Prečo je tak málo áut na plyn?

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patoq
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.02.2013 19:24
Zdieľať na Facebook

Prečo je tak málo áut na plyn?

Príspevok od používateľa patoq »

a
Naposledy upravil/-a patoq v 04.09.2023 21:02, upravené celkom 1 krát.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Opel Astra combi
1.4 Turbo (103kW/140k) LPG/benzín 6-st. manuálna 15.990
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Aj Škodovky majú od výroby plyn, napr. Octavia 1.6mpi. Je viacero značiek.

Prečo je tak málo áut z výroby? Netuším a samého ma to zaujíma. V podzemných garážach je zákaz preto, lebo v prípade úniku plynu sa plyn nevyparí, ale zostane pri zemi. Ale napr. v ČR už tento zákaz neplatí (veľmi zaujímavé).
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

fiaty su tiez od vyroby LPG aj CNG
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nazdar , že prečo - pretože kopa ludí sa jednoducho plynu bojí . Osobne poznám dvoch ludí ktorí po zistení že mám auto na lpg už ku mne nikdy do auta nesadli.
Na druhej strane som velmi rád že nás nie je viac. Jazdenie na plyn je totiž lacné len vďaka rozdielnej spotrebnej dani , ak sa prudko zvýši počet aut na lpg , tak naši posranci zvýšia aj túto daň a všetci budeme v kakači. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

nevýhody:
- slabší dojazd (napr. nová dácia duster má len 40 litrovú nádrž, reálne tam teda vojde cca. 35 litrov)
- spomínané parkovanie
- niektoré auta majú slabšie sedlá ventilov a vyššou teplotou horenia plynu sa podpaľujú.
- skôr Ti odídu lambda sondy na aute
- vraj výfuky odídu skôr
- nádrž je na 10 rokov potom tlakovky, alebo novú
- slabšia sieť LPG staníc ( podľa toho kde a koľko jazdíš )
- problémy, ak Ti to namontujú fušery


na viac si tak rýchlo nespomeniem.
- no a ako spomínal oco, otázky či sa nebojíš že to buchne. Teda ak náhodou začne horieť auto, čo malo naištalovaný plyn, tak hneď to v telke zdôraznia, že začalo horieť auto na plyn !!!! Nie že skrat elektriky, ale horelo auto na plyn.
- mnohí nevedia pochopiť, že ak jazdím za 12 litrov plynu, že je to ako za 6 benzínu. Jednoducho 12 litrov plynu je viac ako 8 litrov benzínu - pre niektorých samozrejme :-)
edit:
- pokles výkonu na plyne. Ale netreba zase kupovať 1,2 mpi a prerábať na plyn. Ak dáš plyn do 2,5 alebo 3 litra, tak to ide skoro rovnako :-)
Naposledy upravil/-a Kujon78 v 29.08.2013 19:44, upravené celkom 2 krát.
patoq
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.02.2013 19:24
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa patoq »

a
Naposledy upravil/-a patoq v 04.09.2023 21:02, upravené celkom 1 krát.
brano9
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 23.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brano9 »

Kazde auto ktore poznam a uz daco odchodilo na plyne skapina. Poznam minimalne 10 aut, ktore maju nabehane minimalne 30tis. km na plyne a skapinaju. Dost casto sa stane ze na volnobehu zdochyna. A nehovrim o tom ze ma mensi vykon. Ale poznam aj Feliciu, ktora jazdi na plyn hodne dlho a podla slovmajitela jej nic nieje. Mozno chodi na polovicu plyn a polovicu benzin.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

maš zaujímavú vzorku v okolí :-) ja mám najazdené 43 000 km a nič mi nezdochýńa a neskapíňa :-) Treba občas aj pomeniť nejaké filtre a podobne :-)

Chyba auta sa skôr prejaví na plyne ako na benzíne, to je zase pravda :-)
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Re: .

Príspevok od používateľa peto166 »

patoq napísal:je viac cerpacich stanic na lpg ci na cng?
ja som cerpacku na CNG este ani nevidel... teda ak neratam areal SAD...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ešte jedna nevýhoda,a vôbec nie zriedkavá.Kombinovaný pohon si pohadzujú dielne,problém je vždy v tom druhom.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milanko , napísal si velkú pravdu. Ale ak nájdeš dobrú dielňu tak si vysmiaty jak lečo. V NZ Kopáň už skončil kvoli zdraviu tak som bol v Štúrove a paráda .
Čerpačiek na CNG je na slovensku tuším 6.
To brano9 , prídi ku mne , na dvore sú tri vozy s LPG , každé vysoko nad 250tisíc km a za každé zdochnutie na križovatke máš u mňa 100evri. Nechceš si zarobiť??? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
romet
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.05.2008 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romet »

Do 1.2 a podobných kubatúr je dať plyn výkonova samovražda. Treba rátať s malým úbytkom výkonu a navýšením pohotovostnej hmotnosti auta a je to cítiť. Na P 307 1.4 66kw som cítil že auto nejde tak ako predtým ako spolujazdec !!!, keď to kolega dal na plyn. Ak chodíš do roboty 90 km/h tak je to v pohode.

Dneska sa proste kubatúry 2.0 a pod (myslím MPI a pod systémy) ani už nevyrábajú, ktoré nieje problém dať na plyn.

A dať na plyn TSI a podobné priamovstrekové oturbené systémy je zase finančná samovražda. Cca 2500 ečka.

A ako spomínal mhlavaty poriešiť servis v prípade komplikácii je niekedy o nervy.

Ale keď Ti to šlape v pohode tak chodíš vysmiaty.
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja som nahovoril jedneého známeho na plyn lebo chcel diesel.Teraz sa vytešuje ako maly chlapec za 30 eur plná nádrž spotreba 7-8 litrov plynu.

Dal si to namontovat do novej rapidky 1.2 mpi a citit rozdiel medzi plynom a benzinom ani neni.
kamkas
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 02.01.2010 00:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamkas »

Kámoš chcel nedávno kúpiť jazdenku na LPG a pozreli sme asi 5 áut. Štyri z nich mali splynovač namontovaný len pár týždňov dozadu !!! Na otázky prečo predávajú autá mesiac po namontovaný splynovača odpovedali majitelia dosť rozpačito a aj na chode motorov bolo vidieť a počuť že plyn týmto autám nerobí dobre. Odbornosť montáži sme samozrejme nezisťovali. Jednoducho sme mali pocit že sa tých áut chcú rýchlo zbaviť.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných