Pred kupou VW GOLF V

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gabeez
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.08.2014 16:36
Zdieľať na Facebook

Pred kupou VW GOLF V

Príspevok od používateľa gabeez »

zdravim, chystam sa kupit GOLF 5ku, rocnik 2006. Mam jedno vyhliadnute aj pozrete, vyzera byt v pohode az na jednu vec. Ma naznaky hrdze na laku na spodnej casti pod dverami a jedny dvere z boku su chytene, na fotke ani nevidiet len ak sa z blizka pozriem. Cena auta je pre mna vyhodna aj ostatne veci, len tej hrdze sa bojim ze sa prilis rozsiri casom, mam sa toho bat sa znici casom cela karoseria a kvoli tomu odstupit od kupy? alebo da sa to dat opravit a tym predist vacsej skode?
dakujem
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tomu predídeš iba tak že sa "odblokuješ" a nebudeš brať Golfa ako najdokonalejšie auto na zemeguli...
Výhodná kupa - už si to viem predstaviť, jeden z najlacnejších Golfov v ponuke, ale kedže sa rozpráva že Volkswagen je kvalita, tak nejak nemáš obavu že ideš kúpiť vyjazdený 2x stočený vergel...

A ešte daj že má pod kapotou 2.0TDI, alebo prúserový 1.9TDI z ročníkov 06-08 kde sa trhali ojničné skrutky a nasledne na to prišla deštrukcia motora

Toto si asi počuť nechcel, že ?
Ale dám ti aj palec hore za to že si sa pred kúpou aspon opýtal, furt lepšie ako dva týždne po kúpe založiť tému s tým ako ťa predávajúci podviedol a nevieš ako s ním máš riešiť "skryté vady"
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi nepoznáš Golf 5 lebo riešiť hrdzu na dverách je zbytočné.Dvere používajú vymeniteľné vonkajšie plato (je skrutkované) a to stojí cca 10 - 15 e.- takže tam niečo riešiť je absolutne zbytočné.Ku kúpe si zober znalca z diagnostikou a v tejto zostave sa nedá zle nakúpiť.Ak by si mal v objektíve práve motor z ročníka z problémovými skrutkami ojníc,dáš ich vymeniť preventívne aj zo šálkami,cenove to je v pohode.Ak ale zamieriš na Golf 5 plus,tak si vyberieš jedno z najlepších a najmenej poruchových aut v dieslovom segmente triedy..Len asi cenove to bude trochu inde.Golf vo svojej triede konkurenta nemá vonkoncom,to Ivko síce považuje za nespravodlivosť,ale on ozaj nemá.Jediná nutnosť dať si bacha pri kúpe.
gabeez
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.08.2014 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabeez »

nechapem, ake vonkajsie plato?

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... c4eda03806

tu som vyznacil priblizne cervenymi ciarami kde to je hrdzave trosku, inak na povodnej fotke nevidiet vobec.
nepochopil som co tam vymenim za 10-15 eur :) ..
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dvere sú na Golfe V z dvoch častí jednu tvorí rám a druhú vonkajší krycí plech, ten je vymenitelný.

Milan ja nepovažujem nič za nespravodlivé, mne stačilo prečítať z úvodného príspevku toto : "Cena auta je pre mna vyhodna..."
To značí že má na ruke na 85% vyjazdený šerbel, lebo drvivá väčšina všetkých Golfov vrátane tých za bežnú cenu sú statočne vyjazdené a majitelia ani netušia že kupujú auto ktoré ma 400tkm reálnych a ked sa zamyslím nad kusom , ktorý je za výhodnú cenu tak sa mi chce vracať
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No tento scenár je vždy reálny,to zase ako ja som v obraze.Preto aj podmieňujem kúpu tohoto auta prítomnosťou ozaj dobrého mechanika.Značná časť klientely je práve z radov majiteľov práve kúpených aut.Zlá kúpa je ozaj hotová pohroma,lebo asi ľudia dosť dobre nevedia ako sa veci vedia "predražiť"
A stále platí..múdre veci nakoniec,takže zase ja tak bláhový nie som že ľudia zrovna z večera do rána zmúdrejú.Preto treba do nich stále hučať aby boli na zemi a varili z vody
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Však práve že oni nevaria z vody ale z nejakých všeobecných fám typu "Volkswagen je kvalita". A to absolútne bez rozdielu veku vozidla, najazdených km či celkového stavu, lebo šak diely sú na to za pár šupov a každý to vie opraviť...

A ešte k tomu to má byť za výhodnú cenu
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných