Potrebujem pomoc-pokuta za kridlo

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

MajkoooXxX napísal:
No ale fakt by ma teda zaujimalo preco napriklad v Česku ziadne taketo zakony nemaju ked je to az take nebezpecne pre jazdu alebo aspon co viem nikdy tam nic take nepraktizovali a nekontrolovali....
Tak asi aj na tom nieco bude,nie???.... ide len o to ze tu u nas nemaju uz za co vyberat pokuty a maju malo penazi tak preto buzeruju uz za hocico co sa im nezda a aj vodicov ktory nikdy nespachali ziadny priestupok ako napriklad ja.
A podla mna aj ta pokuta bola dost vysoka 50 eciek za po.... kridlo????
Od znameho som sa dozvedel ze teraz budu vsetci policajti maximalne akcny lebo dostaly prikaz merat, kontrolovat a robit vsetko preto aby si na seba zarobili...Tak aka je teraz pravda....???
nevymyslaj, deje sa to aj v cesku a dalej na zapad ani nehovorim. to, ze doteraz nekontrolovali je zle a odrazu sa tuzeri buria.
tych 50€ je malo. kebyze som ja policajt, tak si bez technicaku. za obe kridla a aj za svetla.

mal som dost, ked predomnou chlapcovi odletelo to kridlo a nechcem si predstavit, ze co by sa stalo, kebyze som pri nom blizsie...

a ako vies, ako sa to kridlo bude triestit pri nehode? ci nevzniknu nebezpecne hrany a pod. to vsetko sa pri schvalovani berie do uvahy...

lenze niekomu to je zbytocne vysvetlovat, pretoze je lahsie nadavat na policajtov, kt. len dbaju na dodrziavani zakonov, akoby som mal nadavat na seba, pretoze nemam vsetko v poriadku.
MajkoooXxX
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.09.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MajkoooXxX »

kil69 napísal:Davam za pravdu, zelenym a zakonu. I ked mne by to kridlo a zadne svetla vobec nevadili. Keby som bol Organ :2f93: . Najviac ma vie urvat ked v noci chodia Ti zmrdi s podomacky namontovanymi xenonmi a svietia mi rovno do ksichtu, to potom som 15sek. slepy no hroza. Tymto by som bral namieste vodicak. Inac pravda na vsetko musis mat oficialne papiere, Slovensko je najbyrokratickejsi stat na svete. Slovensko je stat s najvacsou korupciou chvalabohu :2f93: . Takze tie papiere si za nejake Ecka kupis :3035: .
No ved prve a potom co musia robit zeleny s tymi co maju kompletne poupravovane auta a jazdia po cestach tak tym asi hned zabavia cele auto......alebo co....
Ten kto bol uz niekedy na nejakom tuningovom zraze vie asi o com hovrim....
MajkoooXxX
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.09.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MajkoooXxX »

MajkoooXxX napísal:
nevymyslaj, deje sa to aj v cesku a dalej na zapad ani nehovorim. to, ze doteraz nekontrolovali je zle a odrazu sa tuzeri buria.
tych 50€ je malo. kebyze som ja policajt, tak si bez technicaku. za obe kridla a aj za svetla.

mal som dost, ked predomnou chlapcovi odletelo to kridlo a nechcem si predstavit, ze co by sa stalo, kebyze som pri nom blizsie...

a ako vies, ako sa to kridlo bude triestit pri nehode? ci nevzniknu nebezpecne hrany a pod. to vsetko sa pri schvalovani berie do uvahy...

lenze niekomu to je zbytocne vysvetlovat, pretoze je lahsie nadavat na policajtov, kt. len dbaju na dodrziavani zakonov, akoby som mal nadavat na seba, pretoze nemam vsetko v poriadku.
Aha no tak to si teda potom asi cesko este nevidel ani zdialky ked vypravas taketo veci....Ty si asi fakt este trosku za opicami ked tu hovoris taketo veci.

Hmmm to by ma fakt zaujimalo v akom stave mas auto ty ked si taky odbornik ze ci by sme tam nenasli ani jednu chybicku a ci mas vsetko podla predpisov....

Podla mna je to tak ak ti zeleny tu pokutu chce dat tak ti ju aj da,urobi ti taku prehliadku auta ze sa s toho po.....
A ak sa lepsie popozeras po internete tak zistis ze tie svetla co mam ja na aute su aj homologizovane....
Naposledy upravil/-a MajkoooXxX v 12.07.2009 11:42, upravené celkom 1 krát.
stynx
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 15.08.2007 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stynx »

Velmi podobne kridlo som videl dokonca na policajnej octavii takze sa cudujem preco ti robia problemy :)
to raltok>k tym svetlam ala "cira optika" :) vacsinou maju homologizaciu
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pozri, tuning a tuzing su rozdielne veci. Tuner netuner, na aute by si fakt mal mat podla zakonov len veci ktore su schvalene. Tie su ti drahe? Tak si ich nekupis. Kupis si barsjake kraviny ktore schvalene nie su. Kde je problem?

Vies ze mas na aute neschvalene tunerske veci ako kridla, prahy, blikatka, neony, LEDky a podobne? Tak sa necuduj ze dostanes pokutu od organu.

Majko akoze sorry, ale hento kridlo nie je v poriadku. A aj tie svetielka su urcite homologizovane, predpokladam ze splnaju vsetkych 140 kriterii co splnat maju napriklad na rozptyl svetla, uhol svietenia, efektivny vyziareny vykon v lumenoch a podobne. Keby som bol ja organ, zobral by som ti technicak a musel by si prist ukazat auto ze mas hentie blbosti prec. Pozri poviem ti to inak ale nechcem aby si to zobral v zlom : u vas na dedine pri Myjave mozes byt strasny caaaavo s doplnkami za 8000,- korun na Oktavii z roku 1997 v hodnote 70.000,-SKK ale inak je to proste sprostost.

Nehnevaj sa na mna, fakt to nemyslim v zlom.


edit : co sa tyka tvojich konkretnych homologizovanych svetiel, chcem vidiet certifikat zo statnej skusobne vratane peciatok a cisla. Nascannuj, odfot, pricapni sem. Ja si to velmi rychlo overim na prislusnom urade kde mi robi mamka :)

nestaci mi tvrdenie ze urcite su homo alebo ze vacsina je homo, JA TA VEREJNE VYZYVAM ABY SI MI TVOJE KONKRETNE SVETLA PREUKAZAL. Vyrobca, model a typ svetiel, schvalenie. Mas karticku s cislami? Mas papier o homo? Odfot mi tvoje svetla ako je na nich vycapenych zopar takychto informacii:

http://77.247.224.52/sue/DSCN2861.JPG

Nemas tieto znacky na svetlach??? Nemas certifikat?? Tak sa necuduj ze organ voci tebe zakrocil.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 12.07.2009 11:50, upravené celkom 1 krát.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

no tak to krídlo tam máš teda brutálne, to aj nezainteresovaný vie, že to nie je s originálnom nič spoločné. Tak isto Ti mohol dať pokutu za výfuky ktoré máš, teda ak nemáš na neho certifikát. Takže si ušetril ďalších 50 € tak to musíš brať a nie, že si dostal 50 €. Mňa zastavili za fólie na predných oknách, som sa spravil chudáčik, tak som to kúpil a že čo mám teraz s tým robiť. Ukázal som mu, že fólie vzadu majú kartičku a nech si pozrie dátum montáže a kedy som si zaregistroval auto ja. On povedal, nech si to dám dole, alebo mi zoberie techničák, tak som si to začal tam škrabkať dole, sedel som tam 5 minút a dlubkal do toho, mal už nervy a že čo robím ?? Tak som mu povedal, že to chcem odstrániť na mieste, aby som mohol dostať naspäť techničáka on že už to malo byť dole, tak som mu povedal nech to skúsi on aspoň začať, lebo mne sa zdá, že je to tymi rokmi už zapečené, tak dlubkal do toho on asi 20 sekúnd a ma poslal bez pokuty domov a nech si to dám dole.

Prišiel som domov a asi tak 2 hodiny som to dával dole. A teraz nemám s policajtmi žiadne problémy.

Takže ak by si mal krídlo, ako napr. octávia RS tak je to v poriadku ale to tvoje krídlo a výfuk si priam koledujú a pokuty Teraz nehovorím, či sa mi to páči alebo nie, to je na Tebe či sa ti to páči. Ale jednoznačne to udrie do očí.

Ako by to dopadlo, keby si každý zobral rúry a navaril okolo celého auta, alebo by si tam dal do predu parohy z jeleňa. Skrátka ak to nie je schválené na prevádzku auta, tak to tam nemôže byť a to či je alebo to nie je schválené určuje ten certifikát.

Jediným riešením je to dať dole, a ak nie tak ísť do nejakej tuning predajne a sa popýtať, či ti nedajú nejaký certifikát z iného krídla za poplatok. A policajt bude vedieť prd, či je to certifikát z tvojho alebo iného spojleru. Ale to už som ti poradil obchádzať zákony čo sa nemá :-(
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

MajkoooXxX napísal:
Aha no tak to si teda potom asi cesko este nevidel ani zdialky ked vypravas taketo veci....Ty si asi fakt este trosku za opicami ked tu hovoris taketo veci.

Hmmm to by ma fakt zaujimalo v akom stave mas auto ty ked si taky odbornik ze ci by sme tam nenasli ani jednu chybicku a ci mas vsetko podla predpisov....

Podla mna je to tak ak ti zeleny tu pokutu chce dat tak ti ju aj da,urobi ti taku prehliadku auta ze sa s toho po.....
A ak sa lepsie popozeras po internete tak zistis ze tie svetla co mam ja na aute su aj homologizovane....
1. na aute nemam namontovane ziadne neschvalene doplnky.
2. rocne najazdim sukromne niekolko desiatok tisic kilometrov, takze je v mojom zaujme, aby som mal auto v poriadku {cca kazde 4mesiace som na pravidelnej servisnej prehliadke}.
3. povinna vybava je v aute {nie je starsia ako rok}.

za co ma mozu buzerovat je nedodrziavanie niektorych ustanoveni zakona, napr. maximalna povolena rychlost, ale s tym ratam a nebudem na nich nadavat. samozrejme, ze ju prekracujem tam, kde je to podla mna bezpecne, tzn. mimo obce, popripade na dialnici. tam, kde je to podla mna nebezpecne idem pod maximalnym limitom.


v cesku som boi naposledy minuly rok. ale staci mi navstivit fora venujuce sa autam a mam obraz, ze po com tam momentalne idu chlapci...
v cechach sa rozbehli po xenonoch a aj napr. po navigaciach umiestnenych na celnom skle tak, ze zavadzaju/brania vo vyhlade... a jednou z veci su aj neschvalene doplnky na vozidlach. to, ze doteraz ta tam za to nenahanali neznamena, ze to nemozu urobit zajtra, tak ako na svk.


ak maju svetla homologizaciu, tak je to ok a za svetla beriem slova s5. ale kridla si pories, alebo odstran... :)
MajkoooXxX
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.09.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MajkoooXxX »

Kujon78 napísal:no tak to krídlo tam máš teda brutálne, to aj nezainteresovaný vie, že to nie je s originálnom nič spoločné. Tak isto Ti mohol dať pokutu za výfuky ktoré máš, teda ak nemáš na neho certifikát. Takže si ušetril ďalších 50 € tak to musíš brať a nie, že si dostal 50 €. Mňa zastavili za fólie na predných oknách, som sa spravil chudáčik, tak som to kúpil a že čo mám teraz s tým robiť. Ukázal som mu, že fólie vzadu majú kartičku a nech si pozrie dátum montáže a kedy som si zaregistroval auto ja. On povedal, nech si to dám dole, alebo mi zoberie techničák, tak som si to začal tam škrabkať dole, sedel som tam 5 minút a dlubkal do toho, mal už nervy a že čo robím ?? Tak som mu povedal, že to chcem odstrániť na mieste, aby som mohol dostať naspäť techničáka on že už to malo byť dole, tak som mu povedal nech to skúsi on aspoň začať, lebo mne sa zdá, že je to tymi rokmi už zapečené, tak dlubkal do toho on asi 20 sekúnd a ma poslal bez pokuty domov a nech si to dám dole.

Prišiel som domov a asi tak 2 hodiny som to dával dole. A teraz nemám s policajtmi žiadne problémy.

Takže ak by si mal krídlo, ako napr. octávia RS tak je to v poriadku ale to tvoje krídlo a výfuk si priam koledujú a pokuty Teraz nehovorím, či sa mi to páči alebo nie, to je na Tebe či sa ti to páči. Ale jednoznačne to udrie do očí.

Ako by to dopadlo, keby si každý zobral rúry a navaril okolo celého auta, alebo by si tam dal do predu parohy z jeleňa. Skrátka ak to nie je schválené na prevádzku auta, tak to tam nemôže byť a to či je alebo to nie je schválené určuje ten certifikát.

Jediným riešením je to dať dole, a ak nie tak ísť do nejakej tuning predajne a sa popýtať, či ti nedajú nejaký certifikát z iného krídla za poplatok. A policajt bude vedieť prd, či je to certifikát z tvojho alebo iného spojleru. Ale to už som ti poradil obchádzať zákony čo sa nemá :-(

Ja viem ze to kridlo je az prilis velke ale najhorsie na tom je to ze ja som to auto uz v takom stave kupil a predchadzajuci majitel si asi nelamal hlavu s certifikatmi...Ja som si tam dal iba lepit folie od ktorych mam karticku a nejaku drobnosti v interieri a nic ine.
To auto komplet ako vyzera z vonku bolo bez mojho akehokolvek zasahu.
A ten vyfuk ktory tam mam tak to je original cely kus myslim akoze cely vyfuk od remusu.Ten tam tiez namontoval byvaly majitel.Ale mam od neho akoze papiere ze bol montovany origos v servise a nie ziadna domacka vyroba ktory by mi reval ze by ho bolo pocut cez cele mesto....

Ale mna trapi najviac to ze kde si mam na to tie papiere zohnat aby som uz mal pokoj konecne od zelenych....

Ide o to ze hladam lacnejsiu alternativu ako to spravit a podla mna je lepsie si pozhanat niekde ked tak tie certifikaty ako to cele prerabat lebo to by bola dost velka investicia....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

kil69 napísal:Najviac ma vie urvat ked v noci chodia Ti zmrdi s podomacky namontovanymi xenonmi a svietia mi rovno do ksichtu, to potom som 15sek. slepy no hroza. Tymto by som bral namieste vodicak.
Jááj, na xenóny im nesiahaj! Oni to majú „odborne nastavené” a ty budeš za „arogantného hlupáka”!!!
http://forum.autobazar.eu/fiat-stilo-t10587-15.html
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

..

Príspevok od používateľa cicmanec »

autorovi: Vieš, čo urobí takéto krídlo keď sejmeš chodca a preletí ti ponad auto dozadu?

A ďalšiemu odborníkovi: veľmi podobné má neviemkto... - Také isté a má naň papier alebo veľmi podobné, čiže úplne iné od iného výrobcu a bez papiera?
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

skús napísať na nejaké také stránky
http://www.tuningpo.sk/catalog/index.php

či ti za poplatok nespravia kópiu a nedajú pečiatku alebo niečo také.
stynx
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 15.08.2007 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stynx »

no skusim za majka jednu fotku svetiel co mam ja co povies mp3 moze byt ci to je blbost nejaka?
http://www.pixhost.org/show/59/440480_12072009568.jpg
MajkoooXxX
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.09.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MajkoooXxX »

Kujon78 napísal:skús napísať na nejaké také stránky
http://www.tuningpo.sk/catalog/index.php

či ti za poplatok nespravia kópiu a nedajú pečiatku alebo niečo také.
No to by veru nebolo odveci keby sa to dalo nejak vybavit lebo fakt to chcem nejak vyriesit a zbytocne nedrazdit nasich zelenych muzickov...
Keby som vedel pri kupe ze budem mat taketo zbytocne opletacky s tym tak sa na to vy....
Ale ved aj ja som len clovek ktory sa moze pomylit...
MajkoooXxX
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.09.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Re: ..

Príspevok od používateľa MajkoooXxX »

cicmanec napísal:autorovi: Vieš, čo urobí takéto krídlo keď sejmeš chodca a preletí ti ponad auto dozadu?

A ďalšiemu odborníkovi: veľmi podobné má neviemkto... - Také isté a má naň papier alebo veľmi podobné, čiže úplne iné od iného výrobcu a bez papiera?
Neviem, fakt nemam tusenie co to moze spravit lebo som to este nikdy nevidel a ani po tom nejak extremne netuzim aby som take nieco zazil...
Nevysvetluj si to zle ale ja len chcem mat pokoj od policajtov,nic viac nic menej.
MajkoooXxX
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.09.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MajkoooXxX »

MajkoooXxX napísal:
1. na aute nemam namontovane ziadne neschvalene doplnky.
2. rocne najazdim sukromne niekolko desiatok tisic kilometrov, takze je v mojom zaujme, aby som mal auto v poriadku {cca kazde 4mesiace som na pravidelnej servisnej prehliadke}.
3. povinna vybava je v aute {nie je starsia ako rok}.

za co ma mozu buzerovat je nedodrziavanie niektorych ustanoveni zakona, napr. maximalna povolena rychlost, ale s tym ratam a nebudem na nich nadavat. samozrejme, ze ju prekracujem tam, kde je to podla mna bezpecne, tzn. mimo obce, popripade na dialnici. tam, kde je to podla mna nebezpecne idem pod maximalnym limitom.


v cesku som boi naposledy minuly rok. ale staci mi navstivit fora venujuce sa autam a mam obraz, ze po com tam momentalne idu chlapci...
v cechach sa rozbehli po xenonoch a aj napr. po navigaciach umiestnenych na celnom skle tak, ze zavadzaju/brania vo vyhlade... a jednou z veci su aj neschvalene doplnky na vozidlach. to, ze doteraz ta tam za to nenahanali neznamena, ze to nemozu urobit zajtra, tak ako na svk.


ak maju svetla homologizaciu, tak je to ok a za svetla beriem slova s5. ale kridla si pories, alebo odstran... :)
To je v pohode ja som sa sem neprisiel zbytocne hadat ja som len chcel radu ze ci nemal niekto uz podobny problem a chcel som vediet ci by mi ho nepomohol niekto vyriesit alebo mi nedal nejaku dobru radu ktorou by som sa mohol riadit.

Viem ze sa to mozno lahko hovori ze zhod to dole a podobne a ver mi nie je to az take jednoduche ako sa to zda...Preto sa snazim najst inu alternativu ako demontovat to prec...

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných