Praca na kamione

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Veru nieje to už to,čo bývalo...kopa áut na cestách-medzi nimi veľa tzv: "vodičov" na ktorých treba dávať pozor,pribúda kadejakých väčšinou nezmyselných predpisov,radarov,kontrol atd...
...Keď som začínal ako vodič v r:1975 a šiel som v noci,stretol som pár áut-teraz ich je tisíce...cez deň ani nevravím...ale keď to niekoho baví-klobúk dole...
...Ale pre každé povolanie sa treba tak trochu narodiť,inak je to o ničom
:3020: keď to človek robí len preto že musí-potom to tak aj vyzerá...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

preco sa kamionista musi zle stravovat celkom nechapem... dostavate diety, mate povinne prestavky. minimalne tak isto ako kazdy zamestnanec ak nie viac. trasu ktoru je zrejme ze nestihnete (a bude vas to stat vase peniaze) jednoducho nezoberiem, a dohodnem sa s kolegami aby urobili to iste. tak isto rucenie za poruchy cudzieho vozu.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

...no preto ze vacsina aj ked to otvorene neprizna pracuje za minimalnu mzdu a k tym vysnenim + 1000 euram sa dostane len formou diet. A v zahranici si za 3 eura moc neplej stravy nekupis..
TIGRIK321
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 17.11.2006 01:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TIGRIK321 »

v spanielsku ta vyjde obed pri ceste napriklad v barcelone okolo 12 e aby si sa aspom najedol ....ja ked jazdim spanielsko rusko tak v rusku ta vyjde pri ceste hnusny obed okolo 250 rublov z coho sa moc nenajes a to mas okolo 6 e .....neviem kto ma ake diety ja som od km ako vsetci ktorych poznam z inych firiem napr ....takze si to zrataj a uvidis kolko by si dal na jedlo len ...ak denne si das aspom tri krat normalne jedlo mas 40 e cca keby fajcim este ani neratam kolko vyjdu cigarety ale ja nefajcim ...takze denne minies 50 e aby si bol spokojny a tolko ani nezarobis.....myslis ze preco su varice a rozne sajrajty sa vyvaraju po parkoviskach ?nikto ma nepresvedci ze mas v kamione kvalitnu vyvazenu teplu stravu ako doma ..pokial niesi sefkuchar a za 45 minut neurobis delikatesu a nemas pol auta surovin na varenie ...
TIGRIK321
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 17.11.2006 01:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TIGRIK321 »

jaj to my ani nespominaj som to uz dva tyzdne nevidel..ak my nedaju novu cemtku tak povolenku uz ani nevypisem...nedajboze zapatrosit imigracku a som uz navzdy bielorus :D ano ano to na uniu to su truckeri ....ked sa stazuju by som im doprial ukrainu a 50 tim na hranicach davat podla uplatkarskeho sadzobniku do vacku a potom ten prechod za charkivom do ruska ...moj strasne oblubeny :D uvodzovky nevim ako sa davaju ....:D ja som sa stal kamionistom vies kedy...? ked ma poslali do ruska cez ukrainu sameho co som prvykrat bol v jednotke cize sam a nemal som navigacku ani mapu nevedel po rusky nikdy nebol dalej ako zilina .....siel som podla tabul hranice prechadzal ze obkukal co robia druhy a dorozumieval sa rukami nohami .....vykladku som mal belgorode kde som len na oko zaparkoval kamion ,to mesto ma vyse 2 miliona obyvatelov a pytal sa a zastavoval auta a ukazoval papierik z adresou colnice a vykladky v azbuke co som nevedel ani precitat....to ze som v kijeve prisiel s kamionom na namestie to ani neratam kedze som si tranzitny obchvat akosi nevsimol .....ale radsej veseli silvester a novym kamionistom vela stastia :D
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Klobuk dole pred tirakmi.
Zvycajne na nich ostatni nadavaju, ale ja som snad este nestretol blbeho tiraka. Na rozdiel od vodicov osobakov, ktori bezdovodne sa vlecu po rovine 70kmh, tirak vzdy prasi co to da. A nezavadzia na ceste zbytocne.

Inak k tej praci - mam znameho, ktory isiel robit tiraka. Nemal prax, iba vodicak. Nejaky kysucan ho vzal a este v ten den vyrazil. Nevedel ani ceknut ziadnym cudzim jazykom, v zivote nebol mimo SR. Nemal ani poistku. Kysucan mu nedal dokonca ani zmluvu (takze logicky isiel robit na cierno). Vratil sa po mesiaci, obehol celu EU, zostarol o 10 rokov. Namiesto slubenych penazi dostal polovicu. Kysucanovi jednu pritankoval a samozrejme z firmy odisiel.

Nebezpecna a tazka robota.

Ak mas vsak zaujem pracovat na nakladom aute, vedel by som o jednej ponuke - sice za menej penazi, ale iba vnutrostatne a kazdy den si doma.

Napis SS odkial si presne.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

. Aj keď budeš spokojný aj na dodávke 3,5/7,5 T za lepšie peniaze ako tuná. Stačí sa nebáť, ale opatrne.
nie je to take jednoduche s tou dodavkov ako si myslis ved aj ja som tak chcel zacat ale nedalo som x- krat posielal ziadosti do kurierskych firiem ako UPS, DPD, GLS apod a ani neodpisali potom neskor som zistil ze taketo firmy vacsinou vyzaduju vlastnu dodavku :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

mas firmy ktore prijmaju aj takychto zaciatocnikov... len treba hladat!
zial vacsina nieje zrovna vyhodnych preteba, ale na zaciatok na ziskanie skusenosti ti to bude musiet stacit a pripadne popri tom si nieco hladat, ak sa im teda nezaviazes na nejaku tu dobu...

alebosi na pohovore vymyslaj... ze doma mate 4 liazky a natom si behaval odmalicka, prevazal hnoj, odprataval sneh atd... musis klamat jak to ide inak sa tunak nezamestnas :40bd:
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

biker610i napísal: som x- krat posielal ziadosti do kurierskych firiem ako UPS, DPD, GLS apod a ani neodpisali potom neskor som zistil ze taketo firmy vacsinou vyzaduju vlastnu dodavku :zg282:
keby len vlastnu dodavku, este aj cisto biela musi byt.... :41c2:
aladar-miazga
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 29.10.2013 23:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aladar-miazga »

Hlavný problém tejto práce je , že pokiaľ ty budeš mesiac a viac jazdiť , tak ti niekto bude musieť je...ť ženu alebo frajerku, skôr či neskôr. Takže porozmýšľaj o niečom menej náročnom.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

aladar-miazga napísal:Hlavný problém tejto práce je , že pokiaľ ty budeš mesiac a viac jazdiť , tak ti niekto bude musieť je...ť ženu alebo frajerku, skôr či neskôr. Takže porozmýšľaj o niečom menej náročnom.
:40bd: ja frajerku/ zenu nemam tak mi nikto ani nema co je.bat :d :D :40bd:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Najväčší ch.rapúni robia v Iber cargu Nitra samý potkan alkoholik :40bd: so sy.filisom na k0k.0.te
vkist
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 07.11.2010 11:23
Bydlisko: GA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vkist »

Ja som tiez chcel byt kamionistom, hoci som sa vyucil na SPS elektrotechnickej, pocas skoly som si urobil vodicak C a potom E. Mal som sympatie k praci kamionistu, hoci som v rodine nikoho takeho nemal kto by jazdil, ci ze som v tom nemal objektivny prehlad, co znamena, aj ja som si myslel to, co vacsina dnesnych mladych, ktori sa zenu za volant. Len si sedis, pocestuje kus sveta a este si za to aj zaplateny. Po strednej som zacal prezerat inzeraty, na ponuky prace vodica, kde je stale velky dopyt. Tiez som zacal, ako pisu chalani nado mnou od maleho auta. Zavolal som na inzerat, kde hladali vodica na dodavkudo 3,5t, isiel som na pohovor kde som ani neklamal, na otazku, aku mam prax som povedal, ze iba na osobnom aute. Po pohovore mi povedal, ze sa mi ozve. Po tyzdni mi volal okolo obeda, ci mozem ist vecer do nemecka s druhym vodicom na skusobnu jazdu, a uz aj som isiel. Jednu cestu dvaja do Nemecka na otocku, kde si ma ten druhy okukal, a kedze som jazdil v pohode, hned som bol prijaty a hned to zacalo. Tamojsi sef bol zdierac, kedze mal vela roboty , mal tri dodavky, chcel aby sme pomaly jazdili vo dne v noci a samozrejme za kadejake blbosti nam strhaval, pritom niekedy mal cestu lepsie zaplatenu ako keby sa islo kamionom, nakolko mal plachtove dodavky a robil zberaky zo Slovenska do Nemecka, kde pozbieral aj 5 - 6 nakladok, a to kazdu mal zaplatenu ako zvlast. Vydrzal som tam skoro rok, pritom sa tam chalani striedali po mesiaci, dvoch. Ja som tam vydrzal ako druhy najdlhsie. S dodavkou bola vyhoda ta, ze som nemusel sledovat mosty, zmestil som sa s nou vsade. Z tejto firmy som presiel do druhej, kde som tiez jazdil na dodavke, a tu sa ku mne spravali este ludskejsie, avsak v roku 2008 dosla kriza u tejto firmy nebolo vobec roboty a plateny som bol od kilometra, ked som nejazdil, nemal som vobec nic, tak som si pohladal inu robotu, jazdenie som vzdal, hoci priznam sa trosku mi to aj chyba tak raz za cas by som si isel zajazdit do nemecka a spat, ale stale by som to robit nechcel. Biky a ostatní mladenci, ktory sa do toho hrniete s velkym elanom, zelam Vam ,aby ste si nasli serioznu firmu, ktorých je v dnesnej dobe zial strasne malo, a aby sa Vam darilo. A stastnyNovy rok prajem kazdemu forumakovi :)
Felicia 1.9 D 47kW ´96
Golf 1,9 TDI 66kW ´99
Mercedes E 250 D 83 kW ´93
aladar-miazga
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 29.10.2013 23:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aladar-miazga »

biker610i napísal:
aladar-miazga napísal:Hlavný problém tejto práce je , že pokiaľ ty budeš mesiac a viac jazdiť , tak ti niekto bude musieť je...ť ženu alebo frajerku, skôr či neskôr. Takže porozmýšľaj o niečom menej náročnom.
:40bd: ja frajerku/ zenu nemam tak mi nikto ani nema co je.bat :d :D :40bd:
ale niekedy budeš mať...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Biker je náš good men. Vysvetlenie: nemcovi som nadával na rampe do buzerantov, a on sa pýta was is das? nevedel som mu mu to inak vysvetliť,tak som povedal buze.rant= good men. Tak Biky skatulka indulony sponzor dar :40bd:

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných