434 303
inzerátov
Pridať inzerát

Potvrdenie od lekára

   Obsah fóra Auto Fórum TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
MurphY
Založený: 12 september 2007
Príspevky: 31
Nabehané: 1 min
Predmet: Re: Potvrdenie od lekára PríspevokZaslal: 12.01.2010 19:03   
Mindo napísal:
Zdravím.už som sa to pýtal ale nedostal som odpoveď.Kde dostanem formulár na potvrdenie od lekára,keď už mám vodičáky ale že treba u seba nosiť potvrdenie o zdravotnej sposobilosti spolu s ďalšími dokladmi?


ale ze treba..jedna babka povedala..to mi chces povedat ze policajt si moze pri rutinej kontrole vypytat potvrdenie od lekara ? naco by to asi bral policajti pri skuskach..ked mas vodicak tak je jasne ze si sposobi viest motorove vozidlo..

Ten formular dostanes v kazdej autoskole..

Inak je to pekny hoax..
http://sk.wikipedia.org/wiki/Hoax
Citovať
222romco
Nová tvár - Trabanto (5)
Založený: 26 júl 2008
Príspevky: 188
Nabehané: 20 hod 8 min
PríspevokZaslal: 12.01.2010 19:09   
Potvrdenie od lekara mas mat pri sebe len vledy, ked jazdis profesionalne-ked to mas ako zarobkovu cinnost. Tlacivo nepotrebujes, dostanes ho priamo od lekara na poziadanie.
Citovať
elephant
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (124)
Založený: 25 február 2009
Príspevky: 1743
Nabehané: 9 dní 9 hod 7 min
Bydlisko: ZH
PríspevokZaslal: 12.01.2010 19:16   
§ 87
Lekárska prehliadka

(1) Lekársku prehliadku vykonáva lekár so špecializáciou v špecializačnom odbore všeobecné lekárstvo, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú zdravotnú starostlivosť pre dospelých, alebo lekár so špecializáciou v špecializačnom odbore pediatria, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú zdravotnú starostlivosť pre deti a dorast (ďalej len "posudzujúci lekár").

(2) Lekárskej prehliadke je povinný podrobiť sa

a) žiadateľ a
b) iná osoba, ktorej taká povinnosť vyplýva podľa tohto zákona.

(3) Pravidelným lekárskym prehliadkam každých päť rokov a po dosiahnutí veku 65 rokov každé dva roky sú povinní podrobiť sa

a) vodiči, ktorí vedú motorové vozidlo skupiny C, C+E, D, D + E a podskupiny C1, C1 + E, D1, D1 + E,
b) vodiči, ktorí vedú vozidlo s právom prednostnej jazdy, motorové vozidlo využívané na zasielateľstvo a taxislužbu a na poskytovanie poštových služieb.

(4) Ostatní vodiči sú povinní podrobiť sa pravidelnej lekárskej prehliadke najskôr dva mesiace pred dosiahnutím veku 65 rokov a najneskôr do dvoch mesiacov po dosiahnutí veku 65 rokov a následne každé dva roky.

Potvrdenie a tlacivo ma kazdy obvodny lekar ... plati sa za to!
Taketo potvrdenie musi mat vodic pri sebe a je povinny ho predlozit policajtovi pri dopravnej kontrole

Netreba tiez zabudnut ze od juna 2010 bude tiez potrebne mat aj psychotesty

§ 88
Psychická spôsobilosť

(1) Psychickou spôsobilosťou sa rozumie schopnosť viesť motorové vozidlo bez zníženia, narušenia alebo obmedzenia minimálnej úrovne psychických schopností.

(2) Psychicky spôsobilý je ten, kto spĺňa minimálnu úroveň psychickej spôsobilosti na vedenie motorových vozidiel.

(3) Psychická spôsobilosť sa posudzuje psychologickým vyšetrením.

(4) Psychickú spôsobilosť posudzuje psychológ s certifikátom na certifikovanú činnosť dopravná psychológia (ďalej len "posudzujúci psychológ").

(5) Psychologickému vyšetreniu je povinný podrobiť sa

a) žiadateľ o udelenie vodičského oprávnenia skupiny C, C + E, D, D + E a podskupiny C1, C1 + E, D1 a D1 + E a
b) iná osoba, ktorej taká povinnosť vyplýva podľa tohto zákona.

(6) Pravidelným psychologickým vyšetreniam každých päť rokov a po dosiahnutí veku 65 rokov každé dva roky sú povinní podrobiť sa

a) vodiči, ktorí vedú motorové vozidlo skupiny C, C + E, D a D + E a podskupiny C1, C1 + E, D1 a D1 + E,
b) vodiči, ktorí vedú vozidlo s právom prednostnej jazdy, motorové vozidlo využívané na zasielateľstvo a taxislužbu a na poskytovanie poštových služieb.
_________________
Vaše slzy naša radosť
Citovať
elephant
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (124)
Založený: 25 február 2009
Príspevky: 1743
Nabehané: 9 dní 9 hod 7 min
Bydlisko: ZH
Predmet: Re: Potvrdenie od lekára PríspevokZaslal: 12.01.2010 19:23   
MurphY napísal:
ale ze treba..jedna babka povedala..to mi chces povedat ze policajt si moze pri rutinej kontrole vypytat potvrdenie od lekara ? naco by to asi bral policajti pri skuskach..ked mas vodicak tak je jasne ze si sposobi viest motorove vozidlo..

Ten formular dostanes v kazdej autoskole..


Ty budes asi Beckar amater a este navyse neovladas ani zakon ... jasne ze policajt pri beznej kontrole si moze vypytat potvrdenie a aj to robia a je zato aj pokuta ked to nemas

§ 89

(1) Vodiči uvedení v § 87 ods. 3 a 4 musia mať pri vedení motorového vozidla pri sebe doklad o zdravotnej spôsobilosti a vodiči uvedení v § 88 ods. 6 musia mať pri vedení motorového vozidla pri sebe aj doklad o psychickej spôsobilosti; na výzvu policajta sú povinní takýmto dokladom sa preukázať. Vodiči uvedení v § 87 ods. 3 a v § 88 ods. 6 sa preukazujú dokladom o zdravotnej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti nie starším ako päť rokov, a ak ide o vodičov starších ako 65 rokov, nie starším ako dva roky.
_________________
Vaše slzy naša radosť
Citovať
elephant
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (124)
Založený: 25 február 2009
Príspevky: 1743
Nabehané: 9 dní 9 hod 7 min
Bydlisko: ZH
PríspevokZaslal: 12.01.2010 19:57   
Mindo napísal:
Ja mám všetky vodičáky už hotové aj všetky potrebné doklady, len to potvrdenie od doktorky ešte nie.Išlo mi len o to či mi dá razítko na hocijaký formulár čo tam má alebo je presne nejako špecifikovaný .


Da sa to stiahnut aj na internete myslim ze na stranke ministerstva zdravotnictva ale mne to dala obvodna lekarka ... je to taka obycajna mala karticka zalaminovana format A7 ... doktorka by to mala mat original ... ale ak chces da sa to stiahnut aj tu

http://www.svetpoistenia.sk/cestny-zakon

je tam tlacivo na stiahnutie Doklad o zdravotnej spôsobilosti vodiča
_________________
Vaše slzy naša radosť


Naposledy upravil elephant dňa 12.01.2010 20:07, celkom upravené 2 krát.
Citovať
ivko1
VIP člen - Veyron (350)
Založený: 02 august 2006
Príspevky: 10573
Nabehané: 1 mes 14 dní 21 hod
PríspevokZaslal: 12.01.2010 20:03   
Zrovna dne s sme mali v práci školenie vodičov VZV, tiež býva školenie vodičov , ktorý používajú firemné motorové vozidlá, ktoré býva každé dva roky, od nového roku nepotrebuje žiaden takýto vodič potvrdenú zdravotnú prehliadku od lekára... Taktiež vstúpil do platnosti zákon že z VZV sa môže na cestnú komunikáciu iba ak má VZV EĆ a tiež nám pori tom povedal že to isté platí už aj pre MOPEDY (že to sú všetky novinky týkajúce sa tohto roka)
Citovať
SO 545
Založený: 16 január 2008
Príspevky: 327
Nabehané: 23 min
PríspevokZaslal: 12.01.2010 20:21   
Pri pouzivani Ckovych vozidiel to je vraj potrebne.
U nas vo firme to mame kazdy kto soferuje Ccko.
Stoji to 10euro.

Co chvila budeme mat v autach zabudovanu kartoteku.
Citovať
elephant
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (124)
Založený: 25 február 2009
Príspevky: 1743
Nabehané: 9 dní 9 hod 7 min
Bydlisko: ZH
PríspevokZaslal: 12.01.2010 20:31   
222romco napísal:
Potvrdenie od lekara mas mat pri sebe len vledy, ked jazdis profesionalne-ked to mas ako zarobkovu cinnost.



Nie je pravda musis ho mat pri sebe vzdy ked vedies motorové vozidlo skupiny C, C+E, D, D + E a podskupiny C1, C1 + E, D1, D1 + E a je celkom jedno ci sukromne alebo profesionalne! A este ho musis mat aj pri sebe ked mas viac ako 65 rokov a to na vsetky vozidla.
_________________
Vaše slzy naša radosť
Citovať
elephant
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (124)
Založený: 25 február 2009
Príspevky: 1743
Nabehané: 9 dní 9 hod 7 min
Bydlisko: ZH
PríspevokZaslal: 12.01.2010 20:46   
ivko1 napísal:
Zrovna dne s sme mali v práci školenie vodičov VZV, tiež býva školenie vodičov , ktorý používajú firemné motorové vozidlá, ktoré býva každé dva roky, od nového roku nepotrebuje žiaden takýto vodič potvrdenú zdravotnú prehliadku od lekára...


Pleties tu hrusky s jablkami ... všetci vodiči, ktorí vedú motorové vozidlo skupiny C, C+E, D, D + E a podskupiny C1, C1 + E, D1, D1 + E musia mat pri sebe Doklad zdravotnej sposobilosti vodica a Doklad o psychickej sposobilosti vodica nie starsi ako 5 rokov ... takze aj vodici VZV a firemnych motorovych vozidiel ak ide o skupiny C, C+E, D, D + E a podskupiny C1, C1 + E, D1, D1 + E ... nevztahuje sa to len Beckarov a ostatnych aj to len ked nejde o taxikarov postarov a zasielkove sluzby. Asi si na to skoleni spal alebo zle pocuval co ti tam hovoria
Okrem toho su vodici ktori vedu vozida skupiny C, C+E, D, D + E a podskupiny C1, C1 + E, D1, D1 + E povinny sa kazdy rok podrobit preskoleniu vodicov a tiez mat o tom potvrdenie pri sebe ... podla noveho sa to ma nahradit cipovou kartou Kvalifikačná karta vodiča ktora bude mat platnost tiez 5 rokov (viac Zbierka zákonov č. 280/2006)
_________________
Vaše slzy naša radosť
Citovať
elephant
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (124)
Založený: 25 február 2009
Príspevky: 1743
Nabehané: 9 dní 9 hod 7 min
Bydlisko: ZH
PríspevokZaslal: 12.01.2010 20:55   
Tak to je tretie zdola ... Lekárska prehliadka vodiča motorového vozidla ... hej to je ono
_________________
Vaše slzy naša radosť
Citovať
elephant
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (124)
Založený: 25 február 2009
Príspevky: 1743
Nabehané: 9 dní 9 hod 7 min
Bydlisko: ZH
PríspevokZaslal: 13.01.2010 15:22   
Tak ono by to mala byt original karticka 10,5 x 7,5cm z tvrdeho papiera obojstranna ... mysli na to ze budes mat na 5 rokov a budes to musiet nosit pri sebe ked budes soferovat takze by som odporucal radsej ten tvrdy papier a dat si to este aj zalaminovat ... lebo staci ze ta bude policajt kontrolovat za dazda a ta karticka sa ti rozpadne
_________________
Vaše slzy naša radosť
Citovať
elephant
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (124)
Založený: 25 február 2009
Príspevky: 1743
Nabehané: 9 dní 9 hod 7 min
Bydlisko: ZH
PríspevokZaslal: 13.01.2010 18:16   
Vsak si stiahni tu z internetu vytlac si to na tvrdy papier obojstranne a potom si vystrihni z toho karticku a ked ti ju lekarka vyplni a potvrdi tak si ju daj zalaminovat do hocijakeho FaxCopy shopu
_________________
Vaše slzy naša radosť
Odpovedať Nová téma

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Prejdi na:  
Obsah fóra Auto Fórum TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia