Praca na kamione

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mirek1o2
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.06.2013 18:33
Zdieľať na Facebook

Praca na kamione

Príspevok od používateľa mirek1o2 »

Zdravím chalani chcel by som sa opýtať kde mam začať jazdiť na kamióne , keď všade vyžadujú prax a tu prax neviem kde mam získať mam 22r. neviem či je to tým vekom. trápne odpovede typu že som ešte zasran si prosím nechajte :)
Dakujem.
nrtm
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 13.05.2006 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nrtm »

http://www.std-donivo.sk/ skus tu, casto vidim inzeraty ze zhanaju vodicov a aj zaplatia vodicak
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pozri sa, keby si bol majitelom firmy, máš 5 ťahačov , kde napríklad u 2-3 splácaš leasing, zveril by si vozidlo navyše s tovarom niekomu kto nemá žiadne referencie/prax ?

To auto je poistené tak ako je poistený ten náklad, ale ver že nikto netúži mať opletačky.

Treba začať niekde malým autom a postupne sa dostať na väčšie
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Na kamión si ešte zasran.... :40bd: Vekom možno ale všetko nieje len o veku . Niekto vie hneď a niekto nevie celý život...

Za tým čo napíšem si stojím, (toho zasrana neber vážne to som len reagoval na tvoju poznámku, a viď môj smajl, pretože Ťa nepoznám...)
ale mám názor, že aj v dnešnej uponáhľanej dobe je lepšie začínať tak nejak postupne a nie že hneď šup 50T za sebou navigačka pred sebou a poď ho brázdiť svet...A to mám tiež názor že dakto sa nenaučí poriadne jazdiť za celý život a ani 10 autoškôl mu to nedá do hlavy a ruky. a niekto jak keby to dostal do kolísky od sudičiek, že pomali ani VP mu netreba, že sadne za hocijaký volant a nemá najmenší problém.
mirek1o2
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.06.2013 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirek1o2 »

V pohode jazdím už 2 roky po SR zásobovanie, dodávka aj nákladné auta. Len chcem vedieť čí nejaká firma berie mladú krv :D
predaj2
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 16.07.2013 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa predaj2 »

Skús to STD,tam berú stále..tam získaj prax,a potom si nájdeš aj lepší flek..
jinlun415
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jinlun415 »

Donivo BT transport mozno aj dalitrans zobere vsetko len ta praca neni ziadna hitparada. Jazdia na turnusi a plat tiez ziadna slava na tu pracu. Ale naberes aspon skusenosti. Teraz ta velka firma zobere lebo nemaju soferov.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Pamätám sa na moju prvú jazdu kamiónom z Čiech naloženým 26-tonami pieskovanej lepenky-smerom od Zvolena do B.B so to mal rozbehnuté na plné gule a kolega vodič /vtedy sme jazdili na dlhšie cesty dvaja/ mi vraví asi 1 km pred vjazdom do mesta,či viem,koľko ton veziem...a verte mi že kým som si to uvedomil,tak som mal čo robiť zastať pod prvým semaforom...
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Skús pozrieť stránku profivodič.sk,záleží aj odkiaľ si to donivo nie je bohvie čo,skús pevas firma zo ZA ale sídlia v P.B.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked už máš prax , tak je to niečo iné. Ked sa budeš pýtať a povieš že teraz jazdíš, ale hladáš niečo lepšie , tak je to iné ako ked povieš že hladáš ale ešte si vôbec nejazdil
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Možno je to trošička ot , ale rakúsky Walter(asi) špedícia. Cca rok dozadu spravili dievčatám z obchodnej akademie výlet, ukázali firmu velín kde sedia špeditéri. Dokonca niektoré si mohli aj skúsiť pokecať nemecky , anglicky. Ok super výlet , obed , suveníry páčilo sa . Teraz (po trištvrte roku) prišiel dopis z Austrie , že slečna máme pre vás nachystané pracovné miesto s ubytovaním a nástupným platom dvojnásobok slovenského priemeru.
Som dcére povedal , odlož , možno po vysokej budeš robiť špeditérku.
Vraj takto isto lanária chalanov automechanikov, tak neviem či aj šoférov.
Ale jedna vec je velmi dôležitá - JAZYKY - ak na majitela firmy spustíš plynule nemecky anglicky alebo francúzsky , tak robotu máš na 80% istú.
Dcéra vie dva plynule , učí sa tretí.Už doma kvákame po russky všetci. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ivko1 napísal:Pozri sa, keby si bol majitelom firmy, máš 5 ťahačov , kde napríklad u 2-3 splácaš leasing, zveril by si vozidlo navyše s tovarom niekomu kto nemá žiadne referencie/prax ?

To auto je poistené tak ako je poistený ten náklad, ale ver že nikto netúži mať opletačky.

Treba začať niekde malým autom a postupne sa dostať na väčšie
ja tiez idem na kamion alebo tandem po novom roku a mesacne turnusy a s nakladnym autom som jazdil iba v autoskole takze netvrdil by som ze to nie je mozne ze musis mat prax

>>>mirek1o2<<<
takze mal by si nieco zohnat pripadne skus firmy na rozvoz mrazenych potravin

PS. ja tiez zacinam a som robil tohto roku vodicak C+E a KKV ak nieco pytaj sa !! :4012:
Naposledy upravil/-a biker610i v 30.12.2013 18:02, upravené celkom 1 krát.
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

jinlun415 napísal:. Teraz ta velka firma zobere lebo nemaju soferov.
presne tak aj na skoleni KKV nam hovorili ze je nedstatok vodicov :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

Ak ti nevadi dochadzat na Kysuce,tak OSTrnasport-Stanik,prachy nacas,zo zaciatku budes jazdit vo dvojke.Pojazdis Franciu Spanielsko,Nemecko.Len sa musis zmierit stym,ze magnet a ina karta bude tvoj najlepsi kamarat.Sef v pohode,spediterky na hlavu.servis,umyvacka a tankovanie na firme.Ak mas pevne nervy,da sa na to zvyknut.
TIGRIK321
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 17.11.2006 01:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TIGRIK321 »

donivo je otras ....miklosova firma co zdiera vodicov od magnetu cez to ze nevidis domov po kamion a peniaze ....ja som zacinal v jednej malej firme a chodil vo dvojke....tiez by som ti asi odporucil neake jazdy vo dvojke aspom pol roka a potom uz aku taku prax budes mat a niekde sa chytis....ja uz jazdim dva roky spanielsko rusko a myslim ze uz ma po rusku len tak lahko nic neprekvapy :D ...inak nasa firma brala aj uchacov z tyzdnovym vodicakom ale uz od toho upustili a uz si preveruju vsetko ....takze asi boli problemi ....neviem ...

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných