Požičanie autá v BA

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

snakehead28
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.04.2013 11:14
Zdieľať na Facebook

Požičanie autá v BA

Príspevok od používateľa snakehead28 »

Zdravím páni,


ja by som si veľmi rád požičal osobný automobil, na 1 - 2 dni (poprípade víkend). Mal by som záujem o malý automobil (kompaktná trieda), respektíve nižšiu strednú tiredu.
Auto by som chcel len na vozenie sa po meste a tak :D
Ide o to, že vlastne auto nemám a i keď mám vodíčak už 4 roky, tak tatko mi nechce požičať auto len tak...
Teda z tohto dôvodu by som si rád požičal auto, za slušnú cenu a len tak si trošku zajazdiť po meste, po dialnici a tak.

Potreboval by som aby ste mi poradili slušnú autopožičovňu v BA. Pozeral som samozrejme po internete, i názory na jednotlive požičovňe som hladal, ale aj tak by som rád zobral radu od niekoho skúsenejšieho :-)

Hlavne sa bojím rôznych "skrytých poplatkov" a proste všeliakých podvodov. Trebars, že ked pôjdem odovzdať auto, na ktorom boli rôzne menšie škrabance už pri preberení, že by to prenajímateľ "zosobní" a bude odomňa chcieť aby som to zaplatil (prelakoval auto a pod...) Nechcem sa teda stať obeťou podvodov a tak. Teda poradte nejakú slušnú autopožičovňu, kde je férové jednanie so zakázníkom.

Čo sa týka auta, tak by som bol rád keby to bolo z koncernu VW (škoda, seat a VW), nechem iné (som na ne zaťažený :D) pôvodne som chcel trojkovú octaviu ale tie sú dosť drahé, ale tak čo narobím. Asi nejaké VW Polo, alebo Ibizu a pod. Aj fabiu by som bral, ale II. je moc škaredá, a trojkových je zás málo...

A taktiež skúste poradit, načo si treba dať pozor pri prenajímaní a pod.

Ďakujem za názory a rady
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Popravde...neviem ako to chodí inde, ale raz som si požičal Q7cku, keď sme išli na rodinnú oslavu. (dôvody vynechajme :D) musel som dať zálohu 10% Z ceny auta... Čiže nejakých vtedy 9000€ + 420€ požičanie na deň (mal som ho 2dni, čím dlhšie ho máš, Tým je to nižšie) a za každý 1km, čo som spravil +0,20€ k cene na deň. Ten kto mi ho poziciaval, nafotil auto, vytlačil to 2x spísali sme nedostatky (vtedy malo poskrabany predný blatník) a obaja sme sa pod to podpísali + zvyšné papiere a obaja sme mali ten istí papier...
Osobne by som ti radil, skôr požičať si auto od nejakého známeho, alebo si kúp Felíciu, punto, polo a jazdí už na svojom. ;)

P.S. Auto som bral s plnou nádržou a Taktiež aj vrátil s plnou.
Ešte viem, že existujú taký..ako keby súkromné osoby, kt. Požičiavajú auto známemu, podpises mu nejaké papiere, auto máš možno za 20€ na deň a myslím, že bez zálohy a podobných sránd...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> keby to bolo z koncernu VW (škoda, seat a VW), nechem iné (som na ne zaťažený :D)


mlady, mudry, skoda ze este v ruke volant nedrzal.
Tak je dobre. WW su najlepsie auta na svete, vsetko ostatne by mali zavriet.

Pozicovnu si nevies vybrat ? Fakt taky problem ? Hlavne ze si v znackach rozhladeny, to je najdolezitejsie.


Sukromne osoby ti nic oficialne s papierom pozicat nemozu, porusuju tym zakon, neopravnene podnikanie, danovy unik a zopar dalsich. A tak sa mi nejak zda, ze takemu uchu ako si ty by som nepozical ani moj 15rocny verkel ktory mam - nic v zlom, neber to osobne.
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

ak môžem poradiť vymaž túto tému skôr ako bude neskoro už teraz je my jasné aká debata sa tu zvrhne a ver my nebude sa ti páčiť :d :D
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Zajazdiť si len tak po meste a dilnici-polo alebo fabia super zážitok zaručený :)
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

No ked som ja zacinal jazdit tak aj skoda favorit bol super zazitok.

Inak tvoje kriteria su dost cudne... Ze je malo trojkovych fabii? To kolko si ich chces pozicat?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ach jaj.... ak to nemá na kapote W alebo S prípadne tie nedokreslené olympijské kruhy tak to nieje auto....Tak potom čo chceš od nás radiť ???
Hlavne že to potrebuješ na dva dni .... KIA Picanto za trest aby si začal aj normáľne rozmýšľať o svete a o živote a o hodnotách ....Zas zbytočne klávesnicu deriem.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Ešte ma napadla jedna vec... Skús stránku RENTALCARS.COM
Keď sme boli v španielsku, mali sme auto za 10€ na deň. Sú tam požičovne Z celého sveta. ;)

S tým výberom, bohužiaľ majú pravdu... Vyskúšaj nejaký mercedes, jaguar, BMW, keď už zato chceš platiť.
Naposledy upravil/-a tomket11 v 27.06.2015 23:02, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A zas je tu uhorková sezona :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
peter609
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 02.02.2014 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter609 »

Ak nemáš prax, tak si radšej zaplať kondičnú jazdu v autoškole, tam ti aj inštruktor poradí čo a ako a zopakuješ si základné veci. Nestojí to veľa a určite budú mať v autoškole na výber aj koncern. Potom, aby si nevyšiel z praxe, niečo lacné ako felícia, punto a podobne.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tomket11 napísal: musel som dať zálohu 10% Z ceny auta... Čiže nejakých vtedy 9000€ + 420€ požičanie na deň (mal som ho 2dni, čím dlhšie ho máš, Tým je to nižšie) a za každý 1km, čo som spravil +0,20€ k cene na deň.
uch tak toto je bomba.za obycajnu q7 taka palka.asi pred 3 rokmi som sa rozpraval s jednym polakom mal passata 4 rocneho 320 000km z pozicovne a mesacne daval 400 euro.a neriesil nic len palivo.mna raz lakalo lamborghini zobrat na den a vybesniet sa v nemecku.v zurichu som videl pozicovnu za 450chf denne poziciavaju lambo gallardo.a na slovaci za q7 este aj zaloha :41c2: :4012:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> v zurichu som videl pozicovnu za 450chf denne poziciavaju lambo gallardo


no tak ukaz ked si silny. Aj passat za 400 mesacne mozes.
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Kup si vlastne a maš vygumovane. Neter byva v BLAVE a kupila synovi k 18 nar. FELICIU za 400eur v dobrom stave. 2 roky mu vydrží mimimalne.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Ospravedlňujem sa za slovník. Ty si kkt, za názor mi neďakuj.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja ti poradím DK auto, síce som od nich mal dodávku v Prešove ale pobočky majú všade. žiadne skryté poplatky, vysvetlené čo bolo treba, papiere do ruky a ideš.... odovzdanie auta bez problémov...
Ale v BA musí byť požičovní kopec, ak nepozeráš na peniaze zober si nejakú osvedčenú firmu.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných