Praca na kamione

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

osiris-tcdr
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.12.2013 20:10
Zdieľať na Facebook

kašli na to

Príspevok od používateľa osiris-tcdr »

Tvoja otázka mi pripomína mňa pred rokom. Vtedy som začínal aj ja na kamióne. Odchod v 2. ročníku z výšky. teraz si hlavu búcham o múr. Už si šporím na externé štúdium. Na STD, BT zabudni :3020: . Vziať ťa vezmú ale nebudeš šťastný. Robil som v STD tak viem o čom to je. Teraz sa po novom vyberajú poistky z nových Dafov, 6 týždňov vonku, strhnú ti za to, čo si ani neurobil a úroveň 0 bodov. BT mi minule hovoril jeden vodič od nich. Minimálne 5 týždňov von. On končil 7 a išiel domov na 10 dní. Peniaze sú ale dlho dlo si von. Našťastie ja už v STD nerobím. To, že ti vodičák zaplatia už je minulosť nakoľko vyšli nové zákony, ktoré to už nepovoľujú robiť hneď Cčko po Ečku. Ak chceš, napíš mi a dám ti kontakt na firmu, kde je šanca ťa prijať. Viem sa prihovoriť za teba. Slušné peniaze, jazdíš koliečka, víkendy doma. :2f93:
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

to co je za blbost ja som tohto roku tiez robil E-cko hned po C-cku
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
vkist
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 07.11.2010 11:23
Bydlisko: GA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vkist »

Biky, odvtedy sa novelizoval zakon 8/2009.
Felicia 1.9 D 47kW ´96
Golf 1,9 TDI 66kW ´99
Mercedes E 250 D 83 kW ´93
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Chlapi nechcem byť profesorom, ale treba začať od malého auta dodávka, 3,5 tonka príp sólo voz.
Ja som začal v roku 1987 ČSAD, ako závozník, neskôr vo dvojke po ČSSR, Liaz 110 554, náves brandýsák, plechové bočnice, plachta mala 500kg, vyhadzovala sa, no proste drina.
Adresy sme hľadali cez autoatlas, detailnejšie na zopár benzínkách, alebo od ľudí na zástavkách.
Dnes Ťa navi zoberie aj beťárpsovi dop.iči, ale keď zakufruješ niekde v Koln, Dortmund do slepej uličky, alebo prídeš k mostu 3,8 a Tvoja výška je skutočných 4,14 tak budeš spomínať na poslednú štedrú večeru,že som mal radšej sedieť vedľa polovičky a nie tuná sa trápiť.
Neodsudzujem, skôr obdivujem Biker610, a podobných chalanov, prajem im veľa optimizmu, aj v -20°C snehovej chumelici, alebo keď mu strelí trikrát protektorovaná guma na návese pod 27 tonovým zberákom na Bruselskom ringu, a time out plynie na ringu nie na rampe.
Firmy ako BT Transport, STD Donivo,Hudos a pod. oblúkom obchádzaj. Na bráne majú Vítame vás Velcome, ale na druhej je nápis ako na bráne kasárne UŽ VÁS MÁME!!! a nepustíme!!!!
Nezarobíš, a narobíš sa!!! Tie zárobky 2000,-€ a podobné disciplíny sú vo väčšinou zbožné prianie tých čo sa nimi chvália, alebo výplod opitých mozgov na parkoló, autohofoch Bt čkárkov, Donivákov..a podobné zvieratá...never, realita 1000 niečo hore dole, a to odrátaj náklady na život štyri týždne vonku, nejaká tá pokuta, niečo si kúpiš, prevoláš a zistíš že vozíčkar vo VW BA má viac a každý nadčas má preplatený, nie je sankcionovaný ako vodč kamiónu! Radšej postupne, nie je to hanba, ale len Tvoja skúsenosť a tú Ti nikto nezoberie.
Jazda podľa navi po rôznych veľkomestách nie sranda, a to už mám niečo odcúvané.
Prajem Vám veľa veľa úspechov, veľa šťastných kolimetrov bez kolízií a čo NAJVIAC RADOSTNÝCH NÁVRATOV DOMENKOV!!!!!!!!!!!!!!
osiris-tcdr
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.12.2013 20:10
Zdieľať na Facebook

blbosť

Príspevok od používateľa osiris-tcdr »

Blbosť, zadaj si do google zmeny a uvidíš. To, že si si robil vodičák tento rok nič neznamená. Zákony sa menia aj v priebehu roka. :40bd: :40bd: :40bd:
martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

:300f: vždy ma lákala táto kariéra.. a kedže idem úplne meniť život.. no problem.. len nemám E :41c2: na C mám nabehané pol mega bez nehody.. a teraz sa obhliadam po vodičovi dodávky po eu..
osiris-tcdr
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.12.2013 20:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa osiris-tcdr »

trucker694 napísal:Chlapi nechcem byť profesorom, ale treba začať od malého auta dodávka, 3,5 tonka príp sólo voz.
Ja som začal v roku 1987 ČSAD, ako závozník, neskôr vo dvojke po ČSSR, Liaz 110 554, náves brandýsák, plechové bočnice, plachta mala 500kg, vyhadzovala sa, no proste drina.
Adresy sme hľadali cez autoatlas, detailnejšie na zopár benzínkách, alebo od ľudí na zástavkách.
Dnes Ťa navi zoberie aj beťárpsovi dop.iči, ale keď zakufruješ niekde v Koln, Dortmund do slepej uličky, alebo prídeš k mostu 3,8 a Tvoja výška je skutočných 4,14 tak budeš spomínať na poslednú štedrú večeru,že som mal radšej sedieť vedľa polovičky a nie tuná sa trápiť.
Neodsudzujem, skôr obdivujem Biker610, a podobných chalanov, prajem im veľa optimizmu, aj v -20°C snehovej chumelici, alebo keď mu strelí trikrát protektorovaná guma na návese pod 27 tonovým zberákom na Bruselskom ringu, a time out plynie na ringu nie na rampe.
Firmy ako BT Transport, STD Donivo,Hudos a pod. oblúkom obchádzaj. Na bráne majú Vítame vás Velcome, ale na druhej je nápis ako na bráne kasárne UŽ VÁS MÁME!!! a nepustíme!!!!
Nezarobíš, a narobíš sa!!! Tie zárobky 2000,-€ a podobné disciplíny sú vo väčšinou zbožné prianie tých čo sa nimi chvália, alebo výplod opitých mozgov na parkoló, autohofoch Bt čkárkov, Donivákov..a podobné zvieratá...never, realita 1000 niečo hore dole, a to odrátaj náklady na život štyri týždne vonku, nejaká tá pokuta, niečo si kúpiš, prevoláš a zistíš že vozíčkar vo VW BA má viac a každý nadčas má preplatený, nie je sankcionovaný ako vodč kamiónu! Radšej postupne, nie je to hanba, ale len Tvoja skúsenosť a tú Ti nikto nezoberie.
Jazda podľa navi po rôznych veľkomestách nie sranda, a to už mám niečo odcúvané.
Prajem Vám veľa veľa úspechov, veľa šťastných kolimetrov bez kolízií a čo NAJVIAC RADOSTNÝCH NÁVRATOV DOMENKOV!!!!!!!!!!!!!!

Veru tak trucker. Veľa ľudí si myslí, že jazdiť na kamióne je ppč práca. Osobne, keby som to robiť nemusel tak to nerobím. Ale idem ponúkať poistky a denne obvolávať 100 ľudí a dookola to isté? Našťastie jazdím na stále miesta. Navigačka ja oničom. Je to fajn na dohľadávanie ale stačí, že minieš výjazd na ring a už ideš do zákazu a si v r... Presne ako píšeš. Defekt, k tomu sa nevyjadrujem. Terminovaná nákladka, defekt, oprava cca vyše hodiny až dve, nestihol som čas tak pokuta a samozrejme platil som ju ja. Ešte potiahnem do leta a potom koniec. Všetky kartičky si odložím na pamiatku. Kiežby ale všetci za volantom boli takýto ako sa nájdu napríklad tu vodiči..Úcta pred tebou trucker :300f:
tokokis
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 22.10.2010 22:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tokokis »

tento problem som riesil pol roka, odpovdal na inzeraty ale ziadne spatne odpovede nechodili alebo teda minimum a aj to zamietave ale ajto je lepsie ako nic ze siniekto nasiel cas na odpoved.
nakoniec som pracu nasiel pred 2 mesiacmi, spokojny zatial som podrobne info v SZ neche sa mi tu rozpisovat detaily, firma a pod.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

trucker694 napísal:Chlapi nechcem byť profesorom, ale treba začať od malého auta dodávka, 3,5 tonka príp sólo voz.
ved aj ja som tak chcel zacat ale nedalo som x- krat posielal ziadosti do kurierskych firiem ako UPS, DPD, GLS apod a ani neodpisali potom neskor som zistil ze taketo firmy vacsinou vyzaduju vlastnu dodavku :3c90:


trucker694 napísal: Nezarobíš, a narobíš sa!!! Tie zárobky 2000,-€ a podobné disciplíny sú vo väčšinou zbožné prianie tých čo sa nimi chvália, alebo výplod opitých mozgov na parkoló, autohofoch Bt čkárkov, Donivákov..a podobné zvieratá...never, realita 1000 niečo hore dole,
viem ze to nie je med lizat ale moj nazor je taky ze radsej robit vodica ako makat za pasom ako otrok (viem o com hovorim robil som vo fabrike na linke a celu smenu to iste a islo ma drbnut po dvoch dnoch som odtial usiel :3c90: ) aj tych 1000 daco je stale lepsie ako 400 vo fabrike :4012: :zg282:
Naposledy upravil/-a biker610i v 30.12.2013 22:34, upravené celkom 1 krát.
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
TIGRIK321
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 17.11.2006 01:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TIGRIK321 »

kamion je p....na nezaplatenie ...smrdlava zaprdena robota zle zaplatena hlavne na sk s naokolo ...drbu ta spediteri drbe ta sef drbu ta policajti v mojom pripade colnici ,drbu ta vratnici a skladnici ta maju na haku ....niekedy spis vela co cakas inokedy lietas a sa ani nezastavis.....jes same hnusoby lebo stravovat sa kazdy den v restike neda a ked ta z tej stravy nieco chyti hladas kde to pustit....:D pribehy o igelitkach pod navesom v navese pripadne v prahe v kabine na krizovatke v zapche su uz svetozname ...ale tak co nam ine ostava ked na sk nezarobis ....toto som napisal aj trosku iny pohlad samozrejme su tam aj neake pozitiva...vidis svet spoznavas nove veci naucis sa byt samostatny doma si viac vazis veci a nesmierne som stastny ked idem domov za rodinou az na to ze tie km idu neako pomaly....a to neratam este tie rizika co to prinasa....mas na starosti kamion naklad cas v premavke debilov chodcov cyklistov a pod ...zodpovednost na hovado ...ale to kazdy zisti sam a reci ako sedis soferujes nic nerobis a spis pocuvas vsade o kamionistoch aky su to flakaci ...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: blbosť

Príspevok od používateľa biker610i »

osiris-tcdr napísal:Blbosť, zadaj si do google zmeny a uvidíš. To, že si si robil vodičák tento rok nič neznamená. Zákony sa menia aj v priebehu roka. :40bd: :40bd: :40bd:
som to hladal asi pol hodinu a nic som tam ohladom e-cka a praxe nedozvedel :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
osiris-tcdr
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.12.2013 20:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa osiris-tcdr »

Tak hľadaj lepšie. Keď nevieš niečo doma nájsť tak sa netrep do sveta hľadať adresy :40bd: :3c90:
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

TIGRIK chod do fabriky za pas a uvidis co je na pi.cu robota sa ti bude aj tej monotonej robote aj snivat :28b7:

PS. uz som od dost vela kamionistov pocul, cital ze aka je to na pi.cu robota ale malo kto z nich robil za pasom vo fabrike keby isli za pas tak neviem neviem a zistili by ze maju 2-5x mensiu vyplatu lol
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Biky , jazdil som aj dodávku a robil som aj za pásom, je to všetko zvyk.Len jeden velký rozdiel je že ak sa ti po 7 hodinách pridriemne za pásom , tak ujde jedna súčiastka a kamoš za tebou zapíska.No ak sa ti zdriemne po 7 hodinách za volantom tak to končí dosť zle. Mojim monterom sa to stalo 5km od firmy , a neprajem nikomu ten pocit ísť to povedať ich rodinám.
Velký obdiv a klobúk dou pred chlapmi ktorí túto robotu vydržia robiť celý život.Len vo svojom okolí stále viac poznám takých (mojich rovesníkov) čo hovoria - stačilo , a idú radšej za ten pás.
Iba taká celkom malilinká drobnosť - za mesiac mám 20 dobrých obedov , za ktoré my firma strhne 13€ , vždy pekne o 12tej sa slušne v čistej útulnej jedálni dobre najem. To sa ti na kamione určite nepodarí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

Presne ako pise Biky.kazdy jeden vodic ktory by si iseiel skusit fabriku,by sa velmi rychlo vratil k volantu.V prvom rade si treba uvedomit,ze tie prachy si treba velmi tvrdo vydriet.Nieje to len o tom kruteni volantom.Sefovia pomaly vyzaduju aby si mal minimalne 2 vysoke skoly,ovladal 5jazykov atd.Kazda praca ma svoje pro a proti a pokial chce obycajny clovek na SK aspon trochu normalne zarobit a zit nie z ruky do huby,tak mu nic ine ako jazdenie asi ani neostava. Kde ides jazdit biker610i?

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných