Prasknute celne sklo - vymena?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kerbeus
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.04.2008 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kerbeus »

mbitto napísal:ako je to s opravou čelného skla propagovaný firmou HORN...?

oplatí sa , alebo je lepšie vymeniť sklo

Dík
Ja som si od HORNu daval opravovat prasklinku a v pohode. Je to uz 2 roky a drzi. Clovek co nevie kde bola ta prasklinka, ma problem najst opravovane miesto. Je to ale len pre prasklinky do urcitej velkosti. Najlepsie je zajst do HORNETU a nech sa na to pozru. Mna to pred dvoma rokmi v Prievidzkej pobocke vyslo na 15 ecok bez papiera.
matussiggi
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.04.2005 03:15
Zdieľať na Facebook

Prasknuté čelné sklo-nutná výmena ?

Príspevok od používateľa matussiggi »

Prasklo mi sklo od stieraca proste sa otvoril kufor stierac bol hore teda len ta tycka buchla o sklo a prasklo to dole,je tam aj dierka predpokladam ze tie praskliny sa budu rozsirovat......mame iba pzp dalo by sa to ??
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Ak by sa to legálne dalo, na čo by bola potom havarijná poistka?
martinisko123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.08.2012 19:39
Zdieľať na Facebook

Výmena čelného skla inak ako cez havarijnú poistku

Príspevok od používateľa martinisko123 »

Máte niekto typ ako inak ako cez HP vymeniť čelné sklo? PZP už nepreplácajú, či? je ešte poisťovňa, ktorá mi to preplatí?
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

z PZP sa preplaca skoda, ktoru TY sposobis niekomu inemu. Mas predstavu, ako by ti mali preplatit TVOJE celne sklo z TVOJEJ PZP?

s PZP to funguje tak - najdi si kamarata, ktory ti dosvedci, ze sklo ti rozbil kamienok odrazeny od jeho auta. Dalej si domysli sam, ako to asi prebehne, ale prave ta navadzam na poistny podvod, takze som nic nepovedal :3020:

A k HP - nezabudaj, ze spravidla mas v zmluve stanovenu urcitu spoluucast, napriklad 5%, minimalne 165 eur. Cim mensia spoluucast, tym drahsie poistne :-) takze ani samotne havarijne poistenie nie je vyhra...

v tvojom pripade je najjednoduchsie nespekulovat a kupit nove sklo. Ake mas auto? Nech sa pozrieme, kolko chlpov budes musiet pustit :-)

inak, existuju aj vrakoviska...
Naposledy upravil/-a lukas.bubo v 08.08.2012 20:49, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Navádzaš ho na poistný podvod, ktorý si navyše v poslednej dobe žiadna pisťovňa nenecháva ľúbiť...
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

dam to takym malym nenapadnym pismom radsej :d :D

druha vec je, ze opat raz mame pred sebou pripad cloveka, ktory sa snazi za kazdu cenu ojekabatit system - jednoducho, mam rozbite celne sklo, nemam vinnika, tak zahresim ako pohan a kupim si nove sklo a vymalovane!
lenkabeles
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.08.2012 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lenkabeles »

Reagujemm na uvedené.. nie každý človek má na to, dať si vymeniť sklo za xy - peňazí, nie je to lacná záležitosť, keď to chceš mať kvalitne spravené - nie niekde na kolene v garáži.. Škody z PZP poisťovne už nepreplácajú, nakoľko je potvrdené, že viac ako 90% tých škôd sa v skutočnosti nestalo tak, ako sú hlásené.. čiže keď niekto aj zastaví vinníka, má smolu.. vo veľa prípadoch sa peniažkov nedočká.. autoservisy už nerobia bezhotovostne, všetko sa to musí vykešovať a potom čakať na peniaze.. ktorých sa však nedočkáte.. jasné, že pri HP je väčšinou nejaká spoluúčasť, ale sú aj poisťovne, ktoré uzatvárajú HP na výmenu čelného skla bez spoluúčasti, čo viem tak UNION? nie som si istá.. no ale čo tí, čo nemajú HP? fakt je veľa dať človeku s rodinou 250 eur za výmenu skla.. ja som vyskúšala produkt jednej firmy.. mám peugeot 307, solarne so senzorom, najlepšia cena na výmenu 250 eur.. využila som niečo ako "pripoistenie" za 19 eur.. keď sa mi rozbije, že mi ho vymenia.. neverila som ale uverila keď mi ho skutočne vymenili.. ;)
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

holt, mame auta, jazdime, musime pocitat aj s vydavkami na ich udrzbu... teoreticky ti moze vyjst narovnako, ci na auto budes platit pripoistenie pocas dlhsej doby, aby ti nakoniec sklo zaplatili alebo ci nebudes platit nikomu nic a sklo si potom zaplatis zo svojho... u nas v rodine su tri auta, nez som mal svoje, boli len dve, najstarsie bolo kupene ako nove pred 16 rokmi... sklo sme museli menit presne RAZ na jednom z aut, co si pamatam... takze asi tak...
lenkabeles
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.08.2012 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lenkabeles »

hm.. to je tiež pravda.. ale radšej spravím prevenciu ako potom riešiť finančne náročnú záležitosť.. to máš tak ako keď sa ľudia dávajú očkovať.. nie všetci sa dajú, lebo veď keď ochoriem, tak sa vyliečim.. ale niektorí ochorieť nechcú :))) a volia menšie zlo :))

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jariko01 a 74 neregistrovaných