Praha chce zakázať vjazd do centra

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin09
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 09.03.2007 15:47
Zdieľať na Facebook

Praha chce zakázať vjazd do centra

Príspevok od používateľa martin09 »

V Prahe si už v centre možno nezajazdíme.

http://www.topspeed.sk/uz-sa-to-blizi-p ... entra/6707
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

V Prahe je METRO

zaparkujeme niekde na Chodově ,

zídeme do METRA a za 100 Kč možeme jazdiť po celej PRAHE celýdeň aj celú noc / 24 HODÍN / až do pogrcania....

a celé centrum možu ohradiť ostnatým drotom...

UKONČETE VÝSTUP A NÁSTUP , DVEŘE SE ZAVÍRAJÍ, PŘIŠTÍ STANICE : MALOSTRANSKÁ .....
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

pred hodinou som prišiel s Prahy. Ja si auto zaparkujem pri hotely a keď sa nedá pešo tak idem taxíkom. V Prahe platím v priemere 100-120 Kč za cestu. Je to pri troch ľuďoch lacnejšie ako mestská doprava. Stačí si nainštalovať apku a vidím kde je práve môj taxík a ečv + model auta.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Dalsi sposob ako vybrat od ludi bezdovodne peniaze... A z nich zaplatit nejaky nevyhodny tender nejakej nastrcenej spolocnosti.
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

"Praha vydá cestou emisnej normy Euro 4. To by znamenalo, že do zón by mohli len naftové autá vyrobené od roku 1998. To je akceptovateľné. Pre benzínové motory je však situácia zásadne iná. Do zón by mohli len autá s rokom výroby 2005 a novšie"

Myslim, ze niekto nieco doplietol a hned je tu senzacia. Urcite nebudu moct ist auta s inou normou len preto, lebo spaluju ine palivo. Resp. logicky by to bolo akceptovatelne len opacne - mesta maju problem s pevnymi casticami, preto EURO 4 pre naftu a starsia norma pre benzin.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

To sa mi nechce veriť, že Octavia TDi r.v. 99 s 800.000km by mala čistejšie, resp. rovnako čisté výfukové plyny, ako 9 ročný Renault Clio 1.2 s desatinovým nábehom.
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Parkovanie v centre bez karty je aj tak nemožné. A asi by som pritvrdil aj na kvalitu taxíkov ktoré jazdia v centre. Viezol som sa vo väčšinou takmer nových (superb, megan...) ale aj v oktávke ktorá mala tesnenie pod hlavou za zenitom a aj jazdné vlastnosti na hranici funkčnosti. To euro 4 by malo byť podmienkou. Autá služieb (taxi, zásobovanie, MD) by mali mať častejšie emisné. V niektorých mestách je to už dosť preplnené a faktom je že ten vzduch tam musíme dýchať. Mám aj staršie "veterány" ale s tým sa do mesta netlačím a jazdím ich len príležitostne.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tiez si myslim, ze volakdo to pomotal lol , v nemecku to je pre dizle od nejakej euro normy, mozno 4 vyssie, benzinaku staci ovela nizsia norma, v principe pokial ma kat, neni problem :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Bolo načase. V Prahe si to môžu dovolit lebo maju verejnu dopravu na urovni (metro atd...) Aj tu v Bratislave v centre sa už cez tyzden neda dychat a nepocut vlastneho slova skrz ten hluk z aut. Mohli by zakazat auta v centre aj tu ale to nie je mozne, pretoze tu neexistuje alternativa v podobe verejnej dopravy na urovni, paniaze na nu boli totiz rozflakane na projekty ktore sa nikdy nerealizovali (metro, lahke metro, rychlodraha, rychloelektricka, atd...) takze Bratislava ide presne opacnym smerom a auta do centra doslova laka napr. vystavbou garazi a inych hovadín...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Nech si strčia aj celú Prahu... na každom rohu zlodej, či už ten kriminálny, alebo ten podnikateľský, alebo ten štátom platený.

S posledným zájazdom som si tam užil za tri dni s autobusom toľko, že som vo firme povedal, že do Prahy už určite nikdy nejdem, a hneď som špeciálne na toto mrdnuté mesto našiel za seba náhradu.

Keď zakážu vjazd do mesta, jedno je isté - určite mi to nikdy nebude prekážať. :40bd:
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11338
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

http://automix.atlas.sk/novinky/834923/ ... ageautomat

Má vaše auto 15 a viac rokov? Do centra Prahy sa nedostanete
Nízkoemisná zóna vyženie z centra mesta vozidlá nespĺňajúce normu Euro 3. Od začiatku roka 2016 sa tak s vozidlom starším ako 15 rokov do centra Prahy nedostanete.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ani v Nemecku nedokázali za tie roky zlepšenie po zavedení emisných zón a tu to používajú ako hlavný argument... :::
Napísať odpoveď

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní