Postup dovozu z Čiech

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

salik99
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 30.03.2013 14:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salik99 »

Dovoz cz - nove/predvadzacie auto

Znacky 1500cz
Poistenie 1500cz
Suma auta minus dph


Na sk
Kontrola originality 73e (faktura, coc, velky tk, maly tk)
Recyklacny fond 66e (sek daju na oud)
Oud 106e (kopia fakturky, velky tk, kopia kon.originality, vyplnena ziadost, sek z recyklacneho)
Danovy urad - zaplatenie dph do 7 dni
(pokial nemate pridelene cislo uctu, treba si ho na danovom vypytat, na danovom priznani vyplname riadok 31 a 34 kde piseme sumu/dph, prepocet cz/e na nbs v den predchadzajuci dnu vzniku danovej povinnosti, k tomu som prikladal overenu kopiu fakturky za auto, danove identifikacne cislo som pisal rodne cislo)
Di - Znacky 33e
Di - Registracna dan (pozor, nad 300e sa nemplati kolkom ani hotovostou ale len sekom, ten nie je volne dostupny, treba si ho vypytat najlepsie v nestrankovy den, neda sa pouzit sek bezne dostupny z posty...rovnako mi ho nedali pre kamarata, ze len osobne, nechapem)
(Di - velky tk z oud a jeho kopia, prevozne znacky, vyplnena ziadost, kopia fakturky za auto, kopia a original z k.originality, doklad z oud, kopia danoveho podania, cislo zakonnej poistky)
Naposledy upravil/-a salik99 v 31.05.2013 09:36, upravené celkom 1 krát.
grafmart
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.01.2008 16:20
Zdieľať na Facebook

dovoz vozidla z ČR

Príspevok od používateľa grafmart »

Super diskusia. I ja mám jeden problém. Chystám sa kúpiť vozidlo toyota rav4, r. v. 1996 - 95 kW z ČR. Dočítala som sa tu veľa zaujímavých informácií. No pri jeho cene neviem, či mi to stojí za to, keďže prihlasovacie poplatky sú dosť vysoké. Neviete mi niekto poradiť ako to je, keď majiteľom dovezeného vozidla je osoba so ZŤP. Niekde som sa dočítala, že tie poplatky za prihlásenie sú pri takejto osobe znížené. Budem rada za konkrétne informácie. Ďakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

pichalsi
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.03.2013 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pichalsi »

Zdravim, dost mi pomohla tato diskusia, tiez som kupil auto v CZ, prave som bol na kontrole originality, vsetko OK. Nakonci mi ale chlapik skontroloval papiere a povedal ze mi chyba original protokol o STK, mam len taky vypis z ceskej databazy co je na internete (https://stk.mdcr.cz/Logon.aspx). Povedal mi ze mam zavolat predajcovi ale pochybujem ze ten by mi nedal niektori z papierov co mal.
Je skutocne potrebny ten papier, cize si mam spravit na slovensku STK pre istotu v pondelok? Alebo staci to razitko o STK vo velkom technickom a ten vypis? Lebo tu nikde nevidim nikde pisane ze by niekto dostal v cesku papier o STK.
Dik moc za info

EDIT: volal som do bazaru, povedali mi ze u nich pri odhlaseni musi zostat potvrdenie o STK na magistrate, ale ze moze vybavit ako keby "druhopis" akoby dalsie take iste potvrdenie, len je otazka ci cakat kym to vybavia a poslu alebo to ist skusit na slovenske urady s tym co mam.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Originál protokol z STK?! A prečo si ju neurobíš tu?! To ťa tých pár eúr zabije? :41c2:
pichalsi
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.03.2013 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pichalsi »

Tak neponahla to a chcel som len info. Volal som do CZ bazara a vraj mi vybavia taky isty papier a poslu v pondelok tak uvidime ci je nejaky bazar aj uzitocny na nieco.
STK tam bola robena a plati do 5/2015 tak naco vyhodit 25e a cas? Ak mi to do piatka neposle tak si tu stk samo spravim
pichalsi
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.03.2013 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pichalsi »

Takze ak by to niekoho zaujimalo: Cesku STK neuznaju, ak na nej vyslovene nie je napisane ze je pravidelna a datum dalsej prehliadky. Co vacsinou pri prihlasenych dovezenych autach je "predbezna" STK, takze som si ju musel aj ja spravit na SK znova
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

grafmart...

Registračný poplatok sa bude povinne platiť za každú prvú registráciu vozidla v SR, nezávisle od veku vozidla. Týkať sa tak bude aj dovezených ojazdených automobilov zo zahraničia.
Od poplatku sú však oslobodení vlastníci preukazu ZŤP, v prípade, že na kúpu vozidla dostali príspevok od štátu. Ak si automobil zaobstarali z vlastných zdrojov, poplatok sa zníži o polovicu, maximálne však o 100€. Platiť tiež nebudú musieť tí, ktorí vozidlo zdedili alebo získali na základe úradného príkazu, či rozhodnutia súdu, ako aj v rámci majetkového vyrovnania po rozvode.
NKVD
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.11.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NKVD »

Ahojte,
Chcel by som sa vas spytat. Mam moznost kupit auto z Ciech v poriadku a pojazdne ale predavajuci mi ho chce predat ako havarovane auto aby usetril na dani. Predpokladam ze na kupno predajnej zmlune bude urcite uvedene ze sa jedna o havarovane/buchnute auto. Moja otazky su:
- Podari sa mi takto predane auto odhlasit v CR dostat vsetky nalezite papiere + poistku a prevozne znacky?
- Podari sa mi toto auto prihlasit na SR? (bude ich zaujimat co je presne napisane v kupno-predajnej zmluve)
- Budem mat na niektorom z tychto uradov ktore su tu spomenute, problemy vybaviť prepis auta? (KO, STK, EK, registracia, atd.)
Za akukolvek radu a nazor so velmi vdacny.

Dakujem
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som kupoval auto z CZ , bolo havarované a všetko bolo napísané v zmluve a nebol žiaden problém, nemal byť ani prečo
NKVD
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.11.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NKVD »

No a ty si ho u nas aj prihlasoval ? alebo si ho najskor opravil a potom prihlasil ? alebo ti stoji niekde na zahrade?
Lebo sa obavam tych vybavovaciek s tou kupno-predajnou zmuluvov a otazok k tomu typu :'Naco to prihlasujete ked je to burane ?'

Vdaka
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No najskôr sa muselo opraviť, lebo by inak neprešlo cez STK ani keby ako bolo, minimálne som potreboval obe zadné svetlá, jedno bolo na šrot a druhé prasknuté. Po takej lajdáckej oprave to šlo prihlásiť a zhruba po roku došlo k výmene zadného blatníka
[img]http://i.imgur.com/kt26Cnks.jpg[/img][img]http://i.imgur.com/Q4rHUsjs.jpg[/img][img]http://i.imgur.com/TSNf0bKs.jpg[/img]
Inak ohladom tej zmluvy, ked budeš mať auto tu, kludne si napíš novú zmluvu, podpíš sa za obe strany, nevidím v tom problém, inak na úadoch ich také veci nezaujímajú, pre nich sú podstatné len výsledky KO, STK, EK - tým sa musia riadiť
Naposledy upravil/-a ivko1 v 24.06.2013 18:41, upravené celkom 1 krát.
NKVD
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.11.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NKVD »

Dakujem ti kamo za rady a pomoc.
Ked to vsetko dobre dopadne popisem postup a skusenosti.
Este raz vdaka
rudolfveliki
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.06.2013 01:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfveliki »

Dobry den potrebujem poradit. od kamarata z ciech kupujem auto co mam robit ako postupovat co potrebujem od mojho kamarata vopred daka
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Prídeš do CZ, spíšeš zmluvu s kamarátom, ideš na poistovnu uzavrieť "povinné ručení" odtial na magistrát, kde na základe zmluvy + povinného ručení a tvojich dokladov dostaneš prevozné značky s novým TP na tvoju osobu s platnosťou na 1 mesiac a ideš domov

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných