predčasné odkúpenie vozidla

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

predčasné odkúpenie vozidla

Príspevok od používateľa Thomasl »

zdravím,
mám nasledovný problém ,brat nevládze platiť splátky na auto pre VWFS,lebo má ešte iné požičky a jednou s možností by bolo že by som to auto zobral na seba,ale postúpenie úver.zmluvy pre fyz.osoby- nepodnikateľov nie je možné,aspoň tak to má VWFS napísané v zmluv.podmienkach,brat je tiež fyz.osoba nepodnikateľ.Ďalšou s možností by bolo vyplatiť ho v hotovosti predčasne,ale bratovi asi budú možno hroziť aj exekúcie a tak sa bojím ,aby som v procese vybavovania neprišiel o svoje peniaze,keby exekútor zabavil auto ,ktoré by ešte nebolo prepísané na mňa,može niekto poradiť..ďakujem
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

vyplatenie auta a nasledny prepis na Teba by sa mal dat zvladnut za jeden den si myslim
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

za jeden deň určite nie. V každom prípade tam třeba ísť a spýtať sa na možnosti tam a nie tu. Veľmi radi postúpia zmluvu niekomu kto bude platiť
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

Ved ked mas hotovost tak ju pouzi na platenie bratovych splatok a hotovo-len ci by ti to potom vratil?Tam je asi problem...ci by mal z coho.
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

arni ale on by to mal prepisať na seba lebo u brata tam spomina exekutora. Bude splacať potom exekutor zobere auto ked ostane na bratovom mene.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Bezne sa da vo VWFS prepisat auto na inu osobu. :41c2:

Netrepte tu sprostosti o exekutorovi ze mu zoberie auto!!! :40bd: :d :D

Auto je stale majetkom VWFS pokial je v leasingu :41c2: :4012:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ono je v princípe jedno kto mu ho roberie, podstatné je že ak niečo splácam, nech splácam svoje. No hlavne sa tu okolo toho robí zbytočná kovbojka. Třeba ísť do vwfs a nie sem
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

predčasné vyplatenie je záležitosť cca. týždňa, keď tety vo VWFS trošku naháňaš, pretože najskôr žiadosť o vyplatenie, potom tety pošlú kalkuláciu, zaplatíš a zase im to bleskovo pošleš mailom,a naháňaš ich, aby ti poslali papiere na vymazanie leasingovky ako vlastníka;-) ak si priamo z ba, tak určite aj rýchlejšie.
Exekútora by som sa nebál, lebo kým je auto leasingovky, tak nemá šancu a v podstate ani potom, ak hneď v ten deň ako dôjdu papiere spolu s bratom rýchlo auto prepíšete. Bude to trošku adrenalín, ale malo by to ísť v pohode.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

mal som od nich auto a vždy bola z ich strany 100% ochota nikdy žiaden problém,preto si myslím že aj v tomto prípade vám víjdu v ústrety.
inak myslím že tu už zaznela aj odpoveď ,auto je stále majetkom vwfs až pokiaľ si brat auto neprepíše na seba, takže exekútor nemá páky na to, a keď si brat pôjde auto prepísať na seba, tak hneď pri okienku treba mať vypísané papiere a šup prepis na teba.inak policajt pri prepážke vie či je na auto exekúcia alebo nie.
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

JE rozdiel uver a leasing. Napisal si, uverovu zmluvu tz.,že majitelom je tvoj brat a nie leasingovka. Ale na VWFS ti vydu v ustreti a ako tu bolo pisane za tyžden sa to dá.
Naposledy upravil/-a audy v 25.01.2015 15:58, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

možno by bolo dobre vysvetliť skratku WSFS

napriklad JA neviem čo to je...

EDIT:

jaaaj ,že VWFS

volkswagen finančne služby
drstefan
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.03.2012 11:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drstefan »

Ahojte, pani mylite sa

Ak už ma exekutora na sebe tak auto neprepise na nikoho, akonáhle donesie papier o tom že leasingovka už nie je majiteľom ale on, tak policia mu nepovolí prepis auta na inú osobu!

bohužiaľ vlastna skúsenosť.exekútor si zistí všetko o vás...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

auto patrí leasingovke kým nie je zaplatené, čo je aj tento prípad. Takže exe s tým absolútne nič nemá. Nájomca (brat) odstúpi zmluvu na 2. osobu. Exekútor s tým naozaj absolútne nič nemá. Ak by to bol úver tak na auto má banka resp VWFS záložné právo a exekútor si tak isto može akurát fúkať.
drstefan
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.03.2012 11:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drstefan »

Acon prečítaj si moj príspevok ešte raz, ja som hovoril o vyplatení nie o postúpení leasingu, aby to nevyplácali lebo v tom prípade má smolu...

poriadne čítaj predtým než reaguješ...
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

1) na koho je to auto napisane teraz?

2) ma uz na sebe exekutora alebo sa to len blizi?

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 91 neregistrovaných