Pozdrav

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

presne trucker -som to písal o inteligencii!!!
vodičál je poväčšine jediné vzdelanie a aj tá maloumierou prispieva k zvýšeniu IQ.

Keďže toto nie je, potom je to iba moc sily a veľkosti vágeňu.

V inom príspevku som písal, že nemám problém zastať a ísť pomôcť truckerom, napr aby vyšiel a zastavím dopravu. Nevidel som ale, žeby trucker nejaký pomohol okrem truckera iným vodičom.

Preto kôli "pár" nezodpovedným sa musí urobiť také opatrenie, ktoré nebude vyhovovať všetkým v danej skupine osôb ale je na prospech ostatnej spoločnosti!
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Acon, asi si nepochopil ako som to myslel.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

lakinooo napísal:....Je o nezodpovednosti vodičov kamiónov, nie všetkých ...
Lenže obe vlákna o kamionistoch sú pomenované tak, že sa to týka všetkých.
To už táto stránka by skôr zniesla názov s dodatkom odrbávači, lebo odrbávačov medzi predajcami jazdeniek je nepomerne viac ako deb.ilov medzi kamionistami.
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

Acon- to nemyslíš vážne????

Len pri odrbávačoch trpí naivný jedinec a môže si za to sám, kdežto pri doprave a"prusere" kamiónistu, vlastne kto za tomôže? Cestári? Počasie? Politici? Majitelia kabrioletov? Spoločenstvo urbára? Držitelia rybárskych lístkov?

Kua kto vlastne???Ak nie oni samotní!!!
Kým nepríde represia - 500€ na mieste a odobratie VP na dva roky, nebude poriadok od kamiónistov na Slovensku!!!
A taktiež uhradenie vyčíslených škôd spôsobené zablokovaním premávky. Všeobecné spoločenské ohrozenie a basa. Nič iné neplatí.

Tak ako si nechtiac kaniónista neuvedomí, že v obci je 50, lebo on šporí palivo, tak si neuvedomí, že hore tou kašou síce nikdy nevyšiel a ani nevýjde,ale aspoň bude sranda!
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..vy tu vsetcaaa v tomto temate preziovate ..agoniu..,len ja ..orgazmus...
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

...a ty si to triezvy písau??? mi dalo dosť námahy pochopiť čo si to vlastne "kceu"
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..jednoducho povedane..,nema zmysel sa rozculovat..,problemy s kamionmi boli..,su..a budu...najme ked za volantom vidim kategorie takmer 20-rocnych soplosov,ktorym by som nedal ani traktor..Ale to uz je ina tema...
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

presne rudo ako pises,len doplnim, že je jedno či má alebo nemá 20. skôr ide o zodpovednosť a toleranciu a keďže nie je, treba reštrikciu. Ten kto je normálny to pochopí a znovu bude pičovať len držiteľ svojho ega pri močení.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

jonathan104 napísal:Acon- to nemyslíš vážne????

....................
Kým nepríde represia - 500€ na mieste a odobratie VP na dva roky, nebude poriadok od kamiónistov na Slovensku!!!
....
O čom točíš? Ja som nikde nepovedal, že to treba tolerovať. Ano, treba to riešiť ako priestupok a zaradiť to do sadzobníka pokút. Ale keby si čátal, čo píšem, tak by si vedel, že mne vadí táto primitívna ľudská vlastnosť škatuľkovať. Všetci kamionisti sú de bili, všetci motorkári sú darcovia orgánov, všetci offroaďáci sú ničitelia prírody, všetci majiteľia drahých SUV a OFF sú arogantné hovädá, všetky pekné baby sú k urvy , všetci ITečkári sú úchylný dem enti...........
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

Acon ani raz som to nenapísal!!! Tiež nečítaš všetko, ale to je normálne, že sa upriamime iba na jeden bod.Reagoval som na tvoje porovnanie medzi kamiónistami a predajcami a na to som napísal, že to nemyslíš vážne? Tak ma neprekrúcaj.

Ani ja neškatuľkujem a tiež ma udivuje škatuľkovanie.

Ale je tu to ALE a zopakujem, normálnemu obmedzenie vadiť nebude a ten čo si to nevie uvedomiť bude stále .... Ináč sa to riešiť nedá iba resštrikciami. Máš iný návrh?

Cigáňov sa snažia "dobrí" ľudkovia prevyhovať cca 100rokov a vidíš kde to vedie.
lukasV12
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 18.04.2011 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasV12 »

Pani, trosku prispejem aj ja, aj ked som povodne nechcel.

V prvom rade je to chyba policajtov, ktory maju horsky priechod uzavriet vcas, ked uz sa neda udrzat zjazdny alebo dat tabulu povinne retaze.

Kolko kamionov ma letne pneumatiky? Pokial viem, tak sa jazdi na celorocnych.

Vodici kamionov su tlaceni v prvom rade ludmi, ktory chcu prist do obchodaku a mat plne pulty alebo objednany tovar na druhy den doma. Dnes to odmietnem ja skusit, zajtra je na mojom mieste niekto iny ktory to nema problem risknut a ist.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Kolko kamionov ma letne pneumatiky? Pokial viem, tak sa jazdi na celorocnych.
Ano. Na hnanej náprave sú celočno tie isté pneu. Nie sú zimné, alebo letné. Pneu v rozmere R22,5 sú všetky M+S. Akurát na prednej náprave je tzv. vodiaci dezén, ktorý vyzerá ako letná pneu, no tiež je M+S. Ide o to aký hlboký ten dezén je, lebo často je už dávno pod limitom. A Tí, čo jazdia na firemných autách vedia veľmi dobre ako ťažko je vyžobrať nové pneu.
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

U nas je limit na hnanej naprave 1,6 mm, na prednej 3.5 mm, ak si dobre pametam. Zastavia ta na vahe, mas ojazdene gumy, dostanes listok a v lepsom pripade mozes dojs do ciela ale musis mat nove gumy predtym ako vyrazis na dalsiu cestu. Doklad o novych gumach, spolu so sprievodnym listom a "papierikom v vahy" musi zamestnavatel odfaxovat na vahu, alebo do 14 dni sa musis aj s papierikom osobne ukazat na tej vahe kde si to dostal.

Tiez, vsetky nakladne auta su povinne mat retaze od 1.oktobra do 30.aprila, a to stanoveny pocet podla toho co tahaju.

Inak, ojazdene gumy su jedna vec......zjazdnost ciest druha. Niekedy autom ides a mozes mat aj dobre pneu s retazami) az kym nejaky somar pred tebou nezastane a potom sa uz nepohne nikto. Niekedy ani retaze nepomozu ani na oboch hnanych napravach, jednoducho sa roztrhaju a stojis aj tak. Su sice dostat aj zimne pneu, ale niekedy ti nepomozu ani tie a ani vsetky uzavierky. Myslim si ze v takychto pripadoch je to problem policie ze neskoro neuzavrela cestu, ak vedia ze je problemova. Nemyslim si ze vsetko treba riesit hned pokutou a represiou, ale ak ma retaze a nemoze vyjst, to uz nie je problem sofera. Policia je na to aby v tychto pripadoch pomohla, zavolala vyprostovak , sypace, pripadne uzavrela cestu az do chvile kym zase nebude prejazdna.

PS:U nas...je BC.
mamuko555
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 13.09.2006 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamuko555 »

Acon napísal:. A Tí, čo jazdia na firemných autách vedia veľmi dobre ako ťažko je vyžobrať nové pneu.
Niekedy ani nevyzobres.Zobrali mi technicak,vodicak a chceli este aj pokutu byvalych 500SK.Tak som chlpatym povedal ze za firemny tragac platit nebudem.Kopol som do dveri,dal im kluce a isiel na autobus.Samozrejme som zapratal zo supravou celu autobusovu zastavku kde zastavovali.Prisli pre mna aby som isiel doriti s tym ze technicak si nechaju.Po sichte som to povedal dispecerovi,rano bol technicak na stole a vehikel v takom istom stave isiel na cestu.Za jeden rok cca 2 strelene predne gumy a cca 7 ostatnych defektov.Mal som ich 14.Raz som mal den 1x auto,2x prives.Davali nam gumy z kamionov co behali za hranice.Ani raz som nevidel fungl novu gumu.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Majiteľa firmy by som nakopal do riti...

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných