Predaj auta cez leasingovku.

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Jerry513
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 03.05.2006 10:16
Zdieľať na Facebook

Predaj auta cez leasingovku.

Príspevok od používateľa Jerry513 »

Zdravim Vás,,, potreboval by som poradit... Preadvam os. automobil a záujemca ho chce kúpiť na leasing...
Chcem sa preto spýtať, lebo s tým nemám skúsenosti, ako to prebieha a v čom sú výhody či nevýhody... prípadný postup predaja

Ďakujem Vám
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Konkrétna leasingová spoločnosť Ti poskytne najrelevantnejšie info, nakoľko je ich viacej a detaily sa môžu líšiť.
Jerry513
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 03.05.2006 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jerry513 »

Dakujem... lebo majite odomna žiada fotokopiu velkeho TP... tak aby som neurobil kravinu
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

ako píše lakinooo, nenechaj sa dotlačiť k tomu, že mu dáš auto skôr ako cinknú prachy na účte. Ani keď ti bude tvrdiť, že všetko je podpísané, schválené, prachy odoslané.
kamkas
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 02.01.2010 00:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamkas »

Ja som takto predal auto a všetko prebehlo bez problémov akurát lízingovka chcela ešte pred samotným predajom aj KO, takže tú som absolvoval ale majiteľ ju preplatil pri uhrádzaní akontácie.

On Ti uhradí v hotovosti napr.2000,-eur a zbytok pošle spoločnosť až po prepise auta. Pre prepisom Ti celú sumu určite nevyplatia.

Toľko moja skúsenosť.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

očividne je to pri každej leasingovke individuálne, mne poslali prachy po podpísaní zmlúv a nejakej obhliadke ich technika. Akonáhle cinkli prachy na účte, tak som volal nového majiteľa, dal mu auto a kľúče a prepis si riešil sám.
kamkas
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 02.01.2010 00:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamkas »

lakinooo, kupoval som aj nové auto na leasing, príprava + vypísanie zmluvy u predajcu trvala možno pol hodiny a zo salónu som odišiel na novom aute (pravda ešte bez TP). Myslíš že predajca mal už v tej chvíli celú sumu na účte ??
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Pokial je to všeobecne známa leasingovka, tak ak Ti ukáže splnomocnenie na prevzatie a všetci podpíšete zmluvu, tak mu možeš auto s pokojom osovzdať. No musí biť odhlásené na nového majitela (najskor leasingovku). Leasingovka to určite zplatí. Ale jako som povedal, musí byť podpísaná zmluva a splnomocnenie na prevzatie. Tzn. že zaplatil akontáciu, postku...
Bežne tak odovzdávam autá a za 20r. som nemal jeden jediný problém. No len overeným leasingovkám (čsob,tatra,vub,vb,impulz,sporitelňa...)
Naposledy upravil/-a Acon v 23.11.2015 21:01, upravené celkom 1 krát.
kamkas
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 02.01.2010 00:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamkas »

..nech by to bola trebárs hodina, toto nieje podstatné, podstatné je to že pri odchode majiteľa aj s novým vozidlom nemá ešte predajca celú sumu na učte.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

tak ja neviem. Akontáciu som musel mať uhradenú, podpísal som zmluvu, ktorá bola dopredu schválena, a po prevzatí vozidla som išiel domov, zmluva prišla neskôr domov. Na žiadne prachy od lizingovky som nikdy nečakal.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

lakinooo napísal:Nebudem sa s tebou hádať, keďže mi to je v podstate jedno.

Ani Motor car, ani citroen, nie renault nám auto skôr nedali. Možno pri tých supervýhodných takzvaných značkových finanfovaniach to ide.
Tak tu niečo nebolo v poriadku. Ak zákazník uhradí akontáciu a všetky strany podpísali zmluvu + je vyriešená h.poistka nevidím absolútne žiadny dovod, prečo by zákazník na aute nemohol odísť. Jasné, ak ide o drahé autá tak 2-3dni trvá kým si leasingovka preverí bonitu zákazníka, ale při lacných autách okolo 10-15tis kde stačí pár výpisov z účtu to naozaj funguje tak že prídem, vyberiem si auto a celé to trvá len potrebný čas na spracovanie dokladov a samozrejme úhradu poplatkov,akontácie. TP samozrejme nedostanem lebo ho vačšinou ešte nemajú, ale fyzicky s auto odídem. Ja robím s nákladiakmi a už 20r. odovzdávam autá na základe splnomocnenia na prevzatie od leasingovky. Vtedy je jeasné, že zákazník má splnené všetky závazky a leasingovka to uhrádza obratom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to už nejaký rok,ale ja som niesol auto dokonca do Žiliny,nechal tam všetky doklady,auto,protokol z THG (dnes KO) o preverení a vrátil sa vlakom bez peňazí.Tie nabehli na účet na druhý (tretí ?) deň.Jednalo sa o vyžšiu cenu za akú sa to nedalo realizovať priamym predajom ale všetko išlo presne podľa dohôd.Dnes je možno horší svet,zaujímavé ja som ani len nervózny s toho nebol,lízingovka známa,plná korektnosť a vlastne aj spokojnosť.Už jednanie v samotnej lízingovke bolo profesionálne a nedávala dôvod na blbé pocity.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných