Pozor pri plnení klimatizácie !

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Pozor pri plnení klimatizácie !

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Viac ako v iný čas sa začína používať klimatizácia a preto viac než inokedy z prekvapením nejde.Logicky nasleduje návšteva miest kde tieto plnia.Ak už pred týmto úkonom stojíte,dajte starú náplň odsať a nahradte ju novou aj príslušnou dávkou oleja,ktorý sa aplikuje spolu pri tomto plnení.Nespočet ľudí doplňa klimatizáciu každý rok alebo druhý,ale po takýchto ročných únikoch a naplneniach to dopadne takto ako tento Passat.Nakoľko pán nemal potuchy že v obežive klimatizácie je i olej ktorý vlastne tiež inikol zakaždým tak to dopadlo takto.Kompresor nedostatočne mazaný je natoľko plný kovových pilín že ho až niekedy zaseklo a postál čo zničilo remeň.Logicky sa našiel idiot ktorý na tom šrote ešte vymenil ložisko a dal si zaplatiť aby na druhý deň kompresor zastal opäť.
Ak už sa tento prípad stane,nevyhnutne vymente aj tzv sušič,niekto ho volá filter.Inak rozptýlené kovové čiastočky celú záležitosť zopakujú aj po výmene kompresora.

[img]http://imageshack.us/a/img801/8853/klim ... sor005.jpg[/img]
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Milanko..,hambim sa aj priznat, :-\ ale ja uz rok menim napln v klime...Akosi sa k tomu nemozem dostat... :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rudko ak to dáš robiť tak si nechaj zbytok odsať,do novej náplne nech dajú podla tabulky aj olej a indikátor úniku,to sa velmi vie zísť a je to len pár halierov.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

kedysi davno, ked som este mal Nexiu, som sa takto vykaslal na opravu vytecenej klimy, ktora bola vytecena dobrych 5 - 6 rokov. Jedno naplnenie za 50, ak je miest uniku viac resp. ak su male a nepride sa na ne, naplnim ju 4 - 5 raz za sebou a to uz si rovno mozem kupit dalsiu Nexiu na diely lol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kým sme ešte mali Fiestu , stále som čakal kedy klima klakne. Auto poskladané z asi 5tich darcov a stále to chodilo . My sme ju mali 8 rokov a jediný spotrebák navyše bol ventil kurenia . Treba meniť naplň v klime aj ked všetko fachčí??? preventívne??? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
peter121
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 23.01.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter121 »

Dobre vedieť, toto som netušil. Alternatívou pre nás chudobných je klímu nechať nenávratne vytiecť, vykašlať sa na to a v lete si otvoriť okná.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco13 napísal:Kým sme ešte mali Fiestu , stále som čakal kedy klima klakne. Auto poskladané z asi 5tich darcov a stále to chodilo . My sme ju mali 8 rokov a jediný spotrebák navyše bol ventil kurenia . Treba meniť naplň v klime aj ked všetko fachčí??? preventívne??? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Ak by si to takto robil bol by si vzácny tvor ktorého by treba navrhnúť na celoštátne vyznemenanie "Za zásluhy o údržbu" :cau:
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Milanko..,dakujem,ani som netusil !Takze teraz uz viem,ze ked pridem do servisu,treba mu najprv obuchat hlavu o kapotu a pripomenut mu olej a indikator... :4012:
solex
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 18.08.2009 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa solex »

spravne by bolo kazdy rok doplnit klimu,lenze tazko najst niekoho kto chce zaplatit za gramaz naplne.vatsinou sa vsade plati pausal.teda ked mi chyba 50gramov naplne tak platim taku istu sumu ako ten co ma klimu prazdnu.
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

nejde mi kompresor, netlaci. dva roky dozadu isiel normalne a po zime uz nic. dal som naplnit system ale ako som neskor zistil chladiva tam bolo dost..cize zbytocne.
da sa opravit ten moj kompresor? alebo je nutna len vymena? bojim sa kupovat z buracky ze nepojde alebo po tyzdni odide aj ten.
Pan hlavaty co by si mi poradil? je to do megana jednotkoveho 1,9
marijko
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 26.09.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marijko »

Nerozumiem, ako môže niekto, kto "doplní klímu" vedieť, koľko gramov chladiva je v sústave. Odpoviem si sám: nemôže ani len tušiť. Pokiaľ sa staré chladivo zo sústavy neodsaje a neodváži NEDÁ sa určiť, koľko gramov je v sústave. Od "doplňovačov" ruky (a hlavne autá) preč.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mhlavaty napísal:
oco13 napísal:Kým sme ešte mali Fiestu , stále som čakal kedy klima klakne. Auto poskladané z asi 5tich darcov a stále to chodilo . My sme ju mali 8 rokov a jediný spotrebák navyše bol ventil kurenia . Treba meniť naplň v klime aj ked všetko fachčí??? preventívne??? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Ak by si to takto robil bol by si vzácny tvor ktorého by treba navrhnúť na celoštátne vyznemenanie "Za zásluhy o údržbu" :cau:
ja ked som jazdil na golfe 3 1.8i klima fahcila ako drak 3 roky az raz som sa dal nahovorit ze treba to doplnit.slo to v pohode no po zime uz som to musel plnit stale.zakazdym to pocas zimy vyfucalo.odvtedy to neriesim.znamy ma mondeo 10 rocne a v zivote nedal plnit klimu a dodnes nic.funguje to stale aj cestu do chorvatska zvlada.tak sa vyjadrite odbornici.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

marijko napísal:Nerozumiem, ako môže niekto, kto "doplní klímu" vedieť, koľko gramov chladiva je v sústave. Odpoviem si sám: nemôže ani len tušiť. Pokiaľ sa staré chladivo zo sústavy neodsaje a neodváži NEDÁ sa určiť, koľko gramov je v sústave. Od "doplňovačov" ruky (a hlavne autá) preč.
Máš úplnú pravdu,každému doplneniu predchádza vyprázdnenie,systém sa odsaje,urobí sa vakum a do tohoto priestoru sa vlastne vpustí (nasaje) nové médium v objeme ktorý si človek určí.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

misko122 napísal:nejde mi kompresor, netlaci. dva roky dozadu isiel normalne a po zime uz nic. dal som naplnit system ale ako som neskor zistil chladiva tam bolo dost..cize zbytocne.
da sa opravit ten moj kompresor? alebo je nutna len vymena? bojim sa kupovat z buracky ze nepojde alebo po tyzdni odide aj ten.
Pan hlavaty co by si mi poradil? je to do megana jednotkoveho 1,9

Aby sme si to upresnili,spojka zopne,kompresor vlastne ide ale netlačí ? Kompresor ide aj domáckych podmienkach sprevádzkovať.Ak by bolo potreba si to rozobereme cez ss.
solex
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 18.08.2009 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa solex »

ked je system tesny tak klimu netreba doplnat.chladnicky vydrzia aj 20 rokov fungovat a idu den noc.doplnit som rozumel vysat odvazit a napustit spravnu gramaz.a zaplatit len tolko kolko bolo doplnene.ved moje stare chladivo sa napusti zase dnu.ale ako som pochopil ,nie chladivo je najdrahsia polozka ale pracovny ukon.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných