Predaj a prepis vozidla

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Predaj a prepis vozidla

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Pekny den vsetkym. Mam otazku pred casom som predal auto fiat 126p chlapovi do trnavy. Auto bolo v zapocatej renovacii cize nekompletne a bez stk a ek, pzp som samozrejme platil. Kupujuci si auto odviezol na voziku domov,jasne ze sme spisali kupnopredajnu zmluvu a dohodli sa ze auto novy majitel dokonci a spravi stk ek a az potom sa prepise kedze bez stk ek to na DI odmietli. Ja som mu dal vsetky doklady kvoli stk a novy majitel po case prestal komunikovat. A teraz neviem co robit ci ist na DI a nech ho predvolaju alebo co.vdaka
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A načo? On je majiteľ, on sa má starať. Ty máš zmluvu, že si mu auto predal, doklady si mu odovzdal, tým to pre teba hasne...
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Nie nemam tam nic take ale sak on videl ze stk ek je neplatna a cico problem je v tom ze som papierovo majitel ja bez odhlasky a vsetky papiere ma on kvoli stk poziadal ma nech mu dam vsetky doklady od auta aby spravil stk ek a potom mi ich posle postou ja to odhlasim a bude...lenze nic neposlal a nekomunikuje a nebyva zrovna najblizsie...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Načo si mu dával doklady keď to nebolo odhlásené?! Hentaké spoliehačky na neznámeho človeka... :::
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

chod na policiu nahlas kradež dokladov aj spz a vyrad mu to s evidencie ked je to taky chmulo.ale este pred tym mu bud zavolaj alebo pošli sms že to planujes urobit.ak sa neozve sam tak to vyhlás a nech sa dilino po.ere.a mas po probleme.potom problem bude mat ten pan čo sa ti zatajuje ale to teba nemusi už zaujimat :40bd: .mal som tiež podobny problem ale ked som tiež poslal panovi takuto sms ozval sa sam o dva dni.len to zase zaleži od cloveka ako si uvedomuje situáciu.ak v tvojom pripade nezavola do tyždna vyrad to a hotovo.nezabudni ho na to upozornit do sms ak ti nezdvihne telefon.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

prepisal som asi 500 aut a STK EK fizlov nikdy netrapilo. Takze ako to bolo? Preco vam to nechceli prepisat? Nezabudol si nieco spomenut? Na odhlasku auta je potrebne aspon u nas jedine TP a biela karta nic viac nic menej. Takze zober TP [ak nemas tak ti daju novy za tusim 6e ked nahasis stratu] plus bielu kartu a chod to pekne krasne zajtra odhlasit
alabama311
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23.09.2010 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alabama311 »

Pri prihlasovaní samozrejme musíš mať platnú STK/EMS. Pri odhlasovaní však nie, ako písali vyššie nahlás stratu dokladov, vystavia ti nové a hneď to odhlás na "nového majiteľa" za pomoci bielej karty alebo poistnej zmluvy. Stalo sa mi to isté, vyšlo ma to mám pocit na 12€
eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eguty »

alabama311 myslím že sa mýliš ani pri prihlásení nie je potrebné mať EK/TK platnú viď. http://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu
alabama311
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23.09.2010 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alabama311 »

Tento rok som prihlasoval päť áut, a pri každom som to potreboval, možno to konkrétne u nás zbytočne komplikujú, ale nevymýšľam si to :3906:
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných