Použitie zvlaštnych výstražných znamení

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Použitie zvlaštnych výstražných znamení

Príspevok od používateľa oco13 »

Idú vianoce a sviatky tak sem prdnem otázku nech sa môžte vybujačiť.
Popis situacie, podobnú vela z vás aj pozná. Vychádzate z dvora na ulicu a ako plot máte betonový panel alebo živý plot, teda nevidíte nič. Žlté blikajúce svetlo si nikto na ceste nevšíma a ak máte dodávku alebo pracovný stroj, tak vycúvať je tak trocha loteria.
Ja mám traktor s čelným nakladačom a na ňom paletizačné vidly, čo situaciu ešte o dosť zhoršuje. Napriek žlto čiernym pasikom sa dajú lahko prehliadnuť.
Tolko úvod , teraz vlastne samotná podstata témy. idem vymeniť žltý maják na bráne za červeno-modrý stroboskop ako majú policajti, pretože toto blikanie každeho donúti skočiť na brzdu. Ide mi hlavne o cyklistov lebo chodia dolu kopcom rýchlo a napichnutie na paletizačné vidly hrozí ťažkým úrazom.
otázka
Je moja brána na súkromnom pozemku súčasťou premávky ? vzťahuje sa zákaz použitia svetelných znamení ktoré by mohli byť zamenitelné ....... atď aj na stacionarne použitie na sukromnom pozemku?
Vo svojom okolí stretávam dve hliadky , ktoré osobne relatívne poznám takže opýtam sa aj ich či ma natrú. Sú hodne tolerantní takže nemyslím že by bol problém.
Ale kedže je uhorková sezona zaujíma ma nazor ostatných lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: použitie zvlaštnych výstražných znamení.

Príspevok od používateľa autolaik »

na vlastnej brane a este k tomu v tej bocnej ulicke mozes blikat aj 24h denne...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: použitie zvlaštnych výstražných znamení.

Príspevok od používateľa oco13 »

Nedávno v telke nejaký policajt sa vyjadroval k použitiu mobilu počas statia na križovatke, Je to priestupok lebo aj ked stojíš tak vedieš vozidlo. Tak ma napadlo či aj moja brana nie je súčasťou komunikacie a premavky.
To že je to bočná ulička, to ešte zhoršuje stav - nie je nijaký ani minimalny únikový priestor.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: použitie zvlaštnych výstražných znamení.

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Oco , ja bývam na hlavnej ceste , a keď som chodil veľkým traktorbagrom von tak buď zadkom ale pri tebe ak tahas príves to nieje možné ale možné je zdvihnúť vidli do čo najvyššej možnej výšky ,ja som tak chodil von aby som eliminoval zrážku že som prednú lyžicu zdvihol na Max a keď som už bol na ceste som ju pustil dolu , tiež mám z jednej strany zlý výhľad a toto bolo najbezpečnejšie čo som mohol urobiť . K tomu majáku , kľudne si ho tam daj , nebudeš ho mať na vozidle ,a nebudeš stým jazdiť v premávke , o inom zákon nehovorí. Zákonodarcovia ti za to nič povedať nemôžu
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: použitie zvlaštnych výstražných znamení.

Príspevok od používateľa oco13 »

Na to zdvihanie som už skoro doplatil - išiel som z lyžicou na max len ako sa mi stretajú dva svahy tak bola cca 2m nad cestou a vyletel kurier. LTT si zachranil predné okno , boli to fakt cm, ale na druhej strane pamätá si chalan pamätá. Aj zadkom mávam malú dušičku lebo aj vzadu mám ponajviac vidly, obava nie je o mňa, ale práve o tých cyklistov - chodia rýchlejšie ako autá. A je to blbý pocit lebo človek vidí čo sa deje až keď je pol stroja vonku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: použitie zvlaštnych výstražných znamení.

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

oco, odkedy si taký háklivý na dodržovanie predpisov, ktoré možno ani neporušuješ? :d :D Urobil by som to a hotovo.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: použitie zvlaštnych výstražných znamení.

Príspevok od používateľa miroslav114 »

A do akej výšky dvíha, mne dvíha viac ako 3 metre a samozrejme keď dvihnem na Max tak ich mám aj bližšie k stroju , a nedajú sa ti zdvihnúť na Max a preklopit k sebe smerom dole?
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: použitie zvlaštnych výstražných znamení.

Príspevok od používateľa fzubaty »

Vyhlaska pamata aj na takyto pripad. Zene daj reflexnu vestu, postav ju na cestu, nech zastavi premavku a ty vyjdes na cestu. Ak nie zenu, tak syna, kozu, ovcu. Staci aby bola nalezite poucena.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: použitie zvlaštnych výstražných znamení.

Príspevok od používateľa oco13 »

Obrázok
ešte kusok hore ale vela to už nie je, a pri váhe toho bagu sa moc naklapať nedá.
Fzubaty - o tejto možnosti viem, možno by sa dal zaratať aj pes. Lebo to je jediný boží tvor čo sa odo mňa nepohne ani na krok. A má reflexný obojok.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: použitie zvlaštnych výstražných znamení.

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 23.12.2023 15:17 Nedávno v telke nejaký policajt sa vyjadroval k použitiu mobilu počas statia na križovatke, Je to priestupok lebo aj ked stojíš tak vedieš vozidlo. Tak ma napadlo či aj moja brana nie je súčasťou komunikacie a premavky.
To že je to bočná ulička, to ešte zhoršuje stav - nie je nijaký ani minimalny únikový priestor.
zase si pomotal čo sa dalo.k tomu mobilu v aute,pozri zakony v Nemecku.A k tomu majáčiku na brane ,môžeš tam dať aj disco guľu. 🪩 Alebo urob ako hovorí zákon a fzubatý.Ja mám červene svetlo .ale z vnutra ked že som to montoval v dobe ked Ti ukradli aj pohon brány,dokonca kradli aj plynomery
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: použitie zvlaštnych výstražných znamení.

Príspevok od používateľa leonNL »

Priklanam sa k nazoru ostatnych, kludne si to tam daj, nie je to na aute, policajti ti nic nemozu. A ako by aj mohli, nesoferujes branu.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: použitie zvlaštnych výstražných znamení.

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Oco pekná shibaura, koľko má koníkov? A kde si ju zohnal ? Ja tiež chcem teraz japonca lebo ma moja 3011 už hnevá a to som do nej natlačil už dosť peňazí
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: použitie zvlaštnych výstražných znamení.

Príspevok od používateľa oco13 »

Pár rokov dozadu dedinka pri LV. Ale kedže ja som nemal žiadnu poruchu pre ktorú by som riešil reklamacie tak už ani neviem presne kde to bolo. Ten čelák som zohnal dodatočne zase na opačnom konci kraja. Dorobil 5 okruhov hydrauliky a každý halier čo si odtrhnem od huby ide do mojej japonskej kamarátky. :40bd: 26Hp, s nakladačom 1800kg , šírka 150cm, dlžka jak hovado. 4x4, reverz, 4 rychlosti na kardan, 24 rýchlostí dopredu aj dozadu . Podla tvojho regionu by som pozeral Agro Balogh , Nová Vieska. Celkom slušné referencie.
https://www.facebook.com/groups/3370397 ... 993359909/
A ešte jedna trocha neostrá fotka - začal som nahadzovať svetlá
Obrázok
ciel je nejaká desiatka tisíc lumenov, veď bratia z číny toho majú kopu a skoro zadara
Edit : po zotmení už idem von bez obáv- všetci si myslia že pristáva ufo. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: použitie zvlaštnych výstražných znamení.

Príspevok od používateľa miroslav114 »

To je kamarát, je odo mňa 3 km ale nemá tam teraz len malé 14- 20 koní a potom nových činanov za 11 tisíc . Ja som pozeral Novú baňu , susedovi som doniesol odtiaľ Bultru 14 koňovu. Ja chcem od 25 PS vyššie . Keď bude čas tak vybehnem na Baňu. A tá tvoja sa mi páči , mal som Landini ale to bola krava veľká a na môj hektár to bolo zbytočné , nevedel som sa riadne točiť od stromov , dal som ho do prenájmu známemu a ja som si kúpil 3011 zúženú . Landini odkúpili tento rok vo Februári
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: použitie zvlaštnych výstražných znamení.

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja mám práve podobnú dilemu - predtým som mal domadel 105cm široký a pri paletovaní som pohodlne vošiel do radov . Shiba je o málinko, ale predsa kúsoček prerastená. Takže je v plánoch a výhladoch buď stavba alebo kúpa klbového nakladača najmenšej velkosti. Asi podla ruských videí na YT , niečo v tomto zmysle https://www.youtube.com/watch?v=BMVLw_f0aN4. Dá sa kúpiť aj čína za 5ku ale pre mňa je to strašne mnoho peňazí. :..: https://stroje.bazos.sk/inzerat/1583375 ... ac-4x4.php
edit: ešte dobré referencie má Autogabriela Levice - sú drahší, ale dávajú záruku a svojim robia aj plný servis.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných