Porsche Veterán Kabriolet - ako investícia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Porsche Veterán Kabriolet - ako investícia

Príspevok od používateľa jergusd »

Zaujímam sa poslednú dobu o Porsche a rád by som sa dozvedel aké modely sú vhodné na investíciu. Momentálne som upustil od áut na používanie, keďže nepotrebujem dochádzať a v rodine stačí momentálne jedno, ale rád by som si už po toľkých rokoch aj urobil radosť. Jednoznačne by som chcel auto v akomkoľvek stave do roku 1970. V ponuke som doposiaľ dokázal nájsť len 356 (58), 911 (18),
912 (10), 914 (8) z mobile.de, nemám presne určené ktoré z nich by som výhradne chcel, ale nechcem auto po renovácii, takže tým je pre mňa výber a hľadanie komplikovanejším, rád by som tomu nechal aj voľný priebeh, ke´dže čas ma nesúri. Prosím užitočné rady, tipy.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Ani veteran netreba, relativne mlade Porsche 911/993 je skvela investicia a nemusi byt ani cabrio. Uz teraz zan pytaju dvojnasobok novsieho typu 996. A cena bude iba stupat.
Dovod: posledny roduverny vzduchovy mohykan.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
kubo911
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.07.2012 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubo911 »

pravda, keby som riesil porsche, ktoremu stupne hodnota vekom tak 993, posledne vzduchom chladene porsche, medzi fanusikmi porsche je to nieco ako posledna 911, ktora sa drzi tradicie.
zuzu2
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzu2 »

Ako to uz bolo spomenute Porsche samo o sebe je dobra investicia. Neviem sice aky je pomer vyrobenych kusov 356:911, ale ja by som volil skor tu 356, kvoli tomu, ze je to "starsi" model a myslim ze aj celkove pocty dochovanych kusov budu casom nizsie. Z toho mi vychadza, zeby mohol byt zaujimavejsi a tym aj investicne lakavejsi. Len pozor na vychytralcov, ktory by mohli predavat repliky ako originaly.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

www.rajveteranu.cz a nemusi to byť len porsche....
kubo911
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.07.2012 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubo911 »

jasne 356 je super ale nebola napisana ani nadobudacia cena ani nic presnejsie, tiez je tak rozdiel ci A, B alebo C a cena je za schopny kusok s papiermi v povodnom stave uplne inde ako napr pri 993. Ak chces investovat viac tak 356 najlepsie A, B, 914 je take baby porsche nieco ako teraz boxster mne osobne sa nepaci, ale tiez je tam predpoklad, ze pojdu ceny hore lebo je jednoducho ine... a ak nechces az tak vela tak by som siel do tych poslednych vzduchom chladenych 964, 933 predsa to je este klasicke porsche hoci uz s modernymi prvkami, ale ak kupis nevyjazdeny kusok urcite tam je priestor pre rast ceny.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Moj kamarat kupil z Ameriky v roku 2009 911S Targa Softwindow z roku 1967, skoro vrak, ale s originalnym motorom a prevodovkou za 5000 USD plus dovoz, dan a clo. Doteraz ho nema hotove a to ho renovacia vysla uz cca. 100.000 euro, ale cena prefektne zrenovovaneho auta stupla uz od casu kedy to kupil z cca. 90.000 euro na skoro 200.000 euro, teda zhodnotenie nejakych skoro 25% rocne. Predtym kamos zrenovoval niekolko Mercedesov, z toho jeden absolutny unikat a hovoril mi, ze Porsche je financne ovela narocnejsie na renovaciu, ako MB.

Zase na druhej strane podla mna ceny aut zo 60tych a 70tych rokov uz prekonali tu fazu najprudsieho rastu a pre co najvacsi zisk by som sa popozeral po nieco novsom- to spomenute Porsche 993 je dobry tip, rovnako aj 964, potom Ferrari F355 a 550, sa dnes daju kupit pod 50.000 euro, pripadne Mercedesy R129 su strasne lacne (ten mi odporucal kupit kamarat, co ma Porsche).
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tak prepocty takejto investicie by som si pozrel, podla mna budes stale na nule a ak aj budes v nejakom pluse, tak len preto, ze tam nezaratas svoj cas, co si tomu venoval.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Pidizvi- nesuhlas, vid ta Targa S mojho kamosa

za auto dal povezme 10.000 euro

do renovacie (praca a diely) dal zaokruhlene 110.000 euro

je uz treba dokupit par drobnych dielov a dat auto dokopy, povedzme pesimisticky odhad 35.000 euro

dohromady 155.000 euro

Ked je dobry den, preda sa taketo auto aj za 200.000 euro, berme, ze nie je a pocitajme so 175.000 eurami a aj tak mas 20.000 euro zisk.
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

ďakujem majstri, som rád že sa niekto ozval a že v tom mám jasnejšie, samozrejme som sa snažil dozvedať čo najviac a som si istý, že niečo do seba by mohlo mať aj zaujímať sa o modely z USA, o 993 viem, že je veľmi lukratívka a hlavne čo sa týka verzie Turbo, kde najkrajšie kúsky sú za cenu 100 - 200 tisíc eur už teraz, ale vždy ma skôr lákala prvá 911 a 356 s 2.0L objemom motora, som si vedomý že to bude "bezodná jama" čo sa týka peňazí, ale je mi to jedno, raz za život si patrí splniť aj sen, čo sa týka ostatných značiek, odjakživa mám prioritný záujem o Porsche ale páčili sa mi aj Monteverdi, alebo modely Mercedes. Doteraz si pamätám na seriál z devädesiatych rokov Beverly Hills 90210, kde sa Dylan McKay preháňal na 356-ke Speedster a ja som si išiel oči vyočiť, alebo na Jamesa Deana v jeho 550 Spyder, ktorú volal "Malý Bastard". Auto nechcem prioritne na kšeft, chcem sa s ním vymajkať sa nechať si ho dlhšiu dobu. :3035:
kubo911
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.07.2012 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubo911 »

V tom pripade skus pozriet 356 carrera 2, ale tam bude asi galakticka suma :D 930 turbo? prve turbo to tiez bude, moj sen je carrera rs 73 len to auto stoji tolko co nova f12 berlinneta a to uz je dost :D
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Gratulujem k dokonalému vkusu. :2f93:
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tak ak ide o čisto peniaze nieje lepšie investovať do pozemku? obrazov? známok? zlata či diamantov? netreba renovovať stačí nechať ležať...
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

ide o to že pre mňa by bola radosť hľadať také auto a mať to ako krásny zážitok a spomienky na to všetko, nie som nejaký zberateľ iných vecí že by som mal celú galériu a podobne - skôr ma odjakživa zaujímajú autá doteraz som sa viezol vo viacerých porsche ke´dže som v mladosti dosť veľa cestoval stopoval ale väčšinou som mal šťastie len na tie obyčajnejšie poršáky
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nechcem vám nejak "skákať do úsmevu", ale

automobilka Porsche vie zrenovovať AKYKOĽVEK model ktorý vyrobila, maju archív všetkých výkresov, pripravkov a.p.
vratane výroby karosarskych dielcov, čalunenia atd , atd
išla o tom relácia na Discovery Channel

teda asi nikdy nenastane situacia,žeby z jedneho modelu bolo len niekoľko kusov,aj keby mali nanovo vyrobiť nejakého "veterána"

vždy to bude niekoĺko stoviek kusov a cena nikdy nedosiahne takych astronomickych výšok ako
napr. Aston Martin

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný