Poškodená pneu

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Poškodená pneu

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Zdravím chlapi,
na novej pneumatike sa mi stala takáto vec:
http://pokec.azet.sk/franc1644/fotoalbu ... 06af7f4f62

Mysíte, že ju mám okamžite vyhodiť a kúpiť druhú, alebo ju dať opraviť?
Pneu má prejdené asi 2000km, zajtra potrebujem prejsť 400km... . Mám tam radšej nahodiť naspäť zimné? Ak už dnes nestihnem niečo vymyslieť.... .
Diky.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Do kordu nik nevidí ak to bolo len z vonkajšej strany vyšklbnuté tá guma tak by to buchnúť nemalo, ale na výmenu je to tak či tak nakoľko tam bude pri jazde v daždi vnikať vlhko a ten kord to moc dlho znášať bez porušenia nemusí. Ale ak to je následok, že to je poškodené systémom privreté o hranu ráfika a preseknuté o obrubník , tak tam by som to neriskoval hlavne nie ak sa ide rýchlo po dialnici. Dal by som obe na nápravu zimné alebo splašiť dakde novú gumu ale narýchlo to býva dosť nervov zbytočne... Inak mojej sa podarilo tiež takto večer len odtrhnutý kus gumy a po odstátii v garáži bola ránu už na boku celkom slušná bublina.
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

To si nemyslim, zeby o hranu rafika.
Pozical som auto vcera a to vypada ze to bolo suchnute o nejaky obrubnik, alebo kamen.
Vypada to tak, ze budem musiet kupovat dve pneu, alebo nejako dokupit jednu, taku istu, cop je cca 40€, ci to nejako spravia v servise?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Okrem toho prípadná cestná kontrola a bedlivé oko pána policajta a si možno bez TP, nakoľko je to viditeľne porušené a to je priamo závada pneumatiky popísaná vo vyhláške ako nevyhovujúca... A načo kupovať dve po 2000km tie zvyšné nemôžu byť odraté natoľko že by to dačomu vadilo, aj mojej polovičke sa zadarilo presne tak isto nové polročné gumy a sekla jednu , kúpil som novú len tú jednu, a nahodilo sa a jazdí bezproblémovo.
Naposledy upravil/-a VLADY v 26.05.2015 11:54, upravené celkom 1 krát.
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

To hej.... . No nic, bud tam idem hodit zimne, alebo dokupit taku istu, letnu, za nejakych 40€... . Ach jaj. To sa stane akurat teraz, ked sa potrebujem ucit a zajtra ist na skusku. Tak teda, urcite vymenit, nejazdit s tym, ano?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Po meste by sa to dalo risknúť , kde jazdíš krokom pomali , ale na nejakú dialnicu by som to neťahal ja osobne...A za 40E čo dáš za gumu neopravš auto ak bude mať durch šúchanec od zvodidiel po celom boku.
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

OK, nejdem riskovat. Volal som do Mrazik Zilina, maju tam taku istu, poslem tam niekoho s tym autom, nech to kupi a hned da prezut kdesi inde ako v Mraziku.
Dik za rady, aj tak som myslel, ze to tak dopadne.
Dobre, ze sa to nestalo kdesi 300 km daleko... .
Fugo
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.10.2006 20:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fugo »

Presne takéto poškodenie mám aj ja, guma odrezaná na nejakom sklenenom črepe ale kord nepoškodený. Mám s tým už odjazdené 3 zimy cca 25000 km stále drží. Daj ju dozadu ako ja , pravidelne kontroluj a jazdi.
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Kostru, tie textilne vlakna, je trosicku vidno, ale poskodene to nieje... . Kaslat uz na to, Lakino ma uz nalakal, chodim s tou felicitou dost vela km, vacsinou po dialnici, radsej kupim druhu. Tuto dam na druhe auto, s ktorym sa chodi menej.
Ale dik za podelenie sa o skusenost.
Keby som nevidel na tych par mm stvorcovych tie vlakna, tak kaslem na to. Ale je ich vidno... .
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Čitam celu diskusiu a až v predposlednom prispevku vysvitne,že ide o pneu na Š-Felicia :4090:
Samozrejme,že NOVÚ gumu a hoci aj dve

pneu za 40 € idete riešiť ???
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

zivot alebo guma?
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

Len pre chalana co chodi do skoly moze byt aj 40eur dost,tak preto mozno tak rozmysla.. Ja som niekedy nemal ani 40Kcs..:O
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Jackboy, precitaj si diskusiu a mysli racionalne. To ako by si pisal - ist v dazdi, alebo zivot? Ist za tmy, alebo zivot? Ist 130km/h, alebo zivot? ESP alebo zivot? Atd atd atd... .
No, myslim, ze nikto z Vas len tak nehodi do kosa ani tych 40€. Ak vezneme, ze priemerna hodinova mzda v SR je 9,38€, tak priemerny clovek robi na jednu pneumatiku 4 hodiny. Takze, tych 40€ je myslim si ze dost. No a kolko ludi skutocne zarobi tych 9€ uz za hodinu... . Cize si myslim, ze je na mieste premyslat, na co a kedy clovek minie peniaze. Teraz som ich minul spravne. To len tak pre Laca, ktory 40€ vyhodi bez rozmyslania... .
Ci sa otaca koleso a pneumatika na felicii, alebo na baworaku... neviem no, ci je to az taky rozdiel.
Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Off topic, ale nedalo mi. Máš Kažimírove štatistiky poruke? To si kde vytiahol tých 9,38 na hodinu??
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

normalne nechapem.... co ma toto znamenat??? co na toto povedat !!!!! Odtrhnuty bok pneu na kord ???!!! :3c90: Ake uvahy to tu prebiehaju??? Co mas sedemnast,alebo co?? Mne stoji rozum - uz aj zahodit a vymenit!!! Tu su uvahy o znicenej gume na feldu za cca 30 eur. A co ostatni na ceste, ked ti to streli v zakrute??? Zas bude nieco v novinach-nevedno preco preslo auto do protismeru??? Taketo nieco sem vobec ukazovat uznam len z didaktickych dovodov pre absolventov autoskoly. A poznam vela ludi, ktori nejazdia za tmy, ani v dazdi, ani 140 po dialnici a nie je to na nich vidiet. Suhlas s borinik, cviro, lakinooo,vlady... :3020:

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní