Pozdrav

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dnes muselo byť jasné aj sasanke, že hore neprejde! Takže mal pre mňa za mňa zostať aj v Bystrici pri Tescu, vysvetli mi už konečne na kerú máriu sa trtkali hore?! :angry:
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

V Bystrici pri tescu jasne :40bd: :40bd:

daj ešte nejake parkovisko vyhradene pre kamionistov
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Povedal som, že mne je to jedno kde, hlavne nech je ohľaduplný a ľudský voči ostatným, ktorý môžu prejsť, nechytaj ma za slovíčka!

Alebo takáto situácia: bezmozog si ide do firmy po výplatnú pásku (alebo čo už to bolo). Ale on chudáčik profesionálny by musel v papučkách prejsť hádam aj 50 metrov pešo čo by na tých svojich zdegenerovaných nožičkách už asi nezvládol takže sa z odhrnutej a zjazdnej cesty vtrepe s návesom do neodhrnutého areálu firmy a samozrejme sa zasekne rovno v bráne takže sa nikto nedostane ani z ani do firmy. A my všetci ostatní, ktorí sme kvôli nemu nemohli ísť ani na obed, sme si opakovali slová o ohľaduplnosti a ľudskosti, aby sme mu nerozbili tú jeho de.bilnú gebuľu! :3c90:
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

Peto, na useku RK- Donovaly je dostatok miesta, kde by sa kludne 50 kamionov po castiach dalo odstavit... lenze z tych 50 sa aj tak natrepe do kopca minimalne 20, lebo profici to proste skusia aj na letnych gumach a je to cele v haji.
Darmo budu parkoviska, vzdy sa najde minimalne jeden magor, ktory to cele zablokuje..... ked to nebude slovak, bude to turek, ukrajinec atd.....
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Peto ja ta nechytam za slovicka len chcem aby si dal nejake riešenie keby si bol na ceste kde by si to odstavil .. . a nie odpoved "pre mna za mna nech to odstavi v Bysrtici pri Tescu "
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

V Rakúsku napr. posýpajú ešte predtým ako má snežiť - inšpirácia pre našich "vždypripravených" cestárov. Nebolo by to od veci. U nás začínajú posýpať hodnú chvíľu po tom, ako mohutne nasneží.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

cubicomp napísal:Peto, na useku RK- Donovaly je dostatok miesta, kde by sa kludne 50 kamionov po castiach dalo odstavit... lenze z tych 50 sa aj tak natrepe do kopca minimalne 20, lebo profici to proste skusia aj na letnych gumach a je to cele v haji.
Darmo budu parkoviska, vzdy sa najde minimalne jeden magor, ktory to cele zablokuje..... ked to nebude slovak, bude to turek, ukrajinec atd.....
toto beriem :-)

ale všetko sa da . . ako s tunelmi . . značka že uzavrete - za znackou odstavna plocha , kto neuposluchne / pokuta , tam nie je o čom :300f:

len ja stale píšem o tych podmienkach pre kamionistov tie su strasne a to je cele.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Sliedič, áno, to je síce pekné, ale u nás ešte pekných pár (desiatok) rokov nereálne takže treba žiť s tým čo máme!
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

tie podmienky su biedne, uznavam ale to im nedava pravo blokovat horske priechody ked je sneh. A to este na letnych gumach a bez retazi, to dufam uznas tiez :3906:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

No, podmienky aj pre vodičov osobných áut sú na Slovensku veľmi zlé, duplom potom už pre kamionistov. Naozaj im nezávidím. Popri diaľniciach je veľmi málo vybudovaných slušných, čistých, kultitovaných parkovísk s WC, príp. nejakým obchodíkom, nemusí to byť automaticky čerpacia stanica... Keď cestujem do Rakúska, oddýchnem si na Raststation (Oldtimer).
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

myslím, že jazím celkom dosť a nespomínam si, žeby urobil na ceste v kopci v zime problém kamiónista z Rakúska, Francúzska, Nemecka. Oni k nám nejazdia? Alebo to naozaj odstaví a nejde hlava nehlava?
Ten profesionál - kamiónista, práve keby nehľadel len a len na scvoju riť, tak to odstaví tak kde sa to dá a počká.

Dnes sa mi veľmi páčilo keď som počas "KALAMITY" (nechápem, prečo kalamita?) vychádzal z CA a pri Oščadnici policajt odstavil nákladnú dopravu a bol kľud v meste a všetko tam fungovalo. Keby sa profesionáli dostali do mesta, tak to tam zadrbú až po strechu a záchranka neprejde.

Ešte sa ideme baviť o ohľaduplnosti??? A keď sa tak veľmo a dôležito ponáhľa, prečo neočistí potom celý kopec, aby rýchlo prešiel, veď sa tak ponáhľa.

Rád dávam príhod z Rakúskej,keď ujo policajt obehol kolónu, odstavil kamion na ceste, zobral mu "papíre" a mal zodpovedného kamiónistu v riti.

Len tu s me už s demokraciou omnoho ďalej a vyžívame sa v anarchii.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

myslím, že jazím celkom dosť a nespomínam si, žeby urobil na ceste v kopci v zime problém kamiónista z Rakúska, Francúzska, Nemecka. Oni k nám nejazdia?
na to kolko denne najazdíš km si si to neskoro všimol že k nam nejazdia :40bd: :40bd:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

LOCHNESS napísal:Nechapem ako možete hodnotit kamionistov . . .ked ste v živote v kamione ani nesedeli . . .
Obrázok


A k otázke, prečo sa tam dr bú, keď aj tak zapadnú. Pre to isté, prečo sa osobáky drbú kým môžu a tiež zapadnú. Akurát o niečo ďalej. Pretože každý sa potrebuje dostať do ciela.
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

vždy sa nájdu "objektívne" dôvody, ako niečo nedodržať.
v kamióne som sedel aj vlečku som ťahal a aj náves som ťahal aj v Moskve som bol s vlečkou. A čo teraz?

stále je to o zodpovednosti a inteligencii a u kamiónistov je sory ale vodičský preukaz poväčšine jediné vzdelanie (očakávam vlnu kritiky a urážok)

pre PP Lochoho - keď si to tak všímam, tak rakúsky kamiónista ostal spať v závode, kde ho nakladali a ver či never zimné gumy. Slovák si radšej išiel odstáť kopec, Poliak ten kopec zablokuje s drevom.
A čo je úplme najkrašie, že potom doháňajú časový sklz a dedina nededina ide 70, lebo sa ponáhľa stáť - skrížiť na ďaľší kopec.

Kedysi takýto šarkani jazdili ako družstevníci po poliach na traktoroch, dnes sú kamiónisti.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

lakinooo napísal:Ešte raz a pomaly. Osobáky nezapadli. Ani jeden jediný.
To ale nič nemení na fakte, že to dopredu ani jeden vodič nevedel. A hlavne ide o tento konkrétny prípad. No sú prípady, kedy skončia aj osobáky.
A ako povedal Jonatán. IQ mnohých (možno väčšiny) je hodne nízke a mnohí nemajú ani dostatok skúseností aby sa o nich dalo povedať, že sú profesionáli nie len VP skupiny C. To nič nemení na fakte, že väčšina z nich musí v priebehu roka reagovať hlavne na blbosť vodičov osobákov.

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných