viezol zenu do nemocnice spravil kopec priestupkov a chcel odpustenie lebo slo o zivot.jasne ze prisiel o vodicak a mohol byt rad ze nedostal basu.zakon je zakon soferovalo sa auto bez platnych spz.to auto nemalo co robit na ceste.a este ze si mal nejake spz.ak by si nemal ziadne zakon pise jazda bez spz najvyzsi trest 2 roky v pastaku.to ako si myslis ze policajt uveri historke?nic nic nic.to ja si tiez sadnem do auta a budem vyvadzat.na buduce radsej nezastavuj a tahaj pekne do ciela.ak by si uz bol pri otcovi na to za tebou by dobehli fizli a videli by o co sa jednalo nikto by ti nic nepovedal ale len tak na ceste auto bez platnych spz a prekrocena rychlost mas smolu.ziadna vynimka sa v zakone neudeluje.
pidizvi
Príspevky: 3412
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

dajte citacie zakona, kde sa pise, ze mu zoberu ten vodicak v takomto pripade
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

detvapatrik napísal:
halifaxs4 napísal:...a potom ma pustili bez znaciek dalej,ze sa nebudu pozerat...!!!
No ja by som im dal toto vyzrat. Oko za oko
Ty uz radsej nic nepis prosimta.
:::

vyhotovit vypis,cas,trvanie telefonneho hovoru
To ti ziadny operator neda, nepozeraj tolko filmov.

:::
dajte citacie zakona, kde sa pise, ze mu zoberu ten vodicak v takomto pripade
/Hlava 3 EVIDENČNÉ ČÍSLA § 123/
Bez pripevnenej tabuľky s prideleným evidenčným číslom alebo s nečitateľnou alebo poškodenou tabuľkou sa vozidlo nesmie používať v cestnej premávke ani nechať stáť na ceste.

Sadzobnik pokut je upraveny separatne a nenachadza sa v samotnom zakone o cestnej premavke. Nebudu prerabat zakony zakazdym ked zvysia sadzobnik pokut :41c2:
:203:

halifaxs4 - este ma napadlo, mozno by si predsa mal zbehnut za pravnikom nech ti poradi co s tymi policajtami.
To ze ta pustili ze "nic nevideli" by mohlo byt brane ze jednali protipravne, tak aby si im nepritazil.
Totizo, podla zakona ti mali zobrat papiere a nemali ti umoznit pokracovat v jazde. To ze ta pustili dalej bola len ich dobra vola, tak aby si im nahodou nepritazil, nech ich nahodou nepozenu na disciplinarku/prejednanie ich postupu, to by nemuselo byt dobre aj pre teba, kedze vies ze si jednal protipravne.
Takze o tomto by som sa poradil s pravnikom a ked tam uz budes, moze ti pomoct s tym cestnym prehlasenim + mozno ze ho este nieco napadne.
pidizvi
Príspevky: 3412
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tak mi kludne priloz ten sadzobnik pokut, kde je pisane, ze mu odoberu vodicak v takomto pripade. Podla mna sa tam docitas, ze vec doriesi dopravny inspektorat, nic viac.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

pidizvi napísal:dajte citacie zakona, kde sa pise, ze mu zoberu ten vodicak v takomto pripade
§ 22
Priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky

(1) Priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky sa dopustí ten, kto

h) ako vodič motorového vozidla prekročí rýchlosť ustanovenú v osobitnom predpise alebo prekročí rýchlosť ustanovenú dopravnou značkou alebo dopravným zariadením

j) iným spôsobom ako uvedeným v písmenách a) až i) sa dopustí porušenia pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom podľa osobitného predpisu

(2) Za priestupok podľa odseku 1

c) písm. e), g) až i) možno uložiť pokutu od 150 eur do 800 eur a zákaz činnosti do troch rokov

d) písm. j) možno uložiť pokutu od 60 eur do 300 eur a zákaz činnosti do dvoch rokov

§ 137
(2) Porušením pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom je

d) prekročenie rýchlosti jazdy vozidiel ustanovenej týmto zákonom alebo vyplývajúcej z dopravnej značky alebo dopravného zariadenia v obci o 20 km/h a viac alebo mimo obce o 30 km/h a viac

m) vedenie vozidla bez tabuľky s evidenčným číslom alebo s tabuľkou s evidenčným číslom, ktorá nezodpovedá svojím vyhotovením a umiestnením na vozidle tomuto zákonu alebo s tabuľkou s evidenčným číslom, ktorá nie je pridelená tomuto vozidlu

n) vedenie vozidla vyradeného z cestnej premávky alebo vozidla, ktoré nebolo schválené na prevádzku v cestnej premávke, alebo vozidla vyradeného z evidencie


On išiel v obci 74 km/h čo je o 24 km/h viac takže mu hrozí za prekročenie rýchlosti v obci o 20 km/h a viac pokuta od 150 € do 800 € a zákaz činnosti až na 3 roky.

On jazdil na vozidle ktoré nemalo pridelené platné evidenčné čísla a ani vydané osvedčenie teda porušil pravidlá cestnej premávky závažným spôsobom za čo mu hrozí pokuta od 60 € do 300 € a zákaz činnosti až na 2 roky.

Stačí to takto?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

V cechach je za jazdu bez platnych spz (je jedno ci su prevozne) pokuta 10000cz a odobratie vodicaku na pol roka.u nas je to podobne.cize ja to vidim na pokutu min 300 euro a odobratie vp.to prekrocenie rychlosti o 24km/h s tym ptoblem nebude ale ta spz je smola.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...myotis-to že policajtom priťaží keď na nich bonzne že ho pustili a "nevidia" :3020: ,to mu žiadny právnik neschváli :3020: Bol sám,policajti aspoň dvaja-v žiadnom prípade by som to neskúšal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný